lis John Deere 550

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: lis John Deere 550

#121 Nový příspěvek od Zetor15 »

Upřímně ty řádky jsou tak na spodní hranici toho co se běžně nahrabuje pro svinovací lisy a sluzbari chtěj o dost větší alespoň u nás. Samozřejmě pokud si dělám pro sebe nahrabu si jak potřebuji a co zvládne technika. Jinak ta síť je paráda proti provázku ale chápu že někomu vyhovuje provázek ideál je pokud umí oboje.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: lis John Deere 550

#122 Nový příspěvek od frturek1 »

tak sem se konecne dokopal predelat ten roztaceci valec jako ma zetorak jirka tak sem zvedavej jaky bude zlepseni pri roztaceni jadra :)

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: lis John Deere 550

#123 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Lepší toje, ale stejně se najde hmota která se moc roztáčet nechce, např. dlouhá lesklá přeschlá tráva.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: lis John Deere 550

#124 Nový příspěvek od frturek1 »

tak sem to vyzkousel, udelal sem teda jenom dva baliky senaze, zere to lip pri druhym baliku se mi to skoro u konce namotalo na ten valec ale nevim jestli to nebyla ma chyba pas sem chtel dotlakovat komoru a omilem sem ji pootevrel

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: lis John Deere 550

#125 Nový příspěvek od zetorak jirka »

:smich: z tohosi nic nedělej, mě se to taky stává, že si pletu páčky. on se pak přestane točit balik a je vymalováno.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: lis John Deere 550

#126 Nový příspěvek od frturek1 »

no mam v traaktoru o dva okruhy navic, letos sem si s tim pohral i si rychlospojky barevne oznacil a podle nich i paky na rozvadeci ale proste misto paku dolu, sem ji dal nahoru. Ale tet to vipada ze konecne uz bude pocasi tak se to rozjede

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: lis John Deere 550

#127 Nový příspěvek od frturek1 »

tak vcera sem jel zas nejakou senaz a po 6 balikach se mi prekroutili 3 pasy a opet se mi to namundilo mezi ten valec a ty paskoviny :/
Jirko jak velkou mezeru mas mezi tim valcem a tema pasovinama a o kolik presahujou ten valec ? ja mam paskoviny 50 siroky a mezeri mezi nima taky 50 tet sem je provohybal aby byli co nejbliz k valci

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: lis John Deere 550

#128 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Ty pásoviny mám nějaký 4cm široký a 12cm od sebe a blísko k válci tak aby proběhli ty vingliky na válci. konce těch plocháčů mám tak aby nepřesahovali přez válec, protože se pak na ně napychuje hmota co jde po válci dolu. Je pravda že se mi občas, ale málo kdy taky namotal, ale spíš když to bylo mokkrý a dlouhý, že se to přilepilo na válec. ale teď jsem musel udělat zase změnu, protože jsem začal dělal senáž z dlouhých jetelotrav a sekal je mulčovačem, (skvělej material) tak jsem musel dát spátky ty péra nad zbírání protože to řezanka se koulela před lisem a nelezlo to do něj, a tak jsem ten řeben splocháčema zatím vyndal a jedu bez něj, tak že kolem válce nic není, aní ta stírací lišta, co tam byla originál, a zatím bez problému , eště se mi to nenamotalo, a mám už 120kol senáže a 48kol sena. Ale s tím řebenem jsem byl taky spokojenej, to už muselo být, aby se mi to někdy namotalo.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: lis John Deere 550

#129 Nový příspěvek od frturek1 »

no me se to stalo taky na hodne mokry senazi, vcera sem je privohybal nadoraz k valci, navohybal sem ty draty na sbirani a je to taky lepsi, jeste se mi stavalo ze se mi hodne nalepoval ten valec co je na zadni casti komory co se privre k naprave, tak sem tam prisrouboval tu stiraci listu co sem ze predu vindal a je po nalepovani, vcera sem pak udelal 25 baliku senaze uz bez problemu, tu a tam sem se vylez podivat na ten valec tak se to jeste cpe okolo toho valce smerem k lozisku.No a ty draty nad zbiranim mam taky tet vindany ale obcas to dela jak rikas, kdyz je toho min tak se to chvili popohazuje a pak to tam vleti najednou

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: lis John Deere 550

#130 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Tak dnes malí problém na lisu, nahrabáno 3,5 ha sena a při prvním řádku takovej nějakej randál a za chvilinku se kořilo od jednoho válečku pod pásama ( ložiska) popadl jsem petku s limonádou a zalil jsem to, bylo půl pátý odpoledne, tudiš rychle domu a rozborka válečku. měl jsem štěstí , prodejce JD byl eště na skladě a ložiska měl v regále. 30km tam , 30 spátky a o půl sedmý se jelo pokračovat, 35 kol a jel jsem domů. Je to paráda, když služby fungujou tak jak potřebujem. Jen peněžence se to nelíbylo. :smich:

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: lis John Deere 550

#131 Nový příspěvek od frturek1 »

noo to verim, origo loziska stoji slusnej randal, ale tak hlavne ze se vsechno podarilo

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: lis John Deere 550

#132 Nový příspěvek od zetorak jirka »

No, jenže jsem se u toho prodejce dozvěděl a na ložisku to i je značený, že si američani nechávaj ty ložiska vyrábět tady na slovensku a pak nám je sem z ameriky posílaj spátky a prodávaj za ranec. Jedno malí ložisko se šestihrannou dírou za 1500 +DPH

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: lis John Deere 550

#133 Nový příspěvek od frturek1 »

noo neco takoviho sem taky slysel, a ve Strakonicich prodava loziska nejakej Troška a u nej sem je videl s tou sestihranou dirou, jen me nenapadlo zeptat se na cenu a urcite nebude stat to co u JD

Fery
Příspěvky: 367
Registrován: stř črc 15, 2009 11:31 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: lis John Deere 550

#134 Nový příspěvek od Fery »

Jo Troška je fakt dobrej. Sežene snad všechno. Už jinam ani nejezdim.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: lis John Deere 550

#135 Nový příspěvek od zetorak jirka »

No taky bych asi jezdil, jen ho mám trochu z ruky :smich:

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“