Obraceč sena

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Mates19
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 09, 2017 1:55 pm
Bydliště: Čejkovy

Re: Obraceč sena

#61 Nový příspěvek od Mates19 »

Zdravím , osobně bych do žádné polské mašiny už nesel mel jsem dvě rotacky a to stačilo , jinak známej si koupil polskej nahrabovac nevim značku nechci kecat první co když to doma zaprahnul a zvedl tak mu to vyndalo zadní okno a po 5 ha to mělo vule jako kdyby jich to udělo 500 a to je pořád něco. za mě bych se polským mašinam vyhnul obklikou a radši něco staršího a kvalitního

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Obraceč sena

#62 Nový příspěvek od Jozka »

Kvalita stroje bude odpovídat ceně. Vím, že nemůžu čekat extra kvalitu. Měl bych to na velmi malou rozlohu, tak bych od nového stroje potřeboval životnost 20 let... Sloužil by jako náhrada za SP4-039.
Co jsem se díval, tak většinou výrobci nabízejí záběr 5,2m a 4 rotory.

Ještě by byla možnost český Rožmital. Tam by šel buď 524S nebo 454. Ten větší má průměr rotorů cca 1,7m a menší má průměr rotorů 1,36m. Podle toho, jak píšete ze zkušeností, by menší obraceč OZ454 měl pěkněji obracet? Se současnou obracečkou jsou někdy za strojem jakoby dva řádky...

Mates19
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 09, 2017 1:55 pm
Bydliště: Čejkovy

Re: Obraceč sena

#63 Nový příspěvek od Mates19 »

Tak ono také záleží aby se to pak více neopravalo než jezdilo, radši asi ten Rožmitál , a ja jsem nikde neřekl ze je ozko lepší než ten Polák jen jsem napsal osobně bych volil značkový starší stroj než nový z bláta

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Obraceč sena

#64 Nový příspěvek od Matúš »

To, že väčší rotor robí riadky považujem za hlúposť, ide o nastavenie náklonu prstov a otáčky. Z vlastnej skúsenosti viem, že starší Pöttinger švorrotor so záberom myslím 6 alebo 6,2 m obracal nádherne, aj keď bolo hmoty neúrekom (ak dobre pamätám, tak 38 balíkov senáže 125 cm z hektára).
Radšej ako Rožmitál ten Pronar, aj keď úplne najradšej nejaký zánovný západnej značky. Teda pokiaľ to nebude na nejakú dotáciu alebo tak.

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Obraceč sena

#65 Nový příspěvek od Zetor15 »

mám stohl a naprostá spokojenost. Jinak nevím jak obracece ale mam od pronaru vlek a srovnatelná kvalita se západem a oproti vědšině českých je na tom lepe.

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Obraceč sena

#66 Nový příspěvek od Jozka »

Díky za vaše názory. Rozdíly v kvalitě polských výrobků jsou velké. Zkusím poptat cenu i nějakého značkového obraceče, ale předpokládám, že bude mimo cenu, kterou jsem ochoten zaplatit.
Asi to bude rozhodování mezi Pronarem, Rožmitálem nebo Sitrexem. Uvidíme, do sezóny ještě daleko.

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Obraceč sena

#67 Nový příspěvek od tomous »

Pak dej vědět ceny. Od Pronaru mám návěs a vůz oba užitečná 10 tun. U těch vozů není co vytknout a možná leší řešené jak ZDT nebo WTC. Letos mám nově baličku na balíky. Zpracování super. Takže za mě proč ne. Jen je třeba vybírat značku co k něčemu je a dělaná ve fabrice. A né neco splácané v garáži za páš šlupek a pak bečet a házet všechny výrobce z PL do jednoho pytle. Jinak obraceč Krone 6 rotor záběr 6,7m 210tis.

Uživatelský avatar
petrbriza
Příspěvky: 752
Registrován: úte říj 04, 2011 7:56 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Obraceč sena

#68 Nový příspěvek od petrbriza »

obraceč Rožmitál OZ-676 cena +- 198tis. Obraceč Rožmital OZ524S +- 105 tis. . Od rožmitálu bych větší jak OZ - 776 S nebral
všechny moje fotky zde ;)
https://www.rajce.net/a15087402

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Obraceč sena

#69 Nový příspěvek od tomous »

Na bazoši je novej Vicon fanex 7,6m za 170 tis.

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Obraceč sena

#70 Nový příspěvek od Jozka »

petrbriza: To jsi z levného kraje :) OZ 454 +-100 tis, OZ 524S +- 140 tis, Kuhn GF 502 +- 160 tis. Všechny ceny bez DPH.

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Obraceč sena

#71 Nový příspěvek od Jozka »

Dívám se teď na internetu více po nových 4rotorových obracečkách a chci se zeptat (potvrdit moji domněnku), mají už tyto nové stroje pojezdové kola zablokované stále v jednom směru? Už to není typ "nákupní vozík"? Natáčení obracečky se děje přes čep a amortizační tyče a obracečka se tak chová jako tažená. Je to tak?

Béďa 17
Příspěvky: 655
Registrován: pon pro 03, 2012 8:47 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Obraceč sena

#72 Nový příspěvek od Béďa 17 »

Zdravím.V práci jezdím s takovým Rožmitálem jak říkáš a řekl bych,že je to lepší jak starý způsob.Při zvednutí na přejezd se to zablokuje.
Zetor 6718 s motorem 7001
Zetor 25 A

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Obraceč sena

#73 Nový příspěvek od tomous »

Jozka: Je to tak jak píšeš.

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Obraceč sena

#74 Nový příspěvek od Jozka »

Znáte ještě nějakého prodejce obracečů Sitrex? Našel jsem dva, z toho jeden už je nedováží. Vy, co tento obraceč vlastníte, kolik vás stál a v jakém roce jste kupovali?
Majitelé, co je mají tady na foru si ho chválí.
Jinak dělám průzkum trhu a zatím cenově nejlépe vycházejí poláci.

kordl
Příspěvky: 241
Registrován: sob pro 27, 2008 8:06 pm

Re: Obraceč sena

#75 Nový příspěvek od kordl »

Na jaře ho budu mít 4 roky 5,20 šíře stál 85000

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“