RŽS 160

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
radovann
Příspěvky: 549
Registrován: ned zář 09, 2007 10:28 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

RŽS 160

#1 Nový příspěvek od radovann »

Zakládám nové téma, protože jsem tady o čtyřbubnové rotačce nic nenašel kromě katalogu a návodu co jsem dal Jirka Holub. Zároveň chci Jirky, Michala(zetor) a další majitele požádat o výpomoc při GO mojí rotačky :friends: .
RŽS 160 jsem pořídil na podzim za 5.500,-Kč. RŽS je už částečně rozebraná, tak že foto před GO už nebude. První otázku mám ohledně náhradních dílů. Volal jsem do Monsty, kde mi řekli, že se na čtyřbubnovku žádné díly nevyrábí :shock: . Nevíte někdo, jestli přece jen není v ČR nějaký prodejce ND ?

radovann
Příspěvky: 549
Registrován: ned zář 09, 2007 10:28 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: RŽS 160

#2 Nový příspěvek od radovann »

Na čtyřbubnovce mám téměř stejný držák vedení, jako na dvoububnovce. Rozdíl je pouze v jedné míře, což si myslím nemůž mít takový vliv na funkci :-/ . Michale měřil jsi dobře ? :co?:

Obrázek

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: RŽS 160

#3 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj Radovane no pokuď budu vědět rád poradím/pomůžu. Co se týče náhradních dílů tak jsem je kupoval v Agriku Týniště nad Orlicí. Tam jsem se obešel uplně se vším všechno na to maj neboť dvou-bubnovky se porád vyráběj ;-)
Na tu čtyř-bubnovku to bude třeba trošku horší nevim no. Zkusit podle katalogů porovnat jesi třeba ty díly nejsou schodný s dvou-bunovkou :-/ tu čtyř-bubnovou sem nikdy rozdělanou neviděl takže nevím.
Jeden kluk poblíš naší vesnice jí má a má louku hned vedle naší a letos když tam sekal tak sem ho pozoroval a pak já furt jezdil a on tam už aspoň půl hodiny stál furt u sekačky tak sem tam jel a že se mu přestal točit jeden buben :smich: nevim co se tam stalo ale prostě jeden se netočil rachotilo to ale ty ostatní se mu točili. No jel domů a louku sem mu dosekával já. Pak už sem s ním nemluvil ale prej údajně to rozházeli a dali to dokupy že to funguje, takže na to asi něco museli sehnat.

K tomu obrázku no ty míry by měli sedět zhruba milimetr sem milimetr tám víš jak. Ted na sekačce už by se to měřilo na prd. Ale tu starou vychoženou páku mám myslím ještě doma v regále tak když by jsi chtěl něco změřit tak řekni.
A přidej nějaké foto rotačky... 8)
Ať se ti daří měj se.

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: RŽS 160

#4 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

ja ji mam skracenou na dva bubny a beru dili s druhe poloviny a noze polske . 8)

radovann
Příspěvky: 549
Registrován: ned zář 09, 2007 10:28 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: RŽS 160

#5 Nový příspěvek od radovann »

Michale na té míře 9,7 cm ses asi o 1,3 cm neseknul, ale jestl si vzpomeneš tak to přeměř.

radovann
Příspěvky: 549
Registrován: ned zář 09, 2007 10:28 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: RŽS 160

#6 Nový příspěvek od radovann »

Michale můžeš mi nafotit a změřit ten kryt viz foto. Z jak silného matrošu to je ?

Obrázek

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: RŽS 160

#7 Nový příspěvek od jirka_holub »

Ahoj, ja jsem se svoji ctyrbubnovkou zatim nic nedelal (mimo jedne opravy, to popisu az k tomu najdu fotky), jen ji pouzivam, zejmena na otavy a pak na nedopasky u koni. Prvni travu, ktera je s jetelem a ma prerostla cca 1,5m moc nezvladame, zetorek 4011 i ta ctyrbubnovka se trapi, tak radeji pozvu souseda s Z7211 a ZTR160 at mi to sekne.

Dam sem fotky, ktere mi poslal Jura Vecis, kdyz ji celou rozdelal a opravoval, poslal mi to emailem, snad se nebude zlobit ze to sem davam :friends:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: RŽS 160

#8 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

radovann: Ahoj jasně podívam se na to přeměřím to. A ten kryt ti taky nafotím a poměřím. Jen chvilku vydrž ted marodím. Jak jen budu moct hned ti to sem dám 8)

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: RŽS 160

#9 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj tak jsem změřil tu páku znovu mrkni na foto :) ObrázekObrázek
Sna ti to bude stačit kdyžtak písni kdyby něco :)

A tady jsem ti nafotil ten kryt na rotačce a změřil ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
AEBI
Příspěvky: 20
Registrován: ned črc 10, 2011 7:22 pm
Bydliště: Luhačovice

Re: RŽS 160

#10 Nový příspěvek od AEBI »

Tak tuhle mašinku jsme měli svého času taky.Sloužila nějaký ten rok a pak jsme ji vyměnily za samochod od Reformu.Myslím si že bych ještě našel originál nové díly doma v regálku.
Pokud by jsi měl zájem klidně písni a určitě něco vymyslíme.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: RŽS 160

#11 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj já mám ale ŽTR 165 to je dvou bubnová. A kolega co založil tohle téma tak ten má zas čtyřbubnovou ;-)
A ty máš doma na kerou na tu mojí nebo na tu čtyřbubnovku?
Kdyžtak napiš co všechno máš případně kdyby se ti chtělo můžeš to nafotit 8) Budu rád
zatím ahoj :)

prochybor
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 27, 2013 8:58 pm
Bydliště: Karlovy Vary

Re: RŽS 160

#12 Nový příspěvek od prochybor »

Ahoj Radovane mám spousty náhradních dílů na čtyřbubnovku. Včetně žacích nožů,bubnů a hřídelí. 606930327 Jirka Vary.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: RŽS 160

#13 Nový příspěvek od Antony30011 »

Zkus zajet do http://ibeno.cz/ z Třebu to daleko nemáš 8)

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: RŽS 160

#14 Nový příspěvek od sychrovak »

Budu sledovat,protože než jsem se rozhoupal soused se utrhnul a dojel pro čtyřbubnovku za 4 tisíce někam k Budějovicům.Parkuje u mě a má kryt jen řemenů.
Pokud nebude vadit nafotím a dám sem.
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: RŽS 160

#15 Nový příspěvek od sychrovak »

Tak ten můj soused si nevšimnul,že mu tam chybí pružina.Mohl by někdo změřit jak je silný drát,kolik otoček vinutí,průměr pružiny a délku??Děkuji.Pružinu bude nechávat dělat.Má kde a ví jak .)
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“