RŽS 160

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
venab
Příspěvky: 8
Registrován: pon dub 23, 2018 8:27 pm
Bydliště: zlin

Re: RŽS 160

#106 Nový příspěvek od venab »

na co jsou ze spodu bubna ty dva šrouby? díky

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: RŽS 160

#107 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Ty drží nebo roztahují kuličky,díky kterým ten kluzák drží na náboji.Když je odsrubujes, shodíš ten kluzák a uvidíš buden, držáky nožů a maticu kerá drží buben na náboji :)
Inác kdosi sa tu ptal lesti to ma někdo za Suprem .My to taháme za Suprem 35/50 tka motor ...Je to Tchána.Sháníme kryt řemenů nemate nekdo?
Libor :-)

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: RŽS 160

#108 Nový příspěvek od peyrak »

Kryt řemenů nejspíš ještě mám, po víkendu se po něm mrknu.

Mohl byste mi prosím někdo třeba vyfotit nebo nakreslit ten nástroj na výměnu nožů a trochu to oměřit? Táta to někde zašantročil. Díky

venab
Příspěvky: 8
Registrován: pon dub 23, 2018 8:27 pm
Bydliště: zlin

Re: RŽS 160

#109 Nový příspěvek od venab »

no bracha má sekačku z druhé ruky a rozsypal se mu buben při sečení a nevíme jak to dát do kopy.....

nechcem šahat do ostatních bubnů, už je ptřeba séct....

kam má zapadnůt ta kulička nebo co má držat? díval sem sa na katalog a ani tam sem na nic nepřišel.... popřípadě nemáš na to nějaké díly, vsetín není až tak daleko...

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: RŽS 160

#110 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Peyrak moc děkuju,vždycky je tam hrozně bordelu.
Venab na spodku bubnu je kluzák,tam jsou dva šrouby imbus,které tlačí do kuličky,kulička je ve stěně kluzáku a díky tomu, když šroub zašrubuješ,kulička se zatlačí před ložisko a kluzák drží.Prostě stačí zešrubovat ty imbusy a sundat kluzák.
Co se s tím bubnem stalo? Čep na kterém drží tam je? Není jen povolená matica náboja bubnu? Nějaké náhradní bubny doma máme ale to je Tchána a myslím že nebude chtět dat....ale zeptám se 8)
Libor :-)

venab
Příspěvky: 8
Registrován: pon dub 23, 2018 8:27 pm
Bydliště: zlin

Re: RŽS 160

#111 Nový příspěvek od venab »

při sečení (nebo přejezdu) se to rozletělo.... asi se povolila matica na hřídeli.... ale na hřídeli nebyl závit nic moc....
samozřejmě se ohnula aj hřídel, tu sme nechali vyrobit novou ...
jenže jak se do rozletělo nekde v humně a ještě k tomu nevíme jestli tam bylo všechno co tam mělo byt (myslím že ne) tak nás to dost mate. třeba kuličky sme nenašli (takže sme ani nevěděli že tam byly). vypadl kluzák a v něm zvostalo jedno (menší) ložisko, vypadl buben a ohnula sa ta hřídel.

co sem sa díval na fotky rekonstrkce (záložka 2 v teto diskuzi) tak tam teda nasadíme hřídelu do těla sekačky, pak narazíme buben a potom do kluzáku vložit kuličky, narazit kluzák na ložiska a zajistit šrůbama?


"když šroub zašrubuješ,kulička se zatlačí před ložisko a kluzák drží." já myslel že ty kuličky pujdou do nějakého vybrání na náboji ale podle toho co píšeš to zapadne za lžisko... to menší nebo větší?



no eště nemožem najít tu vymezovací trubku tak ta sa asi taky buď ztratila nebo tam chyběla.....

A tchán to má sešrubované nebo rozdělané? že by sme sa aspoň podívali jak to vypadá a popřípadě..kdyby nic prodat nechtěl, tak si to co nám chybí aspoň změřily....

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: RŽS 160

#112 Nový příspěvek od Libor Z25 »

No na ty kulky je tam vybrání, mě tam držely samy.Drží to za posledním ložiskem .No tu co funguje už sem poskládal ale je tady ještě jedna na ND ale tam už je jen tělo a hřídele.Klidně dobeďte, kluzák je sundaný hned 8) .Jeden buben Vám prý pustí , má jich prej víc.
Libor :-)

venab
Příspěvky: 8
Registrován: pon dub 23, 2018 8:27 pm
Bydliště: zlin

Re: RŽS 160

#113 Nový příspěvek od venab »

tak teď je problém stáhnout to ložisko :) nikdo nemá takový stahovák, tak asi vyřezat díru do kluzáku se spodu a vytlouct to spodem....

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: RŽS 160

#114 Nový příspěvek od PEST »

Zeptám, všeobecně se říká že má tahle lišta malý průchod při větší hmotě při první seči, což je i logické. Ale je to problém i při nižší rychlosti pojezdu? Sekam menší výměry vojtesky při první seči je materiálu až až, vezme to tahle lišta i za cenu že pojedu na redukci a nebo to nemá smysl na vojtesku. Líbí se mi tahle lišta z důvodu slabších řádků po posekani, že bych ušetřil rozhoz.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: RŽS 160

#115 Nový příspěvek od StaPo3011 »

Libor Z25 píše: pát čer 08, 2018 2:26 pm Ty drží nebo roztahují kuličky,díky kterým ten kluzák drží na náboji.Když je odsrubujes, shodíš ten kluzák a uvidíš buden, držáky nožů a maticu kerá drží buben na náboji :)
...
To shození kluzáku z bubnu nemusí bejt tak jednoduchý. Imbus šrouby jsem vyšrouboval (byly jen na krajních bubnech, na vnitřních se nevyskytovaly, a přesto tam ty kluzáky drží jak židovská víra), a povedlo se mi shodit jen jeden krajní kluzák. Ostatní tam furt drží, a vzdorujou pokusům o sundání.
Nemáte někdo fintu, jak ty kluzáky vymlátit ven? Já jsem zkoušel dřevěný klíny, ale nic...
Obrázek
Do děr jsem nastříkal WD-čko (tedy nějakej obdobnej uvolňovač šroubů), ale stejně to nepomáhá. Co s tím? Potřebuju tam namontovat nože...

lenulez
Příspěvky: 1
Registrován: pon srp 16, 2021 9:25 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: RŽS 160

#116 Nový příspěvek od lenulez »

Dobrý den,neměl by prosím někdo na prodej spodní kluzák?Při sečení jsem ho někde ztratila v porostu a už nenašla a nemůžu ho nikde sehnat :-( Mám tam jen buben a vespod mi trčí hřídel. Už jsem si z netu stáhla dilenskou příručku i s katalogem ND a krom toho kluzáku bych asi byla schopná zbytek sehnat, např. ložiska...snad...Jinou na ND se mi kupovat moc nechce,protože na příští rok bych chtěla alespoň na sena nějakou diskovku.Taham to 4011 a v hustým porostu se opravdu trápí, sekam cca 6ha. Moc děkuji.

roduš
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 30, 2018 8:43 pm
Bydliště: Blansko

Re: RŽS 160

#117 Nový příspěvek od roduš »

Nevíte někdo kde by šly sehnat nové díly na ržs160?Popřípadě sháním nové bubny a kryt řemenů.

Stevo1406
Příspěvky: 1
Registrován: sob dub 01, 2023 11:37 am
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: RŽS 160

#118 Nový příspěvek od Stevo1406 »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“