Obraceč sena

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: obracecka pice

#46 Nový příspěvek od mazhor »

Docela pekny ceny ma ted ceskej Rozmital. Za cenu jete renomovane znacky mas novej stroj. A na 20ha ti vydrzi leta.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: obracecka pice

#47 Nový příspěvek od frturek1 »

Ja se koukal na zivitelce na polskej samsz 6,5 m vypada celkem robustne vaha neco kolem 900kg avsak sem tam nikoho k tomu nechyt kdyz sem pak volal prodejci tak mi rikal ze je schopnej mi nabidnout predvadecku za 95tis, coz si myslim neni spatna cena, tet sem koukal i na ten rozmital ten ma ceny taky dobry, me by se libil ten s tou napravou pro prejezdy pac jezte nejakej patek bude muset obracet 5611 a ta by ho neunesla, jenze ty poloneseny sem videl jen krone a ten rozmital. jenze me tet drzi penezenka hodne zkratka pac se investovalo jinam tak asi budu muset drzet pri zivote sp4 kterej uz se takrka sype pod rukama

homolka.homik
Příspěvky: 118
Registrován: ned bře 02, 2014 11:45 am
Bydliště: Strakonicko

koupě obraceče na co dát pozor

#48 Nový příspěvek od homolka.homik »

chlapy sháním nějaký obraceč nesený chci to za 6945, nejaky 5,2-5,5 m, viděl bych to investici do 30 max 40 tis. je to na 6ha luk ted delam 2,5 a mam tona ale to nedam kdyz to mam pri praci..

na co si davat pozor pri koupi obracece skladaneho do zadu sem slysel ze tam hodne odchazi pastorky je to pravda? Jsou levnější než skládáné vertikálně proto po nich koukám více.

momentalne ztr 165 ale do budoucna neco vetsiho cca 2,5m bubnovou to by 8011 nebo spíš 121 45 utahla

díky za rady a třeba i víte kdo prodává nějaký slušný kousek

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Obraceč sena za Zetor 6945 a 6748

#49 Nový příspěvek od adam »

Na jaře jsem koupil claase 6,4 metru stav docela dobrej, jenom jsem měnil nějaký futra a čepy. Cena ale 80 000. V práci jsem jezdil s tim starym českym jak má pohony těma řetězama a to bylo strašný. Sypalo se to v jednom kuse. Myslím, že se vyplatí si připlatit.
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

kordl
Příspěvky: 241
Registrován: sob pro 27, 2008 8:06 pm

Re: koupě obraceče na co dát pozor

#50 Nový příspěvek od kordl »

Zdravím kolegu krajana ze Strakonicka. Já koupil před 2 rokama funglofku italskýho Sitrexe. Má záběr 5,20. Plná spokojenost. soused má tu samou jen 5,60 a ten s ní asi 8 let dělá 40ha a jede bez poruchy.
Stála mi 80000 je to víc než tvoje představy ale zas je nová a vydrží.

homolka.homik
Příspěvky: 118
Registrován: ned bře 02, 2014 11:45 am
Bydliště: Strakonicko

Re: Obraceč sena

#51 Nový příspěvek od homolka.homik »

díky teď sem se tomu věnoval a po polemizování zda koupit 15 a více letý stroj(kuhn,lely a pod.) půjdu do nového rožmitálu ještě teda nevím zda 454 nebo 524 jelikož je tam nějaký cenový rozdíl kord když je teď na 454 akce za 96tis. s kardanem i s daní.... teda cena po smlouvani, a na mojich cca 12ha sušení za rok by to stačilo..

jiriroven
Příspěvky: 2
Registrován: úte srp 22, 2017 11:38 am
Bydliště: Liberec

Obraceč sena za malotraktor ?? Jaký ?? Poraďte ...

#52 Nový příspěvek od jiriroven »

Potřeboval bych poradit s obracákem sena. Prozatím jsem si koupil paprskový, ale hlavně k nahrabování, abych to letos dostal pod střechu. Malotraktor KUBOTA GB 18. Sekám cca 2 ha.
Tím paprskovým to pěkně nahrabuje, ale špatně rozhazuje řádky po sekačce. TONa nechci.

Uvažuji o nějakém tom dvoukaruselovém nebo jak se to jmenuje.

Nemáte někdo zkušenost??

Děkuji za info

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Obraceč sena za malotraktor ?? Jaký ?? Poraďte ...

#53 Nový příspěvek od Fidlla »

Fahr KH4,tažení, 4 rotory,záběr 3,6metru a hlavně lehký... Obraci suprově..
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
Jan Dolák
Příspěvky: 123
Registrován: stř led 11, 2017 3:35 pm
Bydliště: Plzeň-Jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Obraceč sena za malotraktor ?? Jaký ?? Poraďte ...

#54 Nový příspěvek od Jan Dolák »

Ahoj,
taky bych to viděl na Fahr KH4, záběr má slušný a práci udělá pěknou a když se povede dá se sehnat i za slušnou cenu. Chce to jen aby byl v pořádku a bude sloužit dlouho 8) .
Jediné co bych mu vytkl tak je to že se nedá přizvednout v ramenou na menším pozemku při manévrování, ale to není nic zásadního, zase to lépe kopíruje terén...

Element
Příspěvky: 12
Registrován: sob led 28, 2017 4:02 pm
Bydliště: Brno-venkov

Obraceč sena

#55 Nový příspěvek od Element »

Zdravím, chtěl bych se zeptat, na co si dávat pozor při koupi použitého obraceče sena? Nemám s obraceči žádnou zkušenost. Zejména se mi jedna, na které technické uzle si dávat pozor aby nebyli poškozeny atd. Díky

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Obraceč sena

#56 Nový příspěvek od mastnacek »

A nejakej konkretni?

Element
Příspěvky: 12
Registrován: sob led 28, 2017 4:02 pm
Bydliště: Brno-venkov

Re: Obraceč sena

#57 Nový příspěvek od Element »

Nejspíše Claas Volto 540 H. Ale jedná se mi o to, že kdyby tady tento padl, tak abych věděl pro další.

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Obraceč sena

#58 Nový příspěvek od Jozka »

Máte někdo zkušenosti s novými "neznačkovými" obraceči o záběru cca 5,2m? Myslím především polské nebo italské výroby - Jarmet, Pronar, Ursus, Samasz, Sitrex? Co byste si vybrali?
https://www.youtube.com/watch?v=R1Dfpdzxskw

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Obraceč sena

#59 Nový příspěvek od Matúš »

Ja by som si z týchto vybral Pronar, možno ešte Samasz a uvažoval by som možno o Sitrexe. Ale vyhral by to ten Pronar. Alebo lepšie nejaký novší Krone, Pöttinger, možno DF.

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1531
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Obraceč sena

#60 Nový příspěvek od UR1SK »

Najlepšie je vybrať si obracač kde je viac rotorov s menším priemerom. Rotory s väčším priemerom majú snahu robiť riadok.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“