Lis Fortschritt K 453

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Marek4U
Příspěvky: 21
Registrován: ned lis 11, 2018 3:38 pm
Bydliště: Rychnov n. Kněžnou

Re: Lis Fortschritt K 453

#91 Nový příspěvek od Marek4U »

Ahoj. Dá se K 453 tahat ve spodní liště nebo musí být v agroháku? Dík za odpověď.

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Lis Fortschritt K 453

#92 Nový příspěvek od sadlicko »

V háku se netaha..

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Lis Fortschritt K 453

#93 Nový příspěvek od PEST »

Chlapci technická, dá se nějak po lisování komora komplet vyčistit? Když mi tam zbyde nezávazaný zbytek sena? Povolim vzadu kliky vytaham balíky co nespadl na zem, tím teda sepnu vázání takže by i ten zbytek se měl zavázat po zapnutí lisu ale jak s ním pak ven, aniž bych otočil kolečkem na sepnutí vázání? Je na to finta a nebo se to tam prostě nechává být a vyjede to až s dalším lisováním?

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Lis Fortschritt K 453

#94 Nový příspěvek od chuck77 »

Pokud to nestojí venku a balíky v tom nekynou a nejsou porostlý klíčícím obylím tak stačí vytáhnout co jde a nechat povolenej kanál (ty 2 dlouhý šrouby na konci kanálu) s tím, že v kanálu zůstanou třeba 2 balíky hotovy. I když zapneš vázání dá se to zase vrátit ručně přes západku zpátky, ale osobně bych to určo nedělal tadle - vše vytáhnout do posledního balíku a mít prázdnej kanál, nechat zapnutý proces vázání a jak to nahodíš tak to hned naprázdno zavázat - to je jen dobrý k tomu, aby se to dodrbalo....zasukovalo ve vázání a něco tam prdlo - třeba kolo vázání co točí uzlovačem a přidržovačem špagátu....hlavní je mít povolenej kanál na konci práce a po začátku a až to jede to přitáhnout aby ty balíčky byly pěkně hutný...nic víc v tom nehledej :)
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Lis Fortschritt K 453

#95 Nový příspěvek od PEST »

Venku sice stojí ale zakrývám to plechem a plachtou, neprojedu s tím do stodoly, balíky tam nechám, ono pokud sepne vázání naprázdno bylo by potřeba našponovat provázek ručně dozadu, aby se nasimuloval balík a udělalo to uzlík. Moc nerozumím jak myslíš to povolení komory, pro vyndání balíků to je jasné, ale proč je pak přitahovat až při lisování? To by mělo být stažené už před lisováním ne?

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Lis Fortschritt K 453

#96 Nový příspěvek od chuck77 »

Hmota ponechaná v kanálu rychle navlhne a klade po nějakých dnech stání větší odpor (+orezne i vnitřek kanálu) a lis dostává zbytečně na prdel , takže ze začátku lisování nechám měkčí balíky (jen pár kousků) aby to šlo na rozjezd halabala snáz a jak se lis rozjede a šlape jak má tak přitáhnu kanál a jedu už na pěkný pevný pořádně nabouchaný balíčky......
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
gorannic
Příspěvky: 61
Registrován: úte srp 25, 2015 11:57 am
Bydliště: Partizánske

Re: Lis Fortschritt K 453

#97 Nový příspěvek od gorannic »

Zdravím. Nemáte niekto doma tu páku ktorou sa dá ohýbať šťahovač uzlov, niekto keby to nafotil a nakreslil rozmery.
Obrázek

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Lis Fortschritt K 453

#98 Nový příspěvek od PEST »

Myslím že mám, mrknu po ní a omerim ti to, kdyztak se prosím připomeň kdybych zapomněl

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Lis Fortschritt K 453

#99 Nový příspěvek od PEST »

Snad bude stačit takhle, pokud jsem na něco zapomněl přeměřím, nebo bych ti to i hodil do výkresu, teď jsem neměl moc času. Alespoň vím k čemu to je minulý majitel nevěděl a já to už rok taky jen vozil v kastliku lisu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
gorannic
Příspěvky: 61
Registrován: úte srp 25, 2015 11:57 am
Bydliště: Partizánske

Re: Lis Fortschritt K 453

#100 Nový příspěvek od gorannic »

Nemali ste tu niekto podobný problém? K454 pekne viaže keď je malý riadok. Ale keď prídem na väčší riadok, kde je veľa hmoty, prípadne mám veľa hmoty a chcem aj urobiť nafest natlačené balíky, jedna strana mi dobre neviaže. Asi každý piaty balík sa rozpadne. Aj tie balíky ktoré sa nerozpadnú ten uzol nie je 100% slučka je zauzlená, ale konce motúzu nie sú rovnako dlhé nožík je ostrý. Pravdepodobne uzol spraví ale konce motúzu nie sú rovnako dhé, takže sem tam sa ten uzol uvolní a vytiahne, v lisovacom kanále to potom vidím tak, že na jednom konci je uzol a druhý (ten pri ihle) je bez uzlu. Skúšal som všetko (prst, sťahovač, pružiny pritlačiť), jediné čo malo ako taký efekt bolo že som viac priškrtil napinak motúzu - tá pružina na skrini kde sú uložené spagáty. Je to trochu lepšie, ale dokým som sa s tým nehral jedna strana viazala pekne a chybu robila iba druhá strana, teraz keď som priškrtil napínak motúzu už podobnú chybu robí sem tam aj druhá strana. Inak cez senovú sezónu to ako tak išlo, ale teraz ako som prišiel do slamy a sú veľké rady a lebo chcem riadne natlačené balíky tak to blbne. Podobný problém sa mi opakuje už asi 3 rok, pri slame je to vždy najhoršie, a tento rok je to fakt naprd. Robím tak 2 tis. sena a 2 tis. slamy ročne.

Kluivert55
Příspěvky: 91
Registrován: čtv čer 15, 2017 11:48 am
Bydliště: Trnovec

Re: Lis Fortschritt K 453

#101 Nový příspěvek od Kluivert55 »

Video z lisovania slamy, K454 :)
https://youtu.be/qS9LdsZXUrs

sepiak
Příspěvky: 63
Registrován: čtv úno 23, 2017 10:52 am
Bydliště: hlučín

Re: Lis Fortschritt K 453

#102 Nový příspěvek od sepiak »

Mám možnost koupit za dobrou cenu K454,garážovanou ,udržovanou.Chci se zeptat jestli lis pojede dobře i na 540ot.,jelikož nemám možnost na traktoru řadit 1000ot.Lis má 6drážkovou koncovku na kardanu.Chtěl bych jej vyměnit za 442 kterou momentálně mám.

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Lis Fortschritt K 453

#103 Nový příspěvek od PEST »

Jestli má 6ti drázku tak by měl být origo na 540. Mám doma na 454 tu 21 drážek a tocim 1000ot. V návodu je jen uvedeno že 540 a poloviční výkonnost na poli.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Lis Fortschritt K 453

#104 Nový příspěvek od chuck77 »

5 na redukci a náhon hnanej přes převodovku a "jde to" - uvozovky proto, že to je naprostý rasování slabejch traktí, ale jak chceš. Fortschritt typy K453 a pak následně K454 vyvinul jako součást tzv. Getreidesystému Fortschritt , kde byl základní energetickej prostředek ZT300 o výkonu 90 koní...v čem to chceš tahat?????v časech jzd byl nejběžnějším tahounem u nás Z8011 a měl taky co dělat-pokud tam byl chobot a sbíral hromady po E516
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

sepiak
Příspěvky: 63
Registrován: čtv úno 23, 2017 10:52 am
Bydliště: hlučín

Re: Lis Fortschritt K 453

#105 Nový příspěvek od sepiak »

Tahal bych to 6911,chobot tam není,žádný kopec samá rovina ,je to verze s brzdami a hydraulickým skládáním .Dělám jenom seno ,slámu si nechámvám lisovat do kulatých balíků.taky sem četl že se dělala verze 540 a 1000.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“