Obraceče s shrnovače sena

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Sušení sena..

#61 Nový příspěvek od mazhor »

Mas samozrejme pravdu, ale je treba pocitat s tim, ze slusnej ojetej obracec a shrnovac nesezenes pod 30+30tis. A 60tis na 1-2ha, ktery s tim planuje tazatel delat, je docela dost a s navratnosti v nedohlednu.

Rolník74
Příspěvky: 477
Registrován: stř bře 20, 2013 2:21 pm
Bydliště: pardubice

Re: Sušení sena..

#62 Nový příspěvek od Rolník74 »

Nic proti,ale já jsem s OSP2 z restitucí dělal veškerý sena od r.1992 až než odešla poslední kráva v roce 2004!!Výhoda byla,že šel tahat pětadvácou,takže mizivá spotřaba a já nahrnoval a táta s druhým traktorem vozil sběrákem domů.A potom senometem na půdu a tam rozkopávat,venku 32°C,na půdě ani nemluvím,no když dneska ten fukar vidím pod kůlnou,tak se divím,jak jsem to dokázal!!Ale bylo mě osmnáct a tátovi tolik co mě nyní a měli jsme ohromný nadšení a víru v lepší zítřky...no a dnes řepka a obilí a pohoda klídek!!

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Sušení sena..

#63 Nový příspěvek od tomous »

zikajay píše:cau
Taky mohu jen doporucit 4rotor pavouk a 1rotor shrnovac... vse ostatni je smejd...
a doporucil bych stary poctivy nemecky stroje ale zadny svary apod. proste neco slusnyho a budes max spokojen...hlavne ne cesky a polsky sr*cky ktery sou akorat na h*vno a na nic :) viz ten odkaz :)
toz muj nazor :)
Hele mám Rozmitála taženej shrnovač a jsu max. spokojenej. Je pravda,že je skoro novej :smich:

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Sušení sena..

#64 Nový příspěvek od tomous »

Rolník74: Taky jsem si tenhe típ sportu užil skoro 20let. Nejlepší bylo rozkopávání pod rozpálenou střechou 8) . Dobytek mám pořád,ale přešel jsem na lis. No a s tou řepkou a obilím nevím nevím. Pole má vidět hnůj a něco jako jetel ap.

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Sušení sena..

#65 Nový příspěvek od zikajay »

Tak to se povedlo ja zazival to same jak zde pisete :D to roztahavani pod strechou bylo opravdu bozi vsude prach, seno kousalo do nohou a tak kolem 60 stupnu :D
Dneska lis a nazdarek jezdim si traktorem a packuji s celnakem 8)
Ale museli sme to v te stodole oddrit abychom na to meli :) a jinak to asi nejde

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Sušení sena..

#66 Nový příspěvek od zikajay »

mazhor píše:Mas samozrejme pravdu, ale je treba pocitat s tim, ze slusnej ojetej obracec a shrnovac nesezenes pod 30+30tis. A 60tis na 1-2ha, ktery s tim planuje tazatel delat, je docela dost a s navratnosti v nedohlednu.

Tak to ti budu trochu oponovat ..tazena obracecka do 15tis. a shrnovac max do 25 :)

Rolník74
Příspěvky: 477
Registrován: stř bře 20, 2013 2:21 pm
Bydliště: pardubice

Re: Sušení sena..

#67 Nový příspěvek od Rolník74 »

tomous píše:Taky jsem si tenhe típ sportu užil skoro 20let. Nejlepší bylo rozkopávání pod rozpálenou střechou 8) . Dobytek mám pořád,ale přešel jsem na lis. No a s tou řepkou a obilím nevím nevím. Pole má vidět hnůj a něco jako jetel ap.
Já to řeším hrachem.Jednak kolem 3ha normálně na jaře na zrno a potom na zelený hnojení pod jarní ječmen nebo ozimou pšenku pokud seju později.Ale ten potom je!!

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Sušení sena..

#68 Nový příspěvek od tomous »

To jsi jeden z mála.Když vidím jek někteří zachází s půdou je mi zle. Hořčice na zelený hnojení a na ni 1metrák LAV a ta pak jede 8)

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Sušení sena..

#69 Nový příspěvek od mazhor »

zikajay píše:Tak to ti budu trochu oponovat ..tazena obracecka do 15tis. a shrnovac max do 25 :)
To samozrejme muzes :-) Ovsem v PEKNYM stavu jich je jako safranu, jestli vubec nejaky. Vetsinou to jsou sto let stary vybehany vrany.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Obraceč a shrnovač

#70 Nový příspěvek od Leo »



V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Obraceč a shrnovač

#71 Nový příspěvek od Leo »



V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Obraceč a shrnovač

#72 Nový příspěvek od Leo »

Samodomo shrnovač, ale funguje



V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Obraceč a shrnovač

#73 Nový příspěvek od Leo »



V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

ve82
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 21, 2010 8:56 pm
Bydliště: Přeštice

prosím o radu jaký obraceč a shrnovač

#74 Nový příspěvek od ve82 »

Dobrý den, mám teď možnost přestat kupovat seno. Naskytlo se mi 7 ha luk od starého pána, který už na to nestačí. Sekání si zajistí on svoji rotačkou, protože na to chce brát dotace. Jde o obracení, nahrabání a úklid. Jsem absolutní laik. K dispozici mám 6911 a 5611. Jaký obraceč, shrnovač a doporučili by jste balíky, nebo volné seno. Doteď jsme balíky kupovali. Nechci dělat velké invastice do strojů, protože Ty pozemky má starý pán napsané na syna a ten, kdyby nedej bože něco je okamžitě střelí... A teď babo raď :(

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: prosím o radu jaký obraceč a shrnovač

#75 Nový příspěvek od P.S. »

Záleží kolik peněz na to máš.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“