lis John Deere 550

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: lis John Deere 550

#106 Nový příspěvek od frturek1 »

jako samotny ustroji na ulozeni site a zavedeni do komory nebude nejak velka komplikace, ale to ovladani ktery spousti sit a odrezava bude problem

miksos
Příspěvky: 8
Registrován: pon lis 04, 2013 11:46 am
Bydliště: Loukov

Re: lis John Deere 550

#107 Nový příspěvek od miksos »

jo, mam úzkej sběrák.. je to jen 150ka, Ale balíky jsou jinak stažený pěkně. Problém je, že s provázkem se do kraje minimálně na jedné straně dostanu vždycky, protože odříznutí špagátu je až v krajní poloze.. Kdyby ten lis nebyl ve stavu, jak když vyjede z fabriky, tak bych ho poslal do trhu a koupil místo toho 550ku

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: lis John Deere 550

#108 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Za řezacím nožem, nebo teda tím skřipcem musí být takoví ramínko z kulatiny, který nepustí provázek do kraje baliku.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: lis John Deere 550

#109 Nový příspěvek od frturek1 »

a ja porad k cemu tam trci ten kus dratu :D no ja dneska musel vysadit kus pasu :( potreboval bych sehnat jen samotny nejty k aligatorkam, ale vsude je maj jen v sade se sponkama

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: lis John Deere 550

#110 Nový příspěvek od antipo »

Uvažuji nad tímto lisem akorát problém je, že můj nejsilnější traktor je Z 6718 z motorem 69. Je schopen tento lis utáhnout? Dělám kolem 100 balíku sena a do 20 balíku senáže všechno rovinky. Nepotřebuji s tím jezdit rychle ale taky si nechci ten traktor v tom lisu zničit. Do budoucna plánuji silnější traktor kolem 80 - 90 koní ale dejme tomu, že minimálně 4 roky by to musela tahat ta 67čka než se našetří na něco jiného. Viděl jsem, že tento lis se tahá i za slabšími traktory ale všichni píšou, že ty traktory dostávají zabrat. Nepotřebuji mít ty balíky narvaný jako kámen ale zas aby to nebyl balík jak z unibalu. Uvažuji ještě mezi Welger RP 12 a Class Rollant 46 ale to jsou pevné komory a vario je vario navíc se mi ty balíky po JD 550 líbí nejvíc. Šli by jste do toho? A kde jste lis kupovali, přes inzerát nebo dovozce? Koukal jsem, že v Německu jich je dost. Děkuji za odpověď.
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: lis John Deere 550

#111 Nový příspěvek od frturek1 »

ja ho 4 roky tahal 5611 krazce pred tim mela motor po go a krasne si v nem sed :) zahul to je ale dalo se jezdit i 1-2 podle velikosti radku ale optimum bylo velka rada a redukovana 4-5. zas tak bych se toho nebal ja ho koupil od dovozce, mam ho uz asi7-8 let a za tu dobu jen zponky na pasech par dratu do zbirani a jedno lozisko do tet sem natocil neco prez 4000 baliku

Uživatelský avatar
zetor tomas
Příspěvky: 1538
Registrován: pon črc 09, 2007 2:44 pm
Bydliště: Bystřice n. P.
Kontaktovat uživatele:

Re: lis John Deere 550

#112 Nový příspěvek od zetor tomas »

S motorem 6901 se toho neboj. Po rovině budeš s tou pomalejší převodovkou jezdit v pohodě dvojkou i při větším tlaku. Kopce budou horší, ale pod red 4 bys jít neměl, takže z tohohle pohledu bych do toho šel. Mám to odzkoušeno jak s 5945 ( red. 4 nebo 5), tak i s 6718 ( 1 nebo 2). :)
Zetor 5945 a Zetor 6711

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: lis John Deere 550

#113 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Jak píšou kluci, na rovinách ho 69tka zvládne v pohodě. po rovině jsem v něm provizorně měl i 5011, ale to už bylo na hraně, ale dala to taky. jinak jsem ho tahal se 72jkou a spřehledem. tam ale byl problém kopce, hlavně pod kopec, lis je dost těškej a hlavně nebržděnej, tak že občas byl problém, když byl plnej balik, tak to ubrzdit, a pak couvnout, jelikož mám 72jku s rychlou spátečkou, tak to nedala, proto ho teď mám ve stodváce, ale na rovině není pro 69tku problém.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: lis John Deere 550

#114 Nový příspěvek od frturek1 »

me jediny co delalo problem s tou 5611 tak malej vykon hydrauliky musel sem zavirat komoru s plnym plynem jinak se mi priirali pasy, tet taham s 7745 turbo a to je jina, vcera sem delal 66 senaze rady slusny manometr na lisu byl skoro porad v cervenym, doufam ze tam je nejakej pojistovak, jinak se mi osvetcilo jezdit na rucni plyn kolem tech 1800 ot a kdyz je treba tak si pridam nohou

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: lis John Deere 550

#115 Nový příspěvek od Zetor15 »

Z těch lisů co píšeš je nejmíň narocnej na výkon ten John deere. Rollant jedine ten první s úzkým sbíráním a samo bez řezání. Kamarád tahá ten s dvoumetrovim sbíráním ve stovce a občas ho to zadusi.

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: lis John Deere 550

#116 Nový příspěvek od antipo »

Děkuji moc za Vaše cenné rady :) Půjdu do něho, už mě přestalo bavit čekat na službaře z lisem, někdy to jsou dobré nervy když jde bouřka a lis nikde. Když už budu za něho dávat tolik peněz chci ho z vázáním do sítě a široké sbírání. Na bazosi je teď jeden vymazlený ale stojí 185tis. to už je pro mě dost. Dal jsem si cenový strop 160tis snad něco seženu v takové ceně. Poradíte mi, na co si dávat pozor při koupi? Určitě asi pásy, opotřebení a hlavně spoje. Prý čím míň spojů tím líp. Je tam ještě něco co odchází nebo si třeba dát zvýšený pozor?
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: lis John Deere 550

#117 Nový příspěvek od frturek1 »

http://stroje.bazos.cz/inzerat/61789803 ... -Deere.php

jinak ten co je za tech 180, tak od toho prodejce ho mam ja 8) on s nim driv jezdil sluzby takze ten lis dobre zna a vi poradit

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: lis John Deere 550

#118 Nový příspěvek od Zetor15 »

Já měl s úzkým sbíráním ale jinak je to totožné
Dnes už bych užší než 160cm nechtěl. Ale počítej dopředu že budeš muset dělat slabší řádky a nebo jezdit pekelně pomalu. Občas jsem zadusi na úzkým sbírání i 80 koniku ale vždy tedy do kopecka ale ne zas až tak velkého. Pokud plánuješ silnější traktor tak určitě dobrá volba pokud chceš vario komoru. Já měl jen do provázku ale tak utazene balíky jako jsem měl já nedokázali ani jezedaci s 200 konma a pevnou komorou. Pak jsem ji povolil bylo to až moc nalisovane. Dej si pozor na ložiska jsou atypická a dos drahá dělal jsem 4 kousky po pár desítkách balíku a dost to zabolelo. Jo ještě dobrý je pokud má lis homokyneticky Karban. Jsem se nějak rozepsal tak případně omluvte chyby v textu píšu z mobilu a vidím vždy jen část textu.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: lis John Deere 550

#119 Nový příspěvek od frturek1 »

jinak vcera sem delal 40 baliku sena, a bylo par drobnejch zavad. Onen zminovanej drat co ma zarazit provazek aby nesel az do kraje je nasunutej v drzaku a zajistenej jen kolickem, ten asi vypad drat povijel a chytlo o nej to raminko co rozvadi provazek a lis tam pral sitovinu jak vzteklej, nastesti akorad dosla takze ten dratek sewm vyhodil, jeste chci vindart i to raminko, pak se mi pretrh retez od kasace a jednou sem to ucpal, uz konecne musim predelat ten roztaceci valecek

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: lis John Deere 550

#120 Nový příspěvek od antipo »



Tady toto video se mi líbí, a s tou 72jkou jezdí docela rychle na to jaký má řádky.
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“