Lis na kulaté balíky M 1300

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
ondra smetana
Příspěvky: 354
Registrován: pát srp 21, 2009 10:40 am
Bydliště: Velké Opatovice

Re: lis M 1300

#16 Nový příspěvek od ondra smetana »

Ahoj Ondro, tyhle lisy nejsou nic moc, ale lisovat se s nima dá.

Proč nejsou nic, moc systém mi připadá ,,zatím´´ velmi rozumný. Sběrač tam hrne hmotu, která je presována 4-hraným válcem a hned je zubatým pásem tahána nahoru. Kde se zatočí a motá. Provázky chodí proti sobě, což se mi zdá taky lepší, než jak má UNIBAL.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: lis M 1300

#17 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Nemyslel jsem tím že by byli k ničemu, ale už jen ta široká komora je sám o sobě trochu problém, protože při malím množství hmoty je problém rovnoměrně naplnit komoru, s těma provázkama máš pravdu, a ten hranatej válec není lisovací ale odmíták, který pomáhá roztáčení baliku v komoře, tam lisuje hmotu jen obvod pásu kolem baliku, proti unybalu, který předlisovává hmotu dvěma vkládacími válci, ale když se sním člověk naučí tak dělá taky dobrou práci.

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: lis M 1300

#18 Nový příspěvek od Viťa1 »

Mě to někdy udělá taky slámu jsem nedělal ale drobné seno které se láme rozdrtí balík se rozpadne a zastaví se pásy v dlouhém seně jede perfektně balík za balíkem ale tam můžeš mít třeba špatné ložisko asi to chce projít :-)))
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

vojtech26
Příspěvky: 1
Registrován: sob úno 15, 2014 11:44 am
Bydliště: kromneriž

Re: lis M 1300

#19 Nový příspěvek od vojtech26 »

Dobry den chtel sem se zeptat na Heston 1300 zda s nim jdou delat senaže? dekuji za odpoved

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: lis M 1300

#20 Nový příspěvek od zetorak jirka »

jestli jde s ním senáž, to ti snad řeknou kluci co ho maj, ale tam asi narazíš na problém s baličkou, ty jsou většinou všechny ne šířku baliku na 120, tam tu 150tku asi nedostaneš.

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: lis M 1300

#21 Nový příspěvek od Viťa1 »

Jdou ale nové pásy starší ti popraskají a dobře seřídit čistící desky aby se to nemotalo na válce a taky to nesmí být moc mokré baličky jsou podle mého i na větší balíky
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

disharmonik
Příspěvky: 8
Registrován: pon úno 24, 2014 8:47 am
Bydliště: Štramberk

Re: lis M 1300

#22 Nový příspěvek od disharmonik »

Mohu tenhle lis použít za čtyřicítku? - Viděl jse jeden za bukem za 30 000

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: lis M 1300

#23 Nový příspěvek od Viťa1 »

Na rovině asi jo utáne ho i když s problémy řekl by jsem chudák 40tka :) dají se ale dělat menší balíky dřív zavázat počítej ale že v kopci a dolů z kopce bude hrabat lis má 2.5 tuny a běží volný průtok na hydraulice taky ubere výkonu
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

auto123
Příspěvky: 2
Registrován: čtv pro 01, 2016 5:23 pm
Bydliště: presov

lis heston M1300

#24 Nový příspěvek od auto123 »

Dobry den potreboval by som informaciu ohladom lisu heston m 1300, kde sa daju pozhanat na neho nahradne diely (napr. valky,prevodovka, atd...)velmy by som bol rad ak by ste mi dali nejaku internetovu stranku na nahradne diely. Este raz velmi pekna dakujem.

Uživatelský avatar
pete
Příspěvky: 657
Registrován: stř bře 11, 2009 6:13 pm
Bydliště: pamětice

Re: svinovací lis UNIBAL

#25 Nový příspěvek od pete »

Zdar cellý téma jsem nečetl ale oběvují se v inzerci lisy M 1300 za docela zajimaví peníz mám jen 3ha na sušení a ve chvíly kdy suším já suší i ostatní tak je problém s úkidem tas si říkám že bych ten lis pořídíl máte s tímhle lisem zkušenost asi je to kopie hestona

Jimram
Příspěvky: 31
Registrován: sob led 06, 2018 3:13 am
Bydliště: Jičín

Re: Lis na kulaté balíky M 1300

#26 Nový příspěvek od Jimram »

Vám s tímto lisem jde senáž? Mně stačí seno s rosou, a už se to nabaluje na odmíták a lis přestane fungovat.

Vladimir 123
Příspěvky: 2
Registrován: stř čer 09, 2021 8:53 pm
Bydliště: Ivančice

Re: Lis na kulaté balíky M 1300

#27 Nový příspěvek od Vladimir 123 »

zdravím chlapi chtěl jsem se zeptat máte někdo ještě tenhle lis_ M 1300 já jsem ho ted koupil původně jsem myslel že jedu pro Hesdtona nemám žádne zkušenosti je to koníček máme tři koně a 7 ha luk loni jsem 70% sena hodil do hnoje ,protože nebyl nikdo kdo by smotal zkoušel jsem to na menší louce cca 0,5 h a jsem trochu vyděšený .... mám ty stejný problémy jak píše kolega ,chtěl jsem se zeptat zda je to věc seřízení zda nemá někdo nějaký manuál atd mám to jako koníček manželka a dcera jezdí na koni a já suším seno mám crystal 80-11 sečení obracení to zvládám v pohodě ,ale ten lis je problém umazat se od voleje mě nevadí traktor jsem dával dohromady dva roky sám potřeboval bych nějáký návod radu díky za odpovědi

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“