RŽS 160

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Kolemjdoucí
Příspěvky: 13
Registrován: pát dub 10, 2015 10:26 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: RŽS 160

#61 Nový příspěvek od Kolemjdoucí »

Zdravím všechny kdo má tuto čtyřbunovou rotačku a mám dotaz na traktor. Jaký traktor je potřeba na tuto rotčku, koukal jsem že to bude chtít asi něco silnějšího? Tahá to někdo za Suprem 50-kou, nebo 4011, případně 5511-kou???
Díky za jakoukoli radu.
Jo koukal jsem, že to někdo zkracoval na tři, nebo dva bubny a tahal to pak i za Z 25-kou?

Rád bych pořídil traktor a nechci aby se rotačka i traktor trápili. Nechci pořizovat zase tak něco extra proto se ptám na 4011, nebo 5511-ku, nebo supra 50-ku. K sekání nemám zas takové velké lány.

Díky

dratek
Příspěvky: 329
Registrován: čtv bře 05, 2009 9:39 am

Re: RŽS 160

#62 Nový příspěvek od dratek »

Zvládnou to všechny dotazované traktory,jen ta 4011 bude při převozu chtít pomalejší jízdu,má lehčí předek.

Kolemjdoucí
Příspěvky: 13
Registrován: pát dub 10, 2015 10:26 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: RŽS 160

#63 Nový příspěvek od Kolemjdoucí »

Díky za info, prý tato rotačka čtyřbubnová potřebuje sílu... Prý měnší traktory než je 4011-ka mi nedoporučovaly. Uvažuji o tom Supru 50-tce, nechci dávat do začátku moc peněz, co jsem koukal na video, tak supřík drandí docela rychle, nebo mi to alespoň tak přišlo. Moc se v tom nevyznám, kolik má super rychlostí a někdo říkal, že se to případně předělávalo a dávala se převodovka ze supra 35, aby to rychleji jelo? Ani nevím jak je to u Supra 50 s hydraulikou a s tím vývodovým kardanem, Někde jsem četl, že nejde kardan a hydraulika zvlášť ale jen spolu? Jak to je, to se bude rotačka točit, když hnu s hydraulikou vzadu? A jak je to s ostatním nářadím obracák, shrnovák a lis na balíky, není nějaký problém se zapojením a vyhledáváním dalšího příslušenství? Já jen do budoucna, abych měl přehled. Prý je Supr dobrej dělník za dobré peníze, když mám jen pár hektárků a do začátku všichni doporučovali.

Díky za rady, nejraději od Supráků... 8) :potlesk:

Kolemjdoucí
Příspěvky: 13
Registrován: pát dub 10, 2015 10:26 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: RŽS 160

#64 Nový příspěvek od Kolemjdoucí »

Jo a když se chci podívat na ložisko a sundat ten poslední buben na této rotačce, Jak povolím ten spodní podmetovací talíř? Výměnu nožů jsem pochopil, ale se sendáním celého bubnu si nevím rady? Mám totiž ten poslední buben už ochozelej a buď ho budu muset svařit, nebo vyměnit za nový, je totiž dost prožranej mezi nohou a tou diskovou hlavou s noži. Má někdo zkušenost s opravou, případně kde bych sehnal buben a ten kryt klobouk nad něj, ten je úplně v pytli a padá do bubnu tráva dovnitř k ložisku, což asi není dobře.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: RŽS 160

#65 Nový příspěvek od Matúš »

No tá štvorbubnovka je dobrá, ale len na 2. kosbu a nízku trávu... Na 1. kosbu to nemá silu :-/ Lepšie by asi bolo kúpiť ŽTR 140, ak nemáš veľké kopce, tak v pohode aj ŽTR 165 alebo niečo podobné (Fahr KM 22, KM 25, Claas, PZ Zweegers...) alebo poľskú kosačku, tá je o polovicu ľahšia 8) Inak Super mával 4 rýchlosti do predu, 1 do zadu + redukcie, ale my ho máme teraz v dielni a prerobili sme prevodku na 5 rýchlostí, teraz už je rozobratý motor 8) Inak z tých vyššie zmienených traktorov by som bral radšej 4011, alebo najradšej tú 5511 (ak nechceš nič iné, potom novšie 5611, 5718, 5911, 6718, 6911...)... Najlepšie tú 69, aj keď teraz ich ceny šli hore (teda aspoň na Slovensku) ale už je to iný traktor 8) Čo sa týka ostatného príslušenstva, tak napíš, čo od toho žiadaš, koľko máš hektárov a koľko chceš do toho investovať peňazí :friends:

Kolemjdoucí
Příspěvky: 13
Registrován: pát dub 10, 2015 10:26 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: RŽS 160

#66 Nový příspěvek od Kolemjdoucí »

No právě, když bych už kupoval polskou kosu o polovinu lehčí, tak bych ani supra nepotřeboval a stačila by 25-ka. Ale už mám tuto rotačku ržs 160 a ta 25-ka ji neutáhne, proto se ptám o něčem silnějším. Zase do toho nechci moc investovat, nebudu stím jezdit denně.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: RŽS 160

#67 Nový příspěvek od Matúš »

Ono zas 25 tiež možno neutiahne tu poľskú, alebo sa bude trápiť :-/ Tak keď už aj, Supra by som nekupoval :) Ak, tak už radšej tú 40 alebo 55 :friends:

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: RŽS 160

#68 Nový příspěvek od jirka_holub »

Ctyrbubnovkou RZS160 s 4011 neukosim první sec, když je to poradna husta vysoka trava k metru. Je to trapeni. Mnohdy to neprohodi temi mezerami mezi bubny. Krtina schova nuz a ten uz nevyleze. Ohlednu se a je to sezvejkane a musim tudy znova. Motor na plne pecky. Tak na první sec radeji pozvu souseda z 7211 s Kuhnem diskovkou ( drive jezdil s pelhřimovskou ZTR160). Otavy sekam cele sam. První sec jen ty slabsi louky. Na RZS letos dam nove remeny, mozna to blbe sekalo tim ze třeba proklouzly? Nic ale nepiskalo nesmrdelo. Jen jeden se pretocil. Napinak uz je na max, tak dam nove. Predek se vůbec nezveda, to je kec, zavazi nemam. I rozjezdy v pohode, jak v pracovni tak v prepravni poloze. Ale vse na rovine, kopce nemam.

dratek
Příspěvky: 329
Registrován: čtv bře 05, 2009 9:39 am

Re: RŽS 160

#69 Nový příspěvek od dratek »

Samozřejmě že na rovině se nic moc nezvedá ale pokud pojedeš rychle i po nerovné silnici tak předek chvilema bývá i lehce ve vzduchu,co se týká sekání vysoké trávy tak stačí zašátrat v paměti (kdo si teda pamatuje )na začátky rotaček tak čím se v družstvech tahaly???40--55--5611,jo nelítalo se s nima jako dnes s diskovkama na 4.kvalt ale stačila 2ka a ty traktory to zvládaly tak na to domácí sekání je to v dnešní době dostačující zvlášť když tazatel píše že nemá moc pozemků

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: RŽS 160

#70 Nový příspěvek od jirka_holub »

Nevim jak s tim onehda delali, ale dnes je 40ka veteran a nechci ji mucit. Popsal jsem jen moji praxi s 4ha u baraku, zadne rychle presuny nikam daleko. A při seceni také nespecham, jsem rad ze něco posekam a stroje vydrzi. Myslim (z toho co jsem se s jednim typkem bavil a cetl na netu) ze dvoububnovka 160ka lehka polska by byla k traktoru setrnejsi nez tato 4bubnovka a na tech par ha by vydržela také dlouha leta i když to není top kvalitni výrobek. Az se skuteleji nejake finance tak pujdu tim smerem.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: RŽS 160

#71 Nový příspěvek od Matúš »

Príbuzný má tú poľskú kosačku už asi 12 rokov.. Každý rok 2x svojich asi 20 ha + služby... Odhadom má už nakosených takých 700ha a menil len bežne opotrebiteľné diely a pre svoju hlúposť raz aj ozubenie :-/

Kolemjdoucí
Příspěvky: 13
Registrován: pát dub 10, 2015 10:26 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: RŽS 160

#72 Nový příspěvek od Kolemjdoucí »

Chlapi díky za rady, hlavně Jirkovi Holubovi co má 4011-ku a tuto rotačku. Vzhledem k velikosti jeho pozemků 4ha, já mám podobný něco mezi 3-4ha je to také rovina, ale bál jsem se s koupí té 4011-ky, páč jsem nevěděl zda-li to utáhne a nechtěl jsem jí a sebe trápit. Supra mě všichni doporučovali, je silnější, těžší a taky za málo peněz sním udělám hodně muziky. Trochu jsem se ale obával stáří a oprav na Supru, to bude ale tak nastejno s 4011-kou. Ještě jednou díky za rady a názory, je fajn že to tu žije.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: RŽS 160

#73 Nový příspěvek od Matúš »

Čoho sa báť na opravách 40-tky? :shock: Diely sa dajú oveľa ľahšie zohnať 8) A na Suprovi ide ťažko spojka, ťažšie riadenie, väčšinou iba 8+2 rýchlostí, ten náhon atď... Silu to má, ale to 40 má tiež. Super je podľa mňa dobrý do lesa 8)

dratek
Příspěvky: 329
Registrován: čtv bře 05, 2009 9:39 am

Re: RŽS 160

#74 Nový příspěvek od dratek »

Naprostý souhlas s Matůšem,jinak trápit se dá i nový traktor,vždy je rozhodující sluch a cit toho kdo drží volant

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: RŽS 160

#75 Nový příspěvek od pavolmakys »

No servisovat 40-ku a supra je podla mna rozdiel. NA 40-ku zozenies vsetko, na supra je to ovela horsie.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“