Obraceče s shrnovače sena

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o radu jaký obraceč a shrnovač

#76 Nový příspěvek od Antony30011 »

Polsko. Bud univerzal klasickej ton (horsi na obraceni, dobry na hrabani) nebo slunicka (stejny jak ton) a nebo k jedny z techto potvor pavouka. 7ha je dost, ale jestli nechces moc investovat :-/ ono to taky nemusis delat secko naraz ze. Borec u nas sece 5ha louku. Posece 165 rotackoj, obrati a nahrabe tonem a necha zbalikovat do kulatejch. Pripadne se dneska necha uz sehnat i lis na maly za rozumnej peniz :)

ve82
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 21, 2010 8:56 pm
Bydliště: Přeštice

Re: prosím o radu jaký obraceč a shrnovač

#77 Nový příspěvek od ve82 »

Abych pravdu řekl, ta sluníčka se nám velmi líbila. V jednoduchosti je síla. Nějaké postřehy jakou práci to dělá, jak to nahrabuje a obrací někdo z vás nemá? Kolik do toho vrazit? Složitá otázka. Asi co nejmíň. Když koupíme mašinky za dražší peníze, bude se s nimi hezky pracovat. Když se něco stane, budeme muset prodávat. Sehnat tady pozemky je asi nad lidské síly. Tohle je 9 km daleko a jsme rádi, že se něco objevilo. Nu a když mašinky budou levnější, můžou zůstat doma. Jelikož nás to neživí, děláme to pro radost a pro nějaký užitek, rozpočet ja 30 000 korun. Sem dostal od manželky :red:

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: prosím o radu jaký obraceč a shrnovač

#78 Nový příspěvek od P.S. »

Sluníčko je na údržbu nejlevnější. Měl jsem tažený Německý to byla pakárna. Šel bych do nesenýho.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o radu jaký obraceč a shrnovač

#79 Nový příspěvek od Antony30011 »

Slunicka obraci dost spatne, shrabuji krasne. Ale treba tady Mario z fora se s nima naucil a aj pekne obracel. Je to asi o nahoru a cviku. Ja je zkusil a nekoupil. Polsky 4-5 slunicka sezenes okolo 10 tky. Ale za 30 bych radsi koupil ton + rotorovej obracak. Prace lepsi a min otravovani. Ale nejlepsi je to zkusit. Ono toho tona sezenes za 15 a rotorak za 8, takze rozpocet dodrzis


Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: prosím o radu jaký obraceč a shrnovač

#81 Nový příspěvek od jafi »

Jednoznacne na zhrabovanie odporucam ,, slunicko,, sice cena sa pohybuje od 18 tisic Kč vyssie ale nebudes banovat.
Na SR ked ho zozeniem za 700€ tak to je uz co povedat, samozrejme v norm. stave.
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

ve82
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 21, 2010 8:56 pm
Bydliště: Přeštice

Re: prosím o radu jaký obraceč a shrnovač

#82 Nový příspěvek od ve82 »

Dobrá tedy, na shrnování sluníčko a na obracení rotorový obracák. Potom už jen otavan nebo balíkovač. Rozhodnout se nějak nemohu. Výfuk na seno mám u kamaráda za šrotovou cenu. Je to ten starý co seno nejde přes vrtuli, že se neoláme. Velké balíky moc nepřichází v úvahu. Nemám je kam dát. Buď malé, nebo volné seno. Doteď jsem si přivezl 4 velké balíky, dal pod malou kolnu. Když seno došlo, jel jsem znovu.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: prosím o radu jaký obraceč a shrnovač

#83 Nový příspěvek od Matúš »

Jafi kde si vzal tú cenu :shock: V PL stoja cez 300€:http://stroje.bazos.sk/inzerat/52052932 ... abacka.php

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: prosím o radu jaký obraceč a shrnovač

#84 Nový příspěvek od jafi »

MAtus asi sme sa nepochopili, ja myslim ,,slniecko,, ako jeden rotorovy zhrabovac, aspon u nas sa tomu tak hovori.
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: prosím o radu jaký obraceč a shrnovač

#85 Nový příspěvek od jafi »

A do slnieckovej zhrabovacky by som nesiel! a po skusenostiach ani do pasovej.
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o radu jaký obraceč a shrnovač

#86 Nový příspěvek od Antony30011 »

jafi píše:MAtus asi sme sa nepochopili, ja myslim ,,slniecko,, ako jeden rotorovy zhrabovac, aspon u nas sa tomu tak hovori.
Ale slunicka se rika tomu co sem dal matus. Jednorotorak je neco jinyho a ze by tomu nekdo rikal slunicko sem teda v zivote neslysel :-/

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: prosím o radu jaký obraceč a shrnovač

#87 Nový příspěvek od Matúš »

Tiež som o tom nepočul :-/ Inak pásová hrabačka má veľa výhod a u nás ich je veľa. Buď ich majú aj na obracanie aj zhrabovanie alebo len na zhrabovanie 8)

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: prosím o radu jaký obraceč a shrnovač

#88 Nový příspěvek od P.S. »

Sluníčko

Obrázek

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: prosím o radu jaký obraceč a shrnovač

#89 Nový příspěvek od jafi »

Iny kraj iny mrav , u nas sa tomu tak nadava 8)
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: prosím o radu jaký obraceč a shrnovač

#90 Nový příspěvek od mazhor »

Na 7ha uz minimalne 4m 4-rotorovej obracak,jinak se ujezdis a nebude to ubejvat. Da se sehnat starsi dotazenej zvenku okolo 20tis. Na nahrabovani nejlip jednorotorovej shrnovac, ale to uz se do limitu asi nevlezes. Pak treba Tona,novej polskej se da sehnat za 11bez DPH, nebo starsi ceskej.Ja nahrabuji tonikem,ale kazdou sezonu na to nadavam jako spacek a jsem rozhodnutej, ze koupim jednorotorak. Pres zimu se me to vzdycky v hlave rozlezi,ze na tech par hektarku je skoda penez a dalsi rok nadavam zase a jsem rozhodnutej koupit jednorotorak :) Hlavni problem je v tom, ze jak je vic hmoty, ma tendenci seno hazet na horni stranu pasu a to lita uz na shrabany. Tezko se s nim dela tenka vysoka nudle. Se slunickama zkusenost nemam, ale jsou docela levny.
Seno doporucuji nechat si sbalikovat sluzbou do velkych kulatych. Kdyz nemas moznost mit je pod strechou,muzes je naskladat za sebe na palety, aby nehnily od zeme a prikryt plachtou/ vlnovkama. Je to takova nouzovka,ale vcelku unguje. Sberak je fajn,ale za slusnej pocitej alespon 20, spis 30.S lisem na maly hranaty je to podobny. U nas si za slisovani kulatyho do site uctuji 100kc. Spocitej si,kolik let bys mel sluzbu "zadarmo", nez by se ti vlastni lis zaplatil. A to nepocitam propalenou naftu a pripadny opravy lisu.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“