Obraceče s shrnovače sena

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Zetor15
Příspěvky: 884
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Obraceče s shrnovače sena

#166 Nový příspěvek od Zetor15 »

Tak ta konska obracecka je asi jedno z nejlepsich co kdo vymyslel na suseni,ale bohuzel jeji rychlost a zaber je treba pro me nedostacujici to co tet delam pul dne bych s konskou delal skoro 3 dny. Ten kdo dela jen nejake zahrady a podobne kousky tak konkou se da udelat nadherne seno a na nahrabovani je co se setrnosti k senu tyce vhodna https://stroje.bazos.cz/inzerat/1816836 ... oziska.php Ale priznam ze sam ji nepouzivam hlavne z duvodu casu.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Obraceče s shrnovače sena

#167 Nový příspěvek od ota »

Jo tak tohle jsem kdysi taky měl jednu sezonu půjčený. Už si ale moc nevzpomenu. Myslím, na rovné ploše pohoda. Ale jak to bylo trochu nerovnosti tak mě to nějak zlobilo. Myslím, ale už to nepamatuju nějak moc, že to bylo nějak vratké. A nechávalo to na hrbech na zemi seno. Umělo to jak otáčet, tak nahrabovat. Tu almárku s šestidrážkama mám někde z toho doma. Nějak se tady připletla.
No a s tím pásovým se to musíš naučit jako se vším. Házet si to na stromy je nesmysl. Když jezdím, házím to od stromů pryč. Dáš menší kvalt a trochu gas a ono to lítá kam potřebuješ a to se dá regulovat. Jo ty hrabky co se šoupou z boku jsem měl jednou. Mám hodně hmoty a ta se do nich motala. Ale když je dobrá, suchá tráva a jedeš lang sang dělá to krásné valy na řady.
Koňskou mám i pohrabovačku. Když se sklidí vezmu traktůrek zapřáhnu a pohrábnu. No kolikrát je toho docela hromada. Kdysi dávno z 2 ha louky jsem pohrábnul s ním plnej sběrák, že se to mělo co vejít. Nezdá se to, ale trochu toho popadá pod lisem.

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1177
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Obraceče s shrnovače sena

#168 Nový příspěvek od sita »

TONik je fajn. Libi se mi, ze slusne zmakne otocit i nahrabat a je jednoduchej na obsluhu, protoze je nesenej (reci, ze se to s nim musi umet teda neberu). Problem je, ze je pomalej. Max tak na pul hektaru, pak uz to nedava moc smysl, protoze nez nahrabes louku, tak je vecer, nebo prsi....

andre.marek
Příspěvky: 664
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Obraceče s shrnovače sena

#169 Nový příspěvek od andre.marek »

Já teda s tím polským TONem nahrabu cca 0,7 hektaru tak za půl hodiny, max 3/4 když je hodně hmoty a fučí. Mám záběr 240cm myslím.

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1177
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Obraceče s shrnovače sena

#170 Nový příspěvek od sita »

Ja mel ten STS Prachatice SP4-066 a jeste mam jeden predrenovacni, ten pak dam detem na nauceni :D Delal jsem s tim jeden rok 2ha a to proste neslo stihnout. Kdyz jsem jezdil rychleji tak to zase uzhodne nechavalo, to se mi nelibilo... Pak jsem mel dlouho 3m KHUN jednorotor a uz to bylo veselejsi, ted mam 4.6 pottinger tazenej a ted uz konecne jsem spokojenej :D

martin.mikusek
Příspěvky: 64
Registrován: ned lis 13, 2022 9:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Obraceče s shrnovače sena

#171 Nový příspěvek od martin.mikusek »

No tak nakonec jdu do te stelly fely, prostw do rotoroveho shrabovace. Za ten iseki bude i z duvodu obratnosti 2.5m akorat, max 3m, ale to uz mi skoro prijde moc.

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Obraceče s shrnovače sena

#172 Nový příspěvek od honzaPP »

Myslím,že jsi psal něco o balikovači nebo ne? Já jen,že jestli budeš potom chtít jezdit po řádku a balíkovat tak to bude řádek jak ho..do z 3m nahrabovače. Vysokej tak po sedačku na tvojí Iseki 😂😂
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Obraceče s shrnovače sena

#173 Nový příspěvek od ota »

Když nehrabu vysokej řádek doma, nevadí to. Ale nesmí být širokej. To mi pak lis nschává. Leze to do boků a zůstávají zbytky. Na vejšku ten náš lis bere hodně. Ale dobrý je, že traktor jede bokem řádku a nepěchuje se seno pod traktor.

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Obraceče s shrnovače sena

#174 Nový příspěvek od honzaPP »

Já právě myslel,že nad ním s tím Iseki vůbec moct jet když to bude balíkovat. Já mám v plánu balíkovač dělat a počítám s tím že balíkovač musí jet bokem.
Hinomoto N249

martin.mikusek
Příspěvky: 64
Registrován: ned lis 13, 2022 9:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Obraceče s shrnovače sena

#175 Nový příspěvek od martin.mikusek »

Tak z jake sirky je akorat do mini balikovace? Pasovy nahrabovac taky ma zaber 2.5 m, ne?

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Obraceče s shrnovače sena

#176 Nový příspěvek od honzaPP »

Minibalíkovač znám akorát z YouTube. Asi to nepracuje úplně špatně,ale jako první bych to předělal na tažený vedle traktoru, protože největší problém budeš mít s tím že ten řádek budeš hrnout před traktorem.
Hinomoto N249

martin.mikusek
Příspěvky: 64
Registrován: ned lis 13, 2022 9:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Obraceče s shrnovače sena

#177 Nový příspěvek od martin.mikusek »

No, balikovac je neseny... traktor ma pres metr mezi kolama a vysku svetlou 36m, tak by to nemusela byt takova hruza, ale nad timto me nenapadlo premyslet..

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Obraceče s shrnovače sena

#178 Nový příspěvek od honzaPP »

Máš tam čelák takže ta světlá výška uprostřed traktoru bude menší,ne? A závěs vzadu máš jak.....no uvidíš. Já bych ten balíkovač hned předělal na tažený bokem :)
Hinomoto N249

Zetor15
Příspěvky: 884
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Obraceče s shrnovače sena

#179 Nový příspěvek od Zetor15 »

Co se radku tyce tak zalezi jakej ma traktor profil podvozku a poud by to byl problem tak uz jsem videl ze mel vepredu takovou plastovou nebo plechovou liznu aby se radek jako zackl na cca 20cm a lis to pak bral uplne paradne a nebo 50l sud na hridely zase zavesenej tak aby byl 20-25cm nad zemi a mackal radek pred traktorem. Tohle jsem dokonce videl na velkym traktoru ale tam byl 1a pul sudu 200l a funguvoalo mu to taky super ale ten mel pred zmacnutim prez metr vysoke radky.

martin.mikusek
Příspěvky: 64
Registrován: ned lis 13, 2022 9:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Obraceče s shrnovače sena

#180 Nový příspěvek od martin.mikusek »

Najladac mam, ale moc tu vysku nesnizil, co jsem tak nahlidl, ale nemeril jsem. No uvidime, ta lyzina by sla...

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“