Obraceče s shrnovače sena

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Tomas6
Příspěvky: 5370
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: prosím o radu jaký obraceč a shrnovač

#91 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jenže se senem je to tak že ho potřebuješ udělat když dělají ostatní a ten kdo má lis si prvně udělá svoje a až pak jede na fušku.A poslední roky se sklízí alespoň u nás tak že taktak dolisuješ a začne pršet.To bys musel mít poblíž někoho kdo dělá jen služby a musí být nachystany když začneš hrabat aby vyjel.Mi se za poslední roky nepodařilo snad kromě letoška lisovat aniž by to nebylo naknap před deštěm.Loni to bylo až tak kritické že jsem měl týden dovolenou,dopoledne jsem obrátil,přepřihl sendesátku k lisu a táta už se chystal s třícou k hrabání.Jak to trochu proschlo se začalo.Nebylo hotovo ani půl louky se setmělo,zahřmělo a bylo po slávě.Tak to bylo týden než jsem udělal pitomé tři hektary.A čekat až bude mít někdo čas bych to mohl zapálit rovnou na poli.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: prosím o radu jaký obraceč a shrnovač

#92 Nový příspěvek od mazhor »

Mas samozrejme pravdu a vim presne o cem mluvis. Ale jestli ma rozpocet 30 000 na veskerou techniku, tak stejne nebude mit jinyho vychodiska. Jestli presto koupi levnej lis na maly hranaty,tak ty stejne nesmi moc zmoknout,jinak muze prerezat spagatky, baliky rozkopat a nechat je proschnout. A slusnej lis na velky kulaty neni zadna lace. Dalsi moznosti je koupit sberaci vuz, jenze to by musel byt nejakej vetsi - jestli ma louku 9km od baraku, tak by se s 10 kubikovym ujezdil. Ale ten taky neco stoji. Proste vsechno je o penezich a jestli ma opravdu jen tricet tisic, nic jinyho nez alespot trosku slusnej obracec s nahrnovakem stejne nesezene.

Tomas6
Příspěvky: 5370
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: prosím o radu jaký obraceč a shrnovač

#93 Nový příspěvek od Tomas6 »

JJ.Tohle s těma peňezma chápu.Já to taky nepsal proto aby hned šel a koupil lis.Spíš to byla reakce na to že je lepší si nechat lisovat.My si tím taky prošli.Když táta začal hospodařit na vrácenych pozemcích jsem měl 12 let a krom staré třicítky a koňské hrabačky nebylo nic.Seklo se s mf 70 a obracelo taky.Seno se skládalo do sušáků a sváželo na vleku kde se všechno házelo ručně.I na půdu nad chlévy.Pro dvě kravy.Jenže to bylo v létě hezky a v zimě sníh.Ne jak teď že měsíc leje a týden je hezky.Neberu letošní léto.To byl další extrém.
No obrovský posun byl sběrák a fukar a 7011 a k tomu žtr 165.
No my kupovali hrabačku a obracák v době kdy nic kloudného nebylo a všechno stálo mraky peněz.Když teď vidím co je toho po bazosi. A za zlomek ceny toho co jsme dali my.Každopádně chce to po přemýšlet co pořídit pač na 7ha tonek taky nic moc.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

dratek
Příspěvky: 329
Registrován: čtv bře 05, 2009 9:39 am

Re: prosím o radu jaký obraceč a shrnovač

#94 Nový příspěvek od dratek »

Zdravim.jelikož jsem se nedočetl kolik toho sena potřebujete tak jen malá úvaha pro Vás.Pozemky dost daleko,času málo páč to děláte jen pro radost,technika žádná,sečteno a podtrženo- nákup sena nejvýhodnější.Teoreticky na balíky nemáte místo a volné seno by jste chtěl foukat prastarým fukarem,vezmu li variantu že si pořídíte Horala alespoň 40m3 aby se ta cesta na pozemek vyplatila a naboucháte ho aby se cesta opět vyplatila(a hlavně k vůli počasí) tak přijedete k udýchanému fukaru a budete upachtěně skládat a to dost dlouho protože nabouchaný seno z horalu jde tuze "dobře a rychle "foukat kamsi na půdu prastarým vzducháčem.Není mojim zájmem Vám to hospodaření znechucovat ale vím o čem je řeč protože to všechno mám za sebou.Nemůžete hospodařit jen pro radost protože dobytek potřebuje kvalitní seno a to jak je známo se pro radost nemůže nechat moknout a proto buď komplet strojní vybavení (na což by jste potřeboval k Vašim penězům přidat cca150000) a nebo jak jsem předeslal seno kupovat.Popřemýšlejte o všem dost důkladně a ke každému rozhodnutí si takém dejte otázku v kolikátém že stolení žijete.Rady ohledně obracečů a hrabaček vám dá kde kdo desítky ale s tou dřinou a nedokonalostí Vám níkdo fyzicky nepomůže.Držím Vám palce ve Vašem hospodaření ať už se rozhodnete jak koliv

ve82
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 21, 2010 8:56 pm
Bydliště: Přeštice

Re: prosím o radu jaký obraceč a shrnovač

#95 Nový příspěvek od ve82 »

Tak nakonec to dopadlo následovně: Koupil jsem 4 rotorový obraceč za 6 tisíc a dal jsem ho do kupy. Docela se povedl a nebyl moc rozbitý. Na nahrabování jsem koupil osp 2 za 2500kč v docela slušném stavu. Pán co mi nechává trávu z pozemků na ně bere dotace a má rotačku. Když chce dotace musí to uklidit. Tedy on seče, protože by musel stejně. Já obracím, on dělá řádky, kamarád za 110kč kus zbalíkuje a sestohuje. Dělám to proto, jelikož cena balíku u nás v okolí pod 600 kč nejde a letos tu prostě nejsou, protože loni bylo děsný sucho. Stačili by mi 2 hektary, ale pán zase buď všechno nebo nic. Tedy moje vize je asi taková, že přebytek prodám a nula od nuly pojde. A nula je dobrý výsledek, když má člověk své maso a nechce se tím živit. Toť můj názor, nechci ho nikomu vnucovat.

mastnacek
Příspěvky: 7095
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Obraceče s shrnovače sena

#96 Nový příspěvek od mastnacek »

Letos jsem rozhahoval po sekani rotackou i obracel jen konakem. Za 25kou, rozhazeni bez zavazi. Podruhy taky bez zavazi jsem jezdil nastorc abych rozhodil i to co zustalo prilepeny. A potreti jsem obracel zase "po radku" ale musel jsem dotizit, protoze me to po suchym sene klouzalo jak sanky. Zavesil jsem dohromady asi 80kg a dobry. Do priste navarim drzaky a dam uz jen plastovy kanystry s vodou. Ke konci jsem jezdil uz na trojku na vyssi volnobeh. Ze zacatku jsem jezdil za dve, ale pak sel okolo pruvod vejletniku, mel jsem tam zrovna trojku a zjistil jsem, ze me "predchazej". Takze jsem tomu jeste trochu pridal a obracak to zvladnul dobre. Zaklad je mazat mazat mazat, je to hodne znat na odporu. Hlavne domecky s hridelema u prostred. Ty na vidlich maj uz vule i 2 a vic mm.

Pech
Příspěvky: 47
Registrován: ned pro 23, 2018 7:58 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Obraceče s shrnovače sena

#97 Nový příspěvek od Pech »

Ahoj, prosím existuje nějaká obacečka a nahrabovačka, která nepotřebuje pro provoz náhon? Na traktoru nemám náhon a jediné co mě napadá, jsou koňské stroje, které stejně nemám. Děkuji za info a pomoc.

Uživatelský avatar
pepego
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 28, 2009 11:16 am
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Obraceče s shrnovače sena

#98 Nový příspěvek od pepego »

Je ťažké byť debilom ,konkurencia je privysoká!

Pech
Příspěvky: 47
Registrován: ned pro 23, 2018 7:58 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Obraceče s shrnovače sena

#99 Nový příspěvek od Pech »

Super díky za info. To vypadá, že mám vybráno. Nevíte někdo jakou to má rozteč pro nandání do ramen hydrauliky? Děkuji.

mastnacek
Příspěvky: 7095
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Obraceče s shrnovače sena

#100 Nový příspěvek od mastnacek »

Poridil jsem vloni starsi minimalen jetej za peknou cenu verzi se 4ma kolama. Dela peknou praci.

https://www.rozmital.com/cz/univerzalni ... ac-sp4-205

Pech
Příspěvky: 47
Registrován: ned pro 23, 2018 7:58 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Obraceče s shrnovače sena

#101 Nový příspěvek od Pech »

No to bych chtel, ale nikde jsem zatim bazarovy nenasel. Jen novy za 35t a vys.

mastnacek
Příspěvky: 7095
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Obraceče s shrnovače sena

#102 Nový příspěvek od mastnacek »

Pech: ono se zase neco vysteni, hledal jsem kazdej den bazos a sbazar. Jestli mas chytrej telefon s androidem, tak je aplikace bazos kde si zadas klicovy slova a klidne co 5 minut te to upozornuje jestli to nekdo nenabizi. Ja si pro nej fcel nekam k Olmoooci ( dokonce na 2x protoze napoprve k nemu nebyl zaves, pan nevedel ze k tomu patri a me to netuklo ).

Pech
Příspěvky: 47
Registrován: ned pro 23, 2018 7:58 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Obraceče s shrnovače sena

#103 Nový příspěvek od Pech »

Diky za info a za typ. Tu aplikaci vyzkousim.

Uživatelský avatar
pepego
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 28, 2009 11:16 am
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Obraceče s shrnovače sena

#104 Nový příspěvek od pepego »

Je ťažké byť debilom ,konkurencia je privysoká!

Pech
Příspěvky: 47
Registrován: ned pro 23, 2018 7:58 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Obraceče s shrnovače sena

#105 Nový příspěvek od Pech »

Paráda, díky moc. Budu kupovat až někdy v červnu, teď musím doplatiti traktor. Ale určitě pána kontaktuji. Díky moc.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“