Lisy SIPMA

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
jožin z bažin
Příspěvky: 70
Registrován: pon led 11, 2010 7:17 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Lisy SIPMA

#1 Nový příspěvek od jožin z bažin »

Ahoj, nemáte zkušenosti s touhle značkou?
Potřebujeme balit seno z 2x20 ha. Když mi řekli ceny značkovejch lisů, tak jsem valil bulvy.
Ale zase nechci, aby se to podělalo, když bude seno v řádcích a bouřka na obzoru. To se pak levný věci prodraží.
Díky

Uživatelský avatar
zetor tomas
Příspěvky: 1538
Registrován: pon črc 09, 2007 2:44 pm
Bydliště: Bystřice n. P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Lisy SIPMA

#2 Nový příspěvek od zetor tomas »

Soused má Metal - fach, ale je to uplně to samý, jako Sipma. Když vezmu, že cena novýho taky není uplně nízká, tak když vidím, co je to za lis a jaký dělá balíky, tak osobně bych radši za stejný peníze koupil nějakej dobře jetej značkovej.
Zetor 5945 a Zetor 6711

Uživatelský avatar
Pepanův Z 6718
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 02, 2012 5:12 pm
Bydliště: Maršov u Úpice

Re: Lisy SIPMA

#3 Nový příspěvek od Pepanův Z 6718 »

jak je to s kavalitou baliků z těchto lisů ( stlačení hmoty, namotání špagátu na balik...atd.) a jak s poruchovostí.
Zetor 6718, Zetor 4011 ,Zetor 7245, , Massey Ferguson mf 30, UN 053.1

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Lisy SIPMA

#4 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

Neber hlavne simpu tu virabi polaci .Jeden rok bude balikovac dobrej a druhym rokem se bude kazit. My sme meli na statku a kazilose furt ptvni hridele pak vazani .Ja ti doporucuji ceskej starej nebo forsfit,newholand na kulate baliky nebo poctivej strej krone

smirad
Příspěvky: 333
Registrován: pon lis 10, 2008 9:24 am

Re: Lisy SIPMA

#5 Nový příspěvek od smirad »

Bratranec ma sipmu s vazanim do site,je to retezovka, 180 cm. Balik sucheho sena ma 450kg,takze slisovani super,ale zalezi taky na sile traktoru, ma 100 koni. Balik ma ostre hrany, sitku to bali dobre, rychlost prace stejna jako u jakehokoliv jineho lisu. Jedine co tak ty retezy delaji slusny kraval. V okoli jezdi stejne 12tou sezonu bez poruch, pouze klasicky servis. Bratranec s tim jezdi 2x60ha,seno i senaz. Preber si to jak umis,byt tebou tak se na ten lis jdu podivat v provozu, kecum o nekvalite bych neveril, neni to lis z beloruska :tyty:

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Lisy SIPMA

#6 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Je fakt že řetězáky pevný komory jsou slišet při práci na druhém konci vesnice , ale nebyli s nima žadné problemy. a baliky byli dobře slisovaný.

vesan
Příspěvky: 144
Registrován: stř úno 23, 2011 11:37 pm

Re: Lisy SIPMA

#7 Nový příspěvek od vesan »

Má někdo tento lis s řezáním? S jakým traktorem to taháte?

vesan
Příspěvky: 144
Registrován: stř úno 23, 2011 11:37 pm

Re: Lisy SIPMA

#8 Nový příspěvek od vesan »

Má tyto stroje někdo?

Uživatelský avatar
AGportal.cz
Příspěvky: 85
Registrován: ned dub 13, 2014 9:43 am
Bydliště: Praha

Re: Lisy SIPMA

#9 Nový příspěvek od AGportal.cz »

Zdravím a taky přidám jednu zkušenost s lisy Sipma, konkrétně typ 1211 FARMA PLUS

Nejdříve klady:
Velice jednoduchý stroj a nenáročný na traktor, mám 90k traktor, který ani neví, že tahá lis, takže jsem ho zkusil dát za 5245 a traktor vše zvládal. Radši ho tahám za 5245 kvůli úspoře jezdím na rychlou 1 v seně, ve slámě rych. 2.

A teď zápory:
Výkonnost lisu je malá(mě to vcelku nevadím mám toho málo) do služeb to určitě není. Když jezdím s 5245 tak ve slámě za hodinu udělám 15-20 balíků max. (pravda je že si s tím docela hraju a nikam nechvátám :)
Řádky E512
Ale co mě maximálně zklamalo je elektrické ovládání lisu, především řídící jednotce nedávám moc času, ale už mě napadla varianta jak to nahradit. A čidla jsou umístěný nevhodně, ale dokud to funguje tak ponechám původní.

Zatím jsem tedy spokojen, až na par detailů(hlavně ta elektrika). Dělám ročně kolem 300 bal.
http://www.AGportal.cz - Seznam manuálů, vyhledávání a zadávání agroslužeb, jednoduchý agrobazar - vše ZDARMA a BEZ REGISTRACE

vesan
Příspěvky: 144
Registrován: stř úno 23, 2011 11:37 pm

Re: Lisy SIPMA

#10 Nový příspěvek od vesan »

Já už ho mám také, verzi classik. Jede bez problémů, akorát to chce ještě doladit vázání síťky, nějak se mi síťka občas zabrzdí a nechce vázat. Ovládání mám manuální, bez elektroniky.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Lisy SIPMA

#11 Nový příspěvek od frturek1 »

nemam zkusenost s lisem, ale mam balicku metalfach, a jak sem ty stroje pokukovla, tak asi nebudou spatny ale jen z ty balicky vim ze je to jednoduse vyreseny, a v jednoduchosti je krasa, ale polaci tu a tam neco s jednoduchosti prezenou takze kdyz sme balicku rozjeli tak den sme se trapili se serizenim a dalsi den s ruznejma upravama, pak to slapalo, takze bych se toho zas tak nebal pokud je chut trosku doupravovat

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Lisy SIPMA

#12 Nový příspěvek od zikajay »

Ahoj pridam taky nazor jako majitel lisu :)
je to jednoduche ty chces lis na 40ha coz uz neni vubec malo dale nema byt drahej jak prase ale zase ma byt spolehlivej.
Bud koupis levnejsi u kteryho muzez ocekavat lecos a lecos bude treba doladovat :) ty s tim nemas problem a umis si poradit
Nebo drahej znackovej ale doufejme na 99% bys mel lisovat jako pan spoustu let :)

Nevim jakym zpusobem ses ptal u prodejcu a jaky mas s nimi kontakty ale ze zkusenosti vim ze prodejce new hollandu apod jsou schopni jit i o 100k niz ale nevim kde se pohybuje tento lis a jaky je pripadny rozdil :)

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Lisy SIPMA

#13 Nový příspěvek od frturek1 »

jo a jeste sem zapomel, resil sem podobnej problem, je to par let a vyresil sem to koupi starsiho JD 550, rocne cca 250 baliku sena 180-200 senaze a kolem 100 slamy a mam ho asi uz 6 let, krom 3 spoju na pasu sem menil jen dva reminky v lisu nic vic

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Lisy SIPMA

#14 Nový příspěvek od zikajay »

Starsi lis je taky moznost ale tam bych si daval kurna pozor podle me koupit jety dobry lis je pomalu vyhra v loterii strasne zalezi na tom jak je ten lis jetej pokud ma 20 000 baliku + tak kupujes hromadu drahyho srotu a nebo ma mene nalisovano a tam je zase cena vyssi a ale vzdy u jeteho nelisujes s tim ze pojede na 100% :)

znamy koupil lis JD minuly rok jetej nevim teda kolik mel nalisovano ale dost casto jej opravoval a pasy mu litali jak na bezicim pasu :smich: a kdyz teda rek tak ze by koupil novy pasy tak mu rekli 120tis a spadla mu pusa :)

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Lisy SIPMA

#15 Nový příspěvek od frturek1 »

ja ho koupil od prekupnika co je sem vozi porad, nevim jestli to ma bejt, ale hladky nehnany valce sou pod pasama i o pul centaku projety ale jak sem psal lis jede bez problemu tet to bude 7sezona vaze sit, provaz bez elektroniky ale je to hodne o stesti no

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“