Polské sekačky

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
vesan
Příspěvky: 144
Registrován: stř úno 23, 2011 11:37 pm

Polské sekačky

#1 Nový příspěvek od vesan »

Zdravím!
Jaké máte zkušenosti s polskýma sekačkama, například bubnovýma sekačkama značek Mioti, Talex, Samasz?

DOLANEA
Příspěvky: 219
Registrován: stř zář 12, 2012 11:10 am
Bydliště: ČKYNĚ

Re: Polské sekačky

#2 Nový příspěvek od DOLANEA »

Já mám už 3 roky polskou bubnovku, sice jen 135cm, ale bez problémů! Sekám sice jen asi 10ha, ale i tak a kupoval jsem ji kdysi za 18.000,- bez DPH...........

vesan
Příspěvky: 144
Registrován: stř úno 23, 2011 11:37 pm

Re: Polské sekačky

#3 Nový příspěvek od vesan »

A jakou máte značku?

Uživatelský avatar
Blajda
Příspěvky: 882
Registrován: čtv led 31, 2008 1:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Polské sekačky

#4 Nový příspěvek od Blajda »

Kamoš má samazs 165cm, je stará snad 6-7let a zatím bez jediné závady.
Seče zhruba do 10ha 2x ročně
Zetor 3011 a 6748

DOLANEA
Příspěvky: 219
Registrován: stř zář 12, 2012 11:10 am
Bydliště: ČKYNĚ

Re: Polské sekačky

#5 Nový příspěvek od DOLANEA »

Jejda, jakou značku to už nyní nevím, ale bral jsem ji od jednoho prodejce od Fr.-Místku, poslal mi ji na paletě a měl v nabídce různé velikosti a to i s rozhazovadlem, kdo měl zálem. Zkusím najít adresu, pokud někdo bude mít zájem.
O polských sekačkách už bylo dost diskusí, mnozí je odsuzují a zatracují, ale jak vím ze svého okolí, vydrží stejně jako česká, je to jen takový humbuk a záleží pochopitelně na výrobci a prodejci. Někteří prodejci kdesi koupí šunt za levno, tady prodají za draho a zmizí a pak se lidé diví a nadávají.....a tak je to se vším, já dovážím zemědělskou techniku z Číny, včetně traktorů i malotraktorů a za celé tři roky jsem měl dvě reklamace - prkotiny, zapomenuté těsnění u převodovky mulčovače a jedno tlačítko u spínače...........a kdysi jsem byl i já skeptik vůči výrobkům z Číny, ale ona není "čína jako čína", prostě pokud chci a kdokoli z prodejců chce zdármně pokračovat, musí vybírat takové výrobce, aby neměl reklamace a aby neztratil důvěru kupujících.......Já v nabídce bubnovky nemám, pouze diskovky.........můžete juknout na stránky : www.dolanea.net

DOLANEA
Příspěvky: 219
Registrován: stř zář 12, 2012 11:10 am
Bydliště: ČKYNĚ

Re: Polské sekačky

#6 Nový příspěvek od DOLANEA »

Takže pokud budete chtít, budu se snažit najít toho prodejce polských bubnovek, dle mého velmi seriózní......

Uživatelský avatar
pumpa dyza
Příspěvky: 297
Registrován: čtv led 13, 2011 12:48 pm
Bydliště: Bardejov Prešov

Re: Polské sekačky

#7 Nový příspěvek od pumpa dyza »

v praci mame jeden kus Kosiarka Rotacyjna Z- 178 to je neščesce to cudo ked nestrihne tu dlhu osku hore tak potom tu v bubne a to davame original a nakoniec sme zistily ze je to spravene z kasickej gulatiny zo zeleziarstva ale keby bola aspon hruba :vztek: a ked ne to tak nabojka praskene :vztek: lebo je liatinova :evil: ta viem aka je polska kvalita a nic to neskosi ja by som stavyl na ZTR
SOU,D...PO Multicar M22,Zetor 7011 z horneho Šariša, http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 36&t=61514
https://www.youtube.com/watch?v=xOLutNOE5LY (Srdcom východniar)

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Polské sekačky

#8 Nový příspěvek od Leo »

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Polské sekačky

#9 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Nevim no já taky nejsem zrovna moc příznivce Polských věcí :jazyk: Když vidím z čeho co vyráběj a že to vydrží uplný hovno (viz třeba náhradní díly na traktory) to by se člověk moch vztek jak chce ale prostě oni neumí udělat kvalitni věc která by fungovala mrtě let.
Ono ty ceny jejich a všech dalších dovažených věci musej bejt na něčem znát.
Třeba polská sekačka 20 000 kč a česká ŽTR 50 000 ...No tak sakra na čem je ten rozdil? Jakto že voni si to mužou dovolit tak lacino? Protože to hovno vydrží věděj to a za 3 roky to takhle vemeš a hodíš to celý do šrotu a jedeš pro novou.
No to rači pudu vemu těch 50 tisíc a koupím si českou ta mě vydrží 30 let.

vesan
Příspěvky: 144
Registrován: stř úno 23, 2011 11:37 pm

Re: Polské sekačky

#10 Nový příspěvek od vesan »

DOLANEA píše:Takže pokud budete chtít, budu se snažit najít toho prodejce polských bubnovek, dle mého velmi seriózní......
Určitě, bylo by to fajn.. Mrknu se i na ty diskovky...

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Polské sekačky

#11 Nový příspěvek od tomous »

Michal(zetor) píše:Nevim no já taky nejsem zrovna moc příznivce Polských věcí :jazyk: Když vidím z čeho co vyráběj a že to vydrží uplný hovno (viz třeba náhradní díly na traktory) to by se člověk moch vztek jak chce ale prostě oni neumí udělat kvalitni věc která by fungovala mrtě let.
Ono ty ceny jejich a všech dalších dovažených věci musej bejt na něčem znát.
Třeba polská sekačka 20 000 kč a česká ŽTR 50 000 ...No tak sakra na čem je ten rozdil? Jakto že voni si to mužou dovolit tak lacino? Protože to hovno vydrží věděj to a za 3 roky to takhle vemeš a hodíš to celý do šrotu a jedeš pro novou.
No to rači pudu vemu těch 50 tisíc a koupím si českou ta mě vydrží 30 let.
No u rotačky bych se asi kvality bál,ale mám polský disky,komplet věci na čelák(nakladač mám trac-lift) a vše drží už 5let a to se s tým moč nemažu! Co se týká ŽTR mám 216ku a několikrát jsem svařoval kondicionér. Tak asi tak. Tom

Uživatelský avatar
Blajda
Příspěvky: 882
Registrován: čtv led 31, 2008 1:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Polské sekačky

#12 Nový příspěvek od Blajda »

Michal(zetor) píše:Nevim no já taky nejsem zrovna moc příznivce Polských věcí :jazyk: Když vidím z čeho co vyráběj a že to vydrží uplný hovno (viz třeba náhradní díly na traktory) to by se člověk moch vztek jak chce ale prostě oni neumí udělat kvalitni věc která by fungovala mrtě let.
Ono ty ceny jejich a všech dalších dovažených věci musej bejt na něčem znát.
Třeba polská sekačka 20 000 kč a česká ŽTR 50 000 ...No tak sakra na čem je ten rozdil? Jakto že voni si to mužou dovolit tak lacino? Protože to hovno vydrží věděj to a za 3 roky to takhle vemeš a hodíš to celý do šrotu a jedeš pro novou.
No to rači pudu vemu těch 50 tisíc a koupím si českou ta mě vydrží 30 let.
prej jsou polský o 100kg lehčí než ŽTR :smich:
Kluk co má tu polskou, hledí si jí a slušně s ní zachází, zatím akorát mazal a měnil nože.Nemá velkou výměru, takže to taky dělá hodně.
Zetor 3011 a 6748

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Polské sekačky

#13 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

No jasný no a těch 100 kg na něčem znát pak bude. Je to v materíálu no. Ono když je nová a sekáš s ní par Ha máš jí vlastni chováš se k ní slušně. Tak asi vydrží taky něco. Ale co za par let až se to začně postupně unavovat všechno to už bych pak nechtěl mít.
Jinak neříkám že Poláci maj všechno špatný. Ale co člověk slýchává o nich tak si dělá obrázek že jo.

vesan
Příspěvky: 144
Registrován: stř úno 23, 2011 11:37 pm

Re: Polské sekačky

#14 Nový příspěvek od vesan »

Máte někdo sekačku s rozhazovačem? Jakou to dělá práci? Je to k něčemu?

ZeToR 5511
Příspěvky: 26
Registrován: pon dub 09, 2012 4:16 pm
Bydliště: Brno

Re: Polské sekačky

#15 Nový příspěvek od ZeToR 5511 »

Taky řeším koupi rotační sekačky. Představoval bych si nějakou 1,65m. Moc toho nasečení nemám tak jsem si říkal že bych zkusil polskou. Jaká polská značka je podle vás nejkvalitnější? Někde jsem četl že je k převodovému ústrojí a i ke včem ostatním dobrý přístup. Měl bych taky zájem o kontakt na pana Frísku-Místku.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“