svinovací lis UNIBAL

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: svinovací lis UNIBAL

#406 Nový příspěvek od Auto-klassik »

Dle mého názoru se v 80-tých let tu Heston 5700 do ČSSR nevozil ,ale dělal se v licenci ve Slušovicích pod tímto názvem nebo také v Čechách-Želetava.Heston 5700 tu vozili až překupníci po revoluci 89.

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: svinovací lis UNIBAL

#407 Nový příspěvek od trago105 »

já mám originál hesston 5700 a oproti českému unibalu je tam pár rozdílů, co vím protože jsem to měnil tak jsou jiné průměry hřídelí u vkládacích válců- u hestonu 38mm, unibal 40mm, jednak ty válce s hřídelí 38mm neseženeš a jednak ložiska s průměrem 38 jsou nekřesťansky drahý. Sám jsem to při generálce vyměnil za ložiska 40mm. Jinak by to mělo být stejný jako český unibal. sám mám doma katalog viz. odkaz a všechno kromě těch válců pasuje

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: svinovací lis UNIBAL

#408 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Tydle hestony se sem začli dovážet v někde v 82 roce na lisování lnu, sám jsem jezdil s jednim z prvních dovežených do republiky. byl světle červenej.Byly sem dováženy dva druhy,tento má vkládací lisovací válce, a ten druhý je neměl, ale označení si už nepamatuji. s oběma jsem měl tu čest jezdit. Potom teprve Slušovice koupily licenci a začly je vyrábět pod názvem UNYBAL v barvě jak jsou do dnes. ŽELETAVA (modrý) byl slovenské výroby a měl trochu jiný spracování. Jiný uložení válečku (v krytých domečkách) po kterých šli pásy a jiný jejich průměr , první z nich měli hydraulické posouvání provázku a pár drobných rozdílů, byly trochu problematyčtější než unybaly. Oběvily se tu ve stejnou dobu jako unybaly.

Uživatelský avatar
ondřej zetor 25K
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 26, 2010 8:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: svinovací lis UNIBAL

#409 Nový příspěvek od ondřej zetor 25K »

Já mám štítky ve francouštině a made in France . A pohon zběrače mám pomocí řetězu. Ne řemen. Kdyžtak mužu vyfotit. Ještě jsem se chtěl zeptat proč má dvě šestidražkové hřídele na pohon a jedna , ta výš má převod do pomala ? Jo a ještě pohon toho ukladače provázku mám pomocí hydraulické pístnice .
Zetor 6945 Zetor 25 K Suzuki Samurai 1,9 D Nissan Terrano 2 2,7 Tdi Plato na 2 tuny a tak dále :-)

Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: svinovací lis UNIBAL

#410 Nový příspěvek od Auto-klassik »

Dvě hnací hřídele nad sebou je pro možnost pohonu s 540/1000ot.

Fery
Příspěvky: 367
Registrován: stř črc 15, 2009 11:31 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: svinovací lis UNIBAL

#411 Nový příspěvek od Fery »


Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: svinovací lis UNIBAL

#412 Nový příspěvek od zetorak jirka »

ondřej zetor 25K píše:Já mám štítky ve francouštině a made in France . A pohon zběrače mám pomocí řetězu. Ne řemen. Kdyžtak mužu vyfotit. Ještě jsem se chtěl zeptat proč má dvě šestidražkové hřídele na pohon a jedna , ta výš má převod do pomala ? Jo a ještě pohon toho ukladače provázku mám pomocí hydraulické pístnice .
Jo heston je francouskej, ten pohon zběrače pohon provázků bude zřejmě asi předělávka. Ty dvě řídele, dalo by se říct jak říká Auto-klasik použití 1000ot. na náhonu, ale tomu neodpovídá poměr převodu. Ale hlavní důvod je , že jak jsem říkal , ty lisy sem začly chodit na len, a ktomu je přispůsoben tím, že na len se lis musí točit pomalu, proto ta vrchní řídel a převod do pomala, k tomu se ještě přehazovaly řemenice na zbírání, naopak do rychla, aby stihal zbírat, když je lis spomalenej. No a pak ty přídavný plechy na zůžení komory na každé straně o jeden pás, které tam pak nejsou.

Uživatelský avatar
Blajda
Příspěvky: 882
Registrován: čtv led 31, 2008 1:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: svinovací lis UNIBAL

#413 Nový příspěvek od Blajda »

zetor tomas píše:Tady mu to pěkně odosejpá 8)
https://www.youtube.com/watch?v=24YKYR0ohDE
ten je naprodej za 60tis. Líbí se mi ty vychytávky co tam má napsaný,neviděl jste to někdo na unibalu?
Automatický vázání a vypínaní náhonu?
Zetor 3011 a 6748

Uživatelský avatar
zetor tomas
Příspěvky: 1538
Registrován: pon črc 09, 2007 2:44 pm
Bydliště: Bystřice n. P.
Kontaktovat uživatele:

Re: svinovací lis UNIBAL

#414 Nový příspěvek od zetor tomas »

Taky jsem koukal, že je na prodej. S těmi vychytávkami tu hodnotu má. Ještě mít to vázání do sítě, jak někdo na bazoši taky nabízel.
Zetor 5945 a Zetor 6711

Fery
Příspěvky: 367
Registrován: stř črc 15, 2009 11:31 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: svinovací lis UNIBAL

#415 Nový příspěvek od Fery »

Jak funguje to vázání do sítě je na videu v odkazu nahoře. Podle mě to vypadá celkem dobře.
Tel. kontakt na předělání bych asi našel.

Uživatelský avatar
ondřej zetor 25K
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 26, 2010 8:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: svinovací lis UNIBAL

#416 Nový příspěvek od ondřej zetor 25K »

Ahoj. Chtěl jsem se ještě zeptat jestli mi muže někdo napsat nějáký postup jak se vlastně lisuje do kulatých balíku a třeba i s timto lisem. Z lisováním zkušenosti mám , lisuju do malých hranatých balíků.
Při omotávání balíků se drží plné otáčky ?
při vyklápění balíků lis vypnout ?
Jak poznám že mam balík dotatečně omotaný ?
díky za rady :-)
Zetor 6945 Zetor 25 K Suzuki Samurai 1,9 D Nissan Terrano 2 2,7 Tdi Plato na 2 tuny a tak dále :-)

Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: svinovací lis UNIBAL

#417 Nový příspěvek od Auto-klassik »

Měl by jsi přečíst těch 27 stránek,co je tu napsáno a stačilo by ti to.
Nebo si máme myslet ,že jsi tak líný?

Uživatelský avatar
ondřej zetor 25K
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 26, 2010 8:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: svinovací lis UNIBAL

#418 Nový příspěvek od ondřej zetor 25K »

8) 8)
Zetor 6945 Zetor 25 K Suzuki Samurai 1,9 D Nissan Terrano 2 2,7 Tdi Plato na 2 tuny a tak dále :-)

Uživatelský avatar
čmoudek
Příspěvky: 135
Registrován: ned lis 29, 2009 8:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: svinovací lis UNIBAL

#419 Nový příspěvek od čmoudek »

Kdo máte zkušenost s lisováním slámy pšeničné tímto lisem v práci mě to chodilo bez problému větších a ted jsem si koupil svůj a dnes zkoušká na poli tři hodiny jsem si tam s tím hrál a neudělal jsem ani jeden balík cpe se mě to za sběrákem před pogumovaným válcem a tím navařeným u nezaložím jádro máte nějaké rady díky
KOSA Z RUSKA BROUSEK Z VÍDNĚ OBOJÍ TO SEKA BÍDNĚ

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: svinovací lis UNIBAL

#420 Nový příspěvek od zetorak jirka »

A nemáš tam náhodou ty dva plechy kterí zužujou vstup pro lisování lnu, a nebo máš široký řádky. pak taky záleží na napnutí pásu, u prázdný a zavřený komoře se nesměj pásy při roztočení lisu točit, musej být volný a vzadu prověšený, ale to asi víš. no a mezera mezi válcema musí být pevnátak, že gumoví válec se zvedá jen překonáním odporu péra . jinak válce nevtahujou a nestrkaj slámu pod pásy.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“