Rotační sekačka ŽTR 165

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
socan
Příspěvky: 10
Registrován: ned zář 29, 2019 8:22 pm
Bydliště: Bílá

Re: Rotační sekačka ŽTR 165

#196 Nový příspěvek od socan »

Sedlák píše: sob kvě 25, 2019 10:09 am Zdravím, taky se mi dostal tento stroj do ruk a potřebuju poradit s pár věcma, první je vazelina, jde bez sundávání víka zjistit kolik jí tam je a myslíte že je třeba ji po 20 letech kdy stála v suchu a nejezdila uplně komplet vyměnit? :-/
A druhá věc jsou nože, našel jsem pár typů a nevím které, spíš které jsou lepší protože jsou rovné a pak s takovou vlnkou tak jestli je to jedno a oba sečou stejně nebo třeba s vlnkou je lepší ? :-/
díky :friends:
Určitě vyměň náplň, počítam po tech letech bude suchá a nebude moc mazat....
TV826

"Co neroste, to hnije!" :-)

socan
Příspěvky: 10
Registrován: ned zář 29, 2019 8:22 pm
Bydliště: Bílá

Re: Rotační sekačka ŽTR 165

#197 Nový příspěvek od socan »

tessla píše: ned dub 18, 2021 8:27 pm Nazdar, chcem sa spýtať rozobral som bubon na ztr 165 a zdá sa mi že tam niečo chýba. Na hriadeľi čo drží bubon sú dva zárezi v jednom bola segerka a v druhom nič. Je to tak správne?
Obrázek
Čo ide do tejto drážky? Nič som tam nemal.
Obrázek
Aké tesnenie ide medzi tieto dve časti? Lebo gufero dosadá až sem:
Obrázek
Ďakujem za odpoveď.
Gufero ukazujes dobre ale pod touhle malou miskou je jeste dlouha trubka ktera sedi nad loziskem nad nabojem - pred i za lozizkem jsou podlozky.
TV826

"Co neroste, to hnije!" :-)

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Rotační sekačka ŽTR 165

#198 Nový příspěvek od jojo7011 »

OT: Otazka trochu od veci , ale ako ma byt spravne nastavena vyska strihu ( pokosu ) travy ZTR? Stravil som spustu casu sledovanim videjok na yt a castokrat som videl ako maju kosu ( plazy ) zlozenu celou vahou na zemi a tak kosia. Doslova ju vlacia po zemi. Mne sa to vsak nezda, ze to je spravne nastavenie. Ja to mam nastavene , tak ze cela vaha kosy je na TBZ traktora a plazy nastavujem tak cca. 30 az 50mm od zeme. Mensie terenne nerovnosti okopiruje pantograf s odlahcovacou pruzinou. Zaujimalo by ma ako to ma byt spravne nastavene? Navod na obsluhu sa tomu moc nevenuje. Pise sa v nom ze pred sklopenim ma byt kosa cca. 10cm od zeme. Po sklopeni sa ma pustit nizsie ( nepise tam ze o kolko ) a ze vysku strniste lze snizit naklonenim kosy ( sklopenim dopredu ) prisponovanim tiahla 3tieho bodu. Tak piste kto to ma ako nastvene.

Pavel
Příspěvky: 8276
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Rotační sekačka ŽTR 165

#199 Nový příspěvek od Pavel »

ta sekacka ma jit po plazich a ponich se odvaluje naklopenim tretim bodem ji das bud trochu na predek kdyz chces travu vyholit jinak je lepsi kdyz sou kameny ji jako malinko zaklopit

Vedra
Příspěvky: 1378
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Rotační sekačka ŽTR 165

#200 Nový příspěvek od Vedra »

U ŽTR 140 je to napsané jasně, položit na zem a ramena nastavit tak ať je ten "jekl" který spojuje nosný trojúhelník s převodovkou sekačky vodorovně nebo mírně přizvedlý, druhá osa třetím bodem cca do roviny.

Dívim se že jsi ještě neurval ramena s takovou brutální pákou.

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Rotační sekačka ŽTR 165

#201 Nový příspěvek od jojo7011 »

Cize polozit na zem plazy rameno kosy nadlahcit na ramenach TBZ. Chapem. Nastastie som s tym pokosil asi len 20 arov. Dufam, ze som daco nedojebal. Ked som mal celu vahu na ramenach tak bolo citit ako sa prenasaju vibracie na traktor. Takze som to mal zle. Dakujem za rady.

Uživatelský avatar
mojmirmatta
Příspěvky: 73
Registrován: sob dub 23, 2011 4:04 pm
Bydliště: Vranov nad Toplou

Re: Žtr 165

#202 Nový příspěvek od mojmirmatta »

Zdravím
Stačí ak si pri rozoberaní poznačím ako sú poukladane podložky vymedzovacie a to tak zložím alebo to musím po poskladaní znova nastavovať?

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Rotační sekačka ŽTR 165

#203 Nový příspěvek od staník »

pepa.traktor píše:

Michal(zetor) píše:
Nědělal jste někdo nastavování vůlí v převodovce na ŽTR? Těma vymezovacíma podložkama? Nikdy jsem to nedělal a mám strach že to nastavím a dám celý dohromady a sekačka bude pak řvát jak hovado. Tak nevím jak to vyřešit :(

na papírek jako u diferáku aby šli zuby pěkně do sebe :-/ jen tak uvažuji :ano:

Myslíš jako normálně to sestavit s podložkama co si myslím že bude Ok aby to nehrkalo v zubech a zas to nebylo moc na těsno a bez vazelíny to zkusit rukou zamotat a do zubu dát papír? A pak se podivat co to s ním provedlo ju?


Toto jsem našel na straně 5 k těm vůlím co jsi se ptal.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
mojmirmatta
Příspěvky: 73
Registrován: sob dub 23, 2011 4:04 pm
Bydliště: Vranov nad Toplou

Re: Žtr 165

#204 Nový příspěvek od mojmirmatta »

zts18345 píše: sob úno 19, 2011 12:02 pm vsetko je stejne a na 100%je to žtr este aj vyrobny stitok tam je a vsetko sedi podla katalogu len to jedno lozisko tam neni a ja som ho tam mal
Zdravím
Tak mám ten katalóg na Ztr kde je na dlhej hriadeľov ložisko jedná sa o prvý typ kosačky ja mám takú istú

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6604
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Rotační sekačka ŽTR 165

#205 Nový příspěvek od Lukashil »

Pratele ozivim to tu.
Mam nasledujici problem:
Kdyz jsem kdysi sekal se 7711 a zzr 165 jezdil jsem na 3ku misty i 4ku
Doma se svoji ztr 165 musim jezdit na redukovanou 4ku, nebo ji mit na 1000 ot a pak jezdim na 1ku a 1500 otacek.
V prvnim pripade se mi zda ze toci pomalu, protoze pri 540ot kardanu na plny plyn traktoru a na 1ku zacina nechavat oakubane strniste.
Na tech 1000 ot na 1500 traktoru uz pisti jak sirena.

Nezkousel nekdo menit prevody na remenicixh?
Dekuji
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Rotační sekačka ŽTR 165

#206 Nový příspěvek od ota »

Jsem zemědělec laik. Máme doma ŽTRku je to už zasloužilá fronťačka. Koupili jsme ji vyřazenou z družstva. Napodzim s ní sekali a postavili na plac. Koupili jsme ji, nasadili akorát nový kudly a tradá s ní do trávy. Jezdím na 1. Sice Štěpán říkal, jezdi na 2. Ale na té zahradě je fakt hustá tráva na první seč. Nejdřív to asi 4x objedu bubnovkou Varinou. Abych si to neujezdil tratorem, to pak zbydou koleje neposekaný. A pak jezdím dokola. Letos to bylo jako hřiště. Povedlo se mi to vysekat parádně. Ani jedna koza nezůstala. A to jezdím s naší Z 4611. Nelaborovali jsme s ničím. Akorát Štěpán trochu dal na předek bubny a trochu spustil na táhlu. Sekačka jde jako hutě. Tak jak byla, tak seká perfektně. Nemá cenu se do toho hrabat. Co funguje neřešíme. Akorát skouknul jestli je ve skříni vazelína. A byla tak jen jezdíme.
Jde o seřízení, nevymýšlej upravování řemenic je to zbytečný nesmysl. Pantatík když chodil do práce posekal s ŽTRkou stovky hektarů. Měl ji za Z 7711. Kolikrát se to vysypalo, něco urval, uklepalo, nevím co. Nikdy neřešil jestli se to točí tákhle, nebo mákle. A louky vysekaný jako víno. Kolikrát jsem jezdil za něj a tuším max 3. Jinak když by jel 4 nechává to nedosekaný. Prostě nestíhá se to točit k přísunu hmoty. A když to bylo u potoka nebo on už věděl kde je hustá tráva tak už přeřadil i na 2.

Jeník 11
Příspěvky: 3
Registrován: pon srp 21, 2023 11:37 am
Bydliště: Strakonice

Re: Rotační sekačka ŽTR 165

#207 Nový příspěvek od Jeník 11 »

Ano měnil jsem tu menší řemenici místo 180 mm jsem nechal udělat 150 a je to úplně jiná mašina. Před tím pořád plný plyn teď čtvrt plynu kde je hodně trávy půl. Jezdím trojkou na rovině čtyřkou. 4511 to v pohodě utáhne.
Před tím plnej plyn a stejně byl podřadek teď je to krásně vyholený.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6604
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Rotační sekačka ŽTR 165

#208 Nový příspěvek od Lukashil »

To by byla pro me hawai :potlesk:
Nemas prosim moznost opsat delku svych remenu, a nebo uplne nejlip nechat udelat jeste jednu?
Stydím se za tuto zem

Tomas6
Příspěvky: 5384
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Rotační sekačka ŽTR 165

#209 Nový příspěvek od Tomas6 »

Já ti nevím. My ji měli taky. Kudly tupé jak poleno, stav víceméně žalostný, ale sekla jedna báseň. Jezdili jsme s ní normálně na dvojku i trojku. Nemůžou ti ty řemeny třeba klouzat?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6604
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Rotační sekačka ŽTR 165

#210 Nový příspěvek od Lukashil »

Jsou tam vsechny 4 uz 3 sezonu a neni jedina znamka opotrebeni, spis bych rekl podle toho jak praskal sponovak uz dvakrat, ze jsou presponovane

S temi kvalty:
Mam 34 kola a prevody na 30km, takze uz to skoro o kvalt jede rychleji, ale me nejde o to sekat nejake vykony, ale nemuset pri otaceni porad hybat redukci.
Na 540ot musim redukovana 5 nebo 4 a plny plyn
Na 1000 ot toci motor 1500 a rotacka to na 1 bere v poho jenze jednak na tech 1500 traktor jde pomaleji, takze to stiha, ale tim jak nema tolik sily ji roztocit tak rozjezdy proti kopecku jsou zahul na spojku.
Proto hledam kompromis bud 1ka 540ot a plnej
Nebo 1ka 1000 ot 1500 motor ale trosku s odpichem.

Takze potrebuji rotajdu bud zrychlit nebo zpomalit za cenu co nejmensich nakladu
Stydím se za tuto zem

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“