Welger WSA 350 - nízkotlaký lis/balikovač

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
camelak
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 05, 2013 11:41 am
Bydliště: Písek

Re: Welger WSA 350 - nízkotlaký lis/balikovač

#391 Nový příspěvek od camelak »

Takže radíte vázáni očistit od prachu, nastavit predepsane hodnoty a pripadne dotahovat? Zitra se do toho pustím a zkusím. Ještě by mě zajímalo jestli to jde otestovat bez hmoty jen s provazkama za ktere bude nekdo tahat a ja to ručne zavazu otočením setrvákem.
K tem nozum, vím jen o těch na řezání provázku :)
Jakým přípravkem vazaní čistite? Take se tu psalo, že nema byt mastne

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Welger WSA 350 - nízkotlaký lis/balikovač

#392 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

petr laz: to si delas srandu ze lidi veni kde jsou NOŽIKY :D

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1517
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Welger WSA 350 - nízkotlaký lis/balikovač

#393 Nový příspěvek od UR1SK »

Asi myslí hrebene na spätné zadržiavanie hmoty. Tie treba držať v dobrom stave. Dosť problémov s viazaním spôsobujú ryhy na doske viazania, na ktorých sa zachytí špagát a pri zvliekaní z uzlovača sa pretrhne. Majitelia lisov tieto ryhy dosť prehliadajú. Jeden WSA čo som robil dokázal viazať aj so zhrdzaveným uzlovacím hákom... - po vybrúsení rýh na doske...

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: Welger WSA 350 - nízkotlaký lis/balikovač

#394 Nový příspěvek od petr laz »

Ano presne tak jedna se zadrzeni hmoty aby nesla zpatky, Protoze jsou udelane tak ze pokud je na nich porucha zustanou venku a vlastne protrhavaji- prorezavaji hmotu baliku ze spodu. Pokud jsou v poradku vysouvaji se a zajizdeji zpet. pohledem zezadu do komory nejsou vydet, jsou vydet zespodu lisu a boku jak jde kladivo.

Samozrejme ze de vazat bez hmoty, pri teto zkousce je nutne aby jeden tocil kolem a druhy tahl provazky nahoru. Kdyz chci zkontrolovat a poradne seridit vazani tak to ani jinak nejde nez bez hmoty.
Cisteni vazani nejdrive oskrabu od nejhorsich necistot sroubovakem a pokracuji ocelakem kartacem nakonec umyvam v tech. benzinu a rozeberu clovek by neveril co se dokaze za rok namotat na hridelky mymo dosah oci.
Jete jedna vec doporucuji odsrobovat maznice na olej na kazdem vazani jsou dve, i kdyz se to nezda tam se bordel dostane take. Ja osobne nalevam olej pri kazdem lisovani na plno.
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

camelak
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 05, 2013 11:41 am
Bydliště: Písek

Re: Welger WSA 350 - nízkotlaký lis/balikovač

#395 Nový příspěvek od camelak »

Dobré rano přátelé, tak včera večer jsem vyzkoušel lis na prachbídné otavě. Musím říct že jsem byl mile překvapen jak pěkně a čistě zbírá tak krátkej material(kdyz se, ja jste tu psali, přiohnou pera). Tohle na jedničku. Ale s vázaním uz je to horší :smich:
Vycházel jsem z kompletního vyčištění(opravdu poctivě) a seřízení do továrního nastavení. Lisovací komora na max utažená, očka na provázky vyleštěný, zpetné nože v chodu.
Výsledek, pro mě trochu překvapil, bohuzel otavy bylo tak maličko, že bylo jen asi patnact baliku, ale k veci, stavá se, ze balik je dobře uvázán, další taky ALE od nej vede provázek pod nezavazanou hmotou k dalšímu který už je zase svázán.
Zeptám se, je možné, když se treba zastaví pravě pri vázání baliku, že to nezaváže správně? Zajímavé je, ze pri tomhle byt kratkem testu, se oba uzlovače chvaly stejně, uplně. Jinak děkuji všem za dosavadní podporu, bez ktere bych se neobesel. Ješte na zaver, máte nekdy problém s různou delkou balíku? Mechanizmus je take perfektně čisty a občas se to stane. A ty zpetne noze maji se ostrit??? :)

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Welger WSA 350 - nízkotlaký lis/balikovač

#396 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

Pricina je tupe noziky staci vzit osilku nebo brousek na kosu :) a parkrat projet :) ja jeste zastrikal wd :) to jak svazuje dohromady je spatnym rezanim provazu :)

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Welger WSA 350 - nízkotlaký lis/balikovač

#397 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

no delku baliku ma vliv material kolik pohlti zberac pokud mas rovnomerne radky mas stejne baliky pokud ne tak kazdy balik jiny :) jinak tu klickou vse se da nastavit :) ale ideal je na stredu :)

camelak
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 05, 2013 11:41 am
Bydliště: Písek

Re: Welger WSA 350 - nízkotlaký lis/balikovač

#398 Nový příspěvek od camelak »

Dobre ráno, včera zkouska na otave a váže to, zatím :) jen bych chtel ty baliky víc utáhnout - takže pritahnu brzdy provázků. Jinak ještě bych rád vedel, co vsechno je třeba na tomto lisu udrzovat ostré, krom nožíků na vázání? Vím že jsem tu kdysi četl, že i "nože na beranu”, spiš bych tipoval ty zpětné nože co vyjizdeji zespod.

camelak
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 05, 2013 11:41 am
Bydliště: Písek

Re: Welger WSA 350 - nízkotlaký lis/balikovač

#399 Nový příspěvek od camelak »

Jo ještě pro zajímavost ostatním, od základního nastavení podle manuálu, je k dnešku pootočeno o dvě otačky jedním "přidržovačem provázku", uvidime co to provede kdyz se přitakhty brzdy. Starost mi dělají ty kdadky v jehlách, vubec se netočí, ani žiletku mezi ně nedostanu aby tam aspoň proniklo WD, proste nevim jak je rozhejbat, uplně se "spojili" s těma jehlama, máte nějakej tip? :shock:

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Welger WSA 350 - nízkotlaký lis/balikovač

#400 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

kladky u 350 ? tam jsou jen na pevno ocka ! ktere se nehybou jen jsou nalisovane :) a prez ne de provaz a na jehlach jsou dve dirky a je to navazane jen spodni tu vrchni nevim na co tam delalaly :)

Uživatelský avatar
DT-Pedro
Příspěvky: 58
Registrován: ned led 01, 2012 9:50 pm
Bydliště: Detva

Re: Welger WSA 350 - nízkotlaký lis/balikovač

#401 Nový příspěvek od DT-Pedro »

Chlapy nazdar .. prosím Vás neviete mi niekto na tomto balíkovači Welger wsa 350 zamerať šírku rázvor kolies no vonkajšok aj na vnútro tak súrnejšie ak tu niekto je a bol by ochotný ďakujem

Uživatelský avatar
kokodryl
Příspěvky: 384
Registrován: pát pro 26, 2014 5:19 pm
Bydliště: Mořkov

Re: Welger WSA 350 - nízkotlaký lis/balikovač

#402 Nový příspěvek od kokodryl »

Jestli to mas k vuli preprave tak ja sem musel pucit vozik ktery mel cca 210-220cm šiřku a myslim ze lis byl od kraje ke kraji.a pneu ma 7palcu takze +-17-18cm

Uživatelský avatar
DT-Pedro
Příspěvky: 58
Registrován: ned led 01, 2012 9:50 pm
Bydliště: Detva

Re: Welger WSA 350 - nízkotlaký lis/balikovač

#403 Nový příspěvek od DT-Pedro »

Ano presne tak potrebujem to koli preprave celková širka lisu je 220cm tak som chcel vedieť či to nejak nedám aj na 2 metroví vozík ale asi teda nie každopádne ďakujem

Uživatelský avatar
kokodryl
Příspěvky: 384
Registrován: pát pro 26, 2014 5:19 pm
Bydliště: Mořkov

Re: Welger WSA 350 - nízkotlaký lis/balikovač

#404 Nový příspěvek od kokodryl »

tet sem to meril a venkem to je 2,118m a vnitrkem se mi zda rovnych 1,7m takze teoreticky bys ten lis na 2,0m prevezl kdyz to nebudes mit daleko a budes to mit peclive privazane.

Uživatelský avatar
DT-Pedro
Příspěvky: 58
Registrován: ned led 01, 2012 9:50 pm
Bydliště: Detva

Re: Welger WSA 350 - nízkotlaký lis/balikovač

#405 Nový příspěvek od DT-Pedro »

Nakoniec sa mi predajca ozval, zameral to a lis vošiel na 2metrovú plošinu len tak tak :) ale priviazali sme ho na každu stranu ako sa dalo a lis je ž doma :) Ďakujem pekne :) a dúfam ešte že sa tu dočítam nejaké rady, skúsenosti, pomci pretože som v tom uplný začiatočník :/ ..

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“