Obraceč sena

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Lvaclav
Příspěvky: 44
Registrován: čtv bře 19, 2009 3:58 pm
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Obraceč Krone, Pottinger

#31 Nový příspěvek od Lvaclav »

FandaP píše:Ahoj, chtěl bych shrnovač a obraceč záběr tak 2,2 m, jen rotorový, koukal jsem na weby, pottinger, claas, krone a nic jsem nenašel, nevíte o něčem?
Co vím tak rotorové shrnovače a obraceče dělá Kuhn (Haybob), Lely (Lotus Combi) a Rožmitál.

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Obraceč Krone, Pottinger

#32 Nový příspěvek od FandaP »

I v malém záběru?

Lvaclav
Příspěvky: 44
Registrován: čtv bře 19, 2009 3:58 pm
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Obraceč Krone, Pottinger

#33 Nový příspěvek od Lvaclav »


kybl
Příspěvky: 211
Registrován: sob dub 09, 2011 8:41 pm
Bydliště: mestecko trnavka

obracecka pice

#34 Nový příspěvek od kybl »

jakou byste doporucily obracecku se zaberem cca 5-7m(hydraulicky sklopnou)- zkusenosti , znacku,dostupnost ND !,kvalita prace a zpracovani stroje.... vyhody, nevyhody

Tomas6
Příspěvky: 5385
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: obracecka pice

#35 Nový příspěvek od Tomas6 »

Kuhn Pottinger Class s tymato značkama chybu neuděláš. Záleží také na chuti šrajtofly.Ze zkušenosti možu řéct že víc rotorů o stejném záběru je lepší líp to obracá.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: obracecka pice

#36 Nový příspěvek od tomous »

Novej nebo jetej? A kolik Ha to bude obracet?

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: obracecka pice

#37 Nový příspěvek od zikajay »

A co to bude obracet ? jen senaz nebo i seno ?

kybl
Příspěvky: 211
Registrován: sob dub 09, 2011 8:41 pm
Bydliště: mestecko trnavka

Re: obracecka pice

#38 Nový příspěvek od kybl »

obracet budem oboji zatim je v planu cca do 20ha

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: obracecka pice

#39 Nový příspěvek od tomous »

Je to o penězích. Já mám jetýho Stolla. Má neděláno hodně a měnil jsem jen ložisko na jednom rotoru(cca 300kč) Takže buď koupíš novej za cca 250tis. A máš ho do důchodu a nebo jetej za 60tis.a můžeš spravovat. Rozhodnutí bude vždy na tobě.

kybl
Příspěvky: 211
Registrován: sob dub 09, 2011 8:41 pm
Bydliště: mestecko trnavka

Re: obracecka pice

#40 Nový příspěvek od kybl »

jasny to chapu novej nebo jetej ale doporucte typy /znacky se kterymy delate a jejich klady a zapory protoze napriklad
stary OZ4 obraci spis do 4 pasu

Martis 056
Příspěvky: 148
Registrován: stř úno 06, 2013 6:52 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: obracecka pice

#41 Nový příspěvek od Martis 056 »

Já mám už několik let čtyřrotorový deutsch fahr 5,5 m hydr. sklápěný a nemužu si stěžovat, snad jen bych vytknul kvalitu obracení a to při velkém množství píce to prostě dělá hromady (řady), ale to je celkem častý problém u všech značek. Tehdá jsem ho koupil jetý a až na jedno uražené rameno vlastní blbostí jsem na něj nešach...

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: obracecka pice

#42 Nový příspěvek od zikajay »

pokud obracecka dela rady, tak je treba zjistit ci je dela mezi rotory nebo za rotory. V pripade mezi rotory= nizke otacky rotoru a prilis velka rychlost pokud za rotory=prilis velke otacky
take se dosahne lepsiho obraceni pri spravnem naklonu prstu a to 7stupnu dopredu cize mirne naklonit aby hmota tak snadno nesjizdela z prstu=radky

Ja mam rok starou obracecku Krone Kw 6.02
Pri prvnich obracenich to vesele radkovalo tak jsem prenastavil naklon prstu...zlepsilo se to ale porad mizerie
No a pak sem prisel na to ze to potrebuje otacky tzn. bez 540E to nejde... pokud obracite Zetorem bez Eco otacek tak tam je ten problem
jinak taky jezdim 8-10km/h na tech 8km/h udelam tak 3ha coz je pro me super vic nesusim naraz
a co se tyce stroje kdyz sem chtel nahradni pera tak mi bylo receno ze ty nikdo nekupuje
mam i stranovej rozhoz a to je taky super vec

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: obracecka pice

#43 Nový příspěvek od tomous »

Značku bych asi neřešil. Hlavně aby jsi měl co nejblíž servis kdyby náhodou. Můj názor je,že je lepší menší průměr rotorů než třeba 4rotor se záběrem 5,5m. To radši 6rotor a záběr 6,5m.

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: obracecka pice

#44 Nový příspěvek od zikajay »

No prave proto ze mensi rotor ma vyssi obvodovou rychlost nez vetsi rotor pri stejnych otackach na vyvod. hrideli

Tomas6
Příspěvky: 5385
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: obracecka pice

#45 Nový příspěvek od Tomas6 »

tak tak.Já zetora radši držím v otáčkách ať má náhon točky a podřadím abych z něho nevypadl.Mám Kuhn gf 5001 MH.Kupoval sa jetý.Celých x let bez poruchy.Letos na něm praskl svar na nosnej trubce tak půlka sa giglala tak že uletěla aj plotna co to pomáhá držat po hromadě s rámem.Zjistil sem to až co sem doobracal.Půlden práce rozdělat dvě hodiny vařit a zas složit.No funguje.Ale radši bych šestirotor.Při podobném záběru obracá líp.Jináč je to naprosto jednoduché zařízení na kerém sa nemá velice co pokazit.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“