Obraceče s shrnovače sena

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20889
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Obraceče s shrnovače sena

#181 Nový příspěvek od ota »

Kluci z jiného soudku s podhrnutím traktoru. Kdysi dávno pantatík že jede na hon a abych šel za něj obracet slámu na pole s tím rotačním obracákem. Podobnej jako mulčovač. Zjistil jsem, že když jedu ,,po srsti" padané slámy jde jet o kvalt rychlejc. U asi 20 řádku rutina. Poslouchám v Z 7711 rádio a jezdím po poli. Takhle si jedu a najednou traktor začal zpomalovat. Podřadím a jedu dál. Až najednou traktor zastavil uplně. Kurva co se děje? Vylezu a už to vidím. Traktor jsem podhrnul slámou tak, že se mi začaly protáčet kola. No mordoval jsem to dobu sem a tam, než jsem se z toho dostal. A to že traktor byl průchodem vysokej a spodní závěs sundanej. Pak jsem už dával větší pozor. Pantatík navečer jel z honu stavil se na poli. A já že kolik máte zajíců? A on žádnýho, nebyly. A já v traktoru dva zajíce. Tak prej nate, tady máte každej aspoň zajíce. Jé je trefil ve slámě. Jen to bouchlo a byl tam. Ono stačí jen blbost a chytne se na to trochu a už to přibejvá. Uplně se senem stačí kolík se závlačkou ve spodním závěsu a podhrneš se i tím senem. Přidají se k tomu ramena a je to hned. Ale když je lis bokem tak se nám max hází sběrač nahoru a dolů. Když jde hodně hmoty. Nebo chcípne motor. Kdysi jsme vázali seno z kup. Přijel pán s lisem a zajel ke kupě sena zapnul lis a mi házeli z kůpy seno do lisu. Najednou šup a vidle s víchem sena vlítli do lisu, jen to huklo a byla v otýpce. Zajímavý, našli jsme jen půlku čtyřek vidlí. Druhou jsme nenašli. Až pak snad za 7 měsíců zůstala ta půlka za žebříkem u krav. Svařil jsem je a fungují dodnes. Takové lehonké pěkné čtyřky to jsou. 8)

hobr
Příspěvky: 3897
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Obraceče s shrnovače sena

#182 Nový příspěvek od hobr »

To mi připomnělo žně před X lety. Soukromník požal obilí, dal na hromadu. Přijel kombajn (SK - 4), zdvihl naháňky a začal mlátit. Stréček to do žacího hrnul hráběmi. Došlo k nehodě a kombajn hrábě "sežral". Dotyčný chvílu čučel, pak šel dozadu za kombajn a čekal, kdy ty hrábě vypadnou... :zapomel:
Je to neuvěřitelné, ale stalo se... :ano:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Obraceče s shrnovače sena

#183 Nový příspěvek od Chose11 »

Dostal se ke mě obraceč/nahrabovač sena Tera/Vari, takový jednorotorový pavouk, bohužel bez prstů. Snažím se najít označení a jaké prsty (pera) tam patří, zatím bez úspěchu. Na stránkách Vari o takovém pavoukovi není ani zmínka.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“