Lis na kulaté balíky M 1300

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
5611
Příspěvky: 205
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:02 pm

Lis na kulaté balíky M 1300

#1 Nový příspěvek od 5611 »

Dobrý den,nemá někdo manuál či mazací plán k madarskému lisu na kulaté balíky M 1300.Je podobný hesstonu 5540.Popřípadě má s ním někdo zkušenosti a poradil by na co si dát pozor a jak s údržbou.Mám ho první sezonu a jsem s ním spokojen,tak bych rád aby vydržel.Děkuji za odpovědi.

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: lis M 1300

#2 Nový příspěvek od Viťa1 »

Ahoj já ho mám taky co potřebuješ vědět :)
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

5611
Příspěvky: 205
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:02 pm

Re: lis M 1300

#3 Nový příspěvek od 5611 »

No hlavně kde se všude maže.A ještě řeším problém že když chci utočit velký balík tak se dostanu na průměr tak 135 cm,pak se mi přestanou točit pásy,prokluzují a musím ho nesvázaný vyklopit.Je na to nějaký fígl,nebo mám krátké pásy či co.

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: lis M 1300

#4 Nový příspěvek od Viťa1 »

to nevím ale můžeš mít špatný odmítací čtyřhran ten co je za sběracím nebo nějaké ložiska to poznáš když je lis plný neuděláš balík 150x150 max tuším 140 mazací místa kde najdeš mazničky nemám žádný plánek máš fotku toho lisu?
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

5611
Příspěvky: 205
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:02 pm

Re: lis M 1300

#5 Nový příspěvek od 5611 »

Fotku zatím nemám ale je to přesně tenhle tak snad se nikdo neurazí.Ty ložiska mě taky napadly,čekaám až přestane pršet a skouknu to.Jak se ti s ním chytá jádro,a jakou rychlostí motáš.
Přílohy
10972059.jpg

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: lis M 1300

#6 Nový příspěvek od Viťa1 »

Jádro najíždí dobře záleží na seně většinou nemusím zastavovat ale dříve líp utahoval seno chtělo by to nové pásy :) rychlost jednička dvojka jak kdy zvládá i trojku ale na tu málo kdy
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

5611
Příspěvky: 205
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:02 pm

Re: lis M 1300

#7 Nový příspěvek od 5611 »

Jo,přesně,mě se taky to jádro chytá že o tom ani nevím,akorát najíždím redukovanýma. proto s ním rád jezdím i když je to strašny monstrum,větší jak traktor.Ja to krosím na jednotku,ale skoušel jsem i dvojku a v pohodě,ale teď musím tahat 5611 tak se to snažím šetřit jak se dá.Jak souvisí stáří pásů s tvrdostí balíku.Jsou vytahany,nebo by ruply při dělání většího kola nebo proč.Mě to totiž taky nedelá žádny tvrdy kola.

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: lis M 1300

#8 Nový příspěvek od Viťa1 »

No za 5611 bych to tahat nemohl mám problémy i 70 bez zaplého předku ani náhodou ale to asi záleží na lokalitě já ti nevím čím to je jestli pásy nebo pružiny ale jak jsem ho koupil takto dělalo pěkné tvrdé balíky do kterých se pomalu nedala ruka a teď nic moc hlavně nejsou pěkné boky jen na začátku ale od poloviny balíku už nic moc chctěl jsem sehnat hrubší pásy ale jestli to má cenu příští rok chci něco do sítě
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

5611
Příspěvky: 205
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:02 pm

Re: lis M 1300

#9 Nový příspěvek od 5611 »

Mě to jenom občas prohrábne proti kopci.Motorově ok ale čekám kdy budu dělat spojku.Chci taky koupit 70ku,tady jsou taky kopce ale půjde to i bez předku.Příští rok ještě musí vydržet 56ka.

Qwido
Příspěvky: 59
Registrován: sob črc 02, 2011 9:57 am
Bydliště: Kosice

Re: lis M 1300

#10 Nový příspěvek od Qwido »

Nazdar... kupil som lis M1300 a zhanam akekolvek info o tomto lise... nikdy som s tym nerobil, vopred dakujem :)

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: lis M 1300

#11 Nový příspěvek od Leo »

Možná se mi podaří sehnat manual na tento lis, ale potřeboval bych výrobní číslo lisu. Pokud můžete, pošli te mi ho.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

ondra smetana
Příspěvky: 354
Registrován: pát srp 21, 2009 10:40 am
Bydliště: Velké Opatovice

Re: lis M 1300

#12 Nový příspěvek od ondra smetana »

Je tohle téma ještě nějakým způsobem aktivní?? V červenci 2013 jsme taky zakoupili lis M 1300. Ale máme s ním problémy, nelisuje nám, teda spíš s ním asi neumím jezdit. Když najedu do řádku parádně namotá jádro, pak krásně sbírá a nakonec se z něho začne sypat drť co zacpe celý lis a jádro se rozdrolí a zmizí. Jakoby ho ty pásy semleli. Ale zkoušeli jsme to jen na ovesné a pšeničné slámě, obě se strašně rády lámou. Na seně jsme ho bohužel ještě nezkoušeli, to by možná šlo líp. No a když se celý lis zacpe drtí, tak začnou klouzat pásy. A ještě v něm něco rachotí, ale to mám podezření, že je spojka. Asi má sedřenou lamelu, je dotáhlá na maximum, což by možná nasvědčovalo tomu, že se někdo snažil dotahováním dosáhnout neprokluzování sedrané lamely. Teda jestli tam nějaká lamela je, nějak pečlivě jsem tu spojku nezkoumal.


Má s tím lisem někdo nějaké bohatší zkušenosti, nebo nejlépe návod k obsluze?????????

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: lis M 1300

#13 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Ahoj Ondro, tyhle lisy nejsou nic moc, ale lisovat se s nima dá. Je to stejný sistém jako heston (unybal) akorát je širší komora a dno komory nemá válečky ale krátký pás. Ten lis nemá rád uzké a slabé řádky a velké otáčky, jinak se to z něj dřív vydrolí nežli slisuje, jak píšeš. je potřeba mít řádky na celou šířku lisu a jet spíše rychlejc a na menší otáčky , prostě musí mít dostatek hmoty. A už vůbec né ho mít puštěnej při točení a přejíždění z řádku na řádek když nepříjmá nic.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: lis M 1300

#14 Nový příspěvek od Leo »

Ondro, v tomto vlákně http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 29&t=56728 jsem dal nějaké informace o tomto lisu. Mám doma katalog náhradních dílů na tento lis, tak ho klidně zadarmo dám tomu, kdo ho ale naskenuje, aby tu byl v manuálech.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

ondra smetana
Příspěvky: 354
Registrován: pát srp 21, 2009 10:40 am
Bydliště: Velké Opatovice

Re: lis M 1300

#15 Nový příspěvek od ondra smetana »

No právě to už jsem si taky všiml, když jsem hrábkama nahrabal mega řádek uschlého ovsa, namotal během chvíle balík asi 100 cm v průměru, ale jak nic, během chvíle. No a pak bylo v řádku míň hmoty a ještě jsem přejížděl do dalšího řádku se zaplým lisem, myslel jsem si, že se tam balík bude neškodně točit. A balík o průměru 100 cm prostě zmizel a za lisem byl řádek drtě asi 5 cm dlouhé. Ono mi přijde, že lisuje dobře, ale jen do chvíle, než to co má rozdrtí, ucpe tím vše a nakonec se zastaví pásy. Ale právě když udělá balík zhuba 80 cm až metr v průměru, tak lisuje, jen to nedotáhne do konce. Ale problém číslo jedna je to drcení a následné ucpání lisu drtí.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“