Lis Fortschritt K 453

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2362
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Lis Fortschritt K 453

#61 Nový příspěvek od CBS »

454 mala drobné vylepšenia, hlavne ozubený prevod oproti treciemu pre nastavenie dĺžky balíkov, uzlovače sú rovnaké. 454 boli okrem 1000 ot na požiadanie aj na 540.

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Lis Fortschritt K 453

#62 Nový příspěvek od sadlicko »

454 má hlavně jinou převodovku a i řešení bočního podavače.

Uživatelský avatar
Jiri Rakus
Příspěvky: 2
Registrován: sob úno 13, 2016 12:37 pm
Bydliště: Ostrava Stará Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: Lis Fortschritt K 453

#63 Nový příspěvek od Jiri Rakus »

zdravím Vás chlapi. Chci se s Vámi poradit. Naše situace na Ostravsku se vyvíjí směrem velmi lukrativního prodeje malých hranatých balíků. Zvažuji koupi lisu Fortschritt. Jelikož lisům na malé hranaté balíky neholduji, Rád bych si poslech názor, zda-li jít do staršího modelu K 442, či již do modelu K 453/454. Do letošního roku jsem to řešil službami. Bohužel cena 12Kč za slisování bez dopravy a DPH mi přijde opravdu moc. Přiblížím Vám mou situaci. Jsem samozřejmě zemědělec, vlastním lis na kulaté balíky, mám ŽV, a pro tuto verzi jsem se rozhodl z důvodu přebytku luk a velkému zájmu laické veřejnosti. Zatím ročně uvažuji o cca 500-1000 balících. Seno, sláma. Takže lis se nepředře.

Jak tady čtu, jaké Alchymistické praktiky se musí provádět s nastavením a seřízením, říkám si zlatá E 516B :D Nutno podotknout,že jsem akorát blbej, mechanizátor s maturitou a celé hospodářství dělám při práci, takže čím jednodušší stroj, tím lépe pro mě. Co se týče traktoru, agregoval bych to buď za 6911, či 7045.

Už jsem to probíral s Kolegou Boldem, který mi bez váhání doporučil K 453, ale celkem mě děsí ty problémy a nastavení.
Budu rád za Vaše názory. Jeden mám vyhlédnutej, sic přes celou republiku,ale cena je super,dokonce mi poslal pán i videa a fotky.Je zde někdo, kdo dokáže poradit?

PS: je na tom alespoň ždibet pravdy,že na lisy K 442 již nelze sehnat nové náhradní díly? Alespoň nikde na netu, a hlavně v NEREZU nejsou....

Jin

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2362
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Lis Fortschritt K 453

#64 Nový příspěvek od CBS »

Ahoj, ono záleží aký stroj kúpiš, máme 453 a odkedy sme nastavili časovanie ihiel a barana ide prakticky bez poruchy, občas sa stane že nepodarený motúz namotá na uzlovač, ale inak bez väčších porúch. Robievali sme okolo 2500 bálov ročne, teraz už len asi 500.

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1531
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Lis Fortschritt K 453

#65 Nový příspěvek od UR1SK »

Ja som za 453-454. Ak dáš pozor na pár vecí a si ochotný zainvestovať do výmeny pár opotrebených dielov(ak budú nejaké problémy) Diely majú za dobré ceny v maďarsku.
Alchymistické praktiky sú poväčšinou preto, že nie je ochota investovať do výmeny zodratých alebo poškodených dielov. A stroje ktoré kolujú medzi ľuďmi sú už tak "poupravované", že potom samozrejme nastupuje tá alchýmia. Ak vymeníš čo je opotrebované potom nie je dôvod aby stroj nešiel.

jardis
Příspěvky: 23
Registrován: stř srp 08, 2012 2:33 pm
Bydliště: Senica

Re: Lis Fortschritt K 453

#66 Nový příspěvek od jardis »

Zdravím chlapi,

nemá niekto k dispozícii katalóg náhradných dielov na K453?? Chystám sa rozobrať zotrvačník kvôli rozpadlým ložiskám a chcem vymeniť tečúce gufero na vstupnej hriadeli hlavnej prevodovky ale neviem rozmery ložísk a gufera. Ak má niekto stačia rozmery ale za katalóg budem veľmi vďačný. A ak máte dobrú radu ako jednoducho vytiahnuť čapy a odpojiť, ktoré držia predné výklopné rameno (pracovná/cestná poloha) napíšte nech do toho bezhlavo nemlátim. Ešte som to nerobil a ani neviem čo tam je tak každá rada dobrá. Teda predpokladám, že rameno sa musí demontovať, keď chcem vytiahnuť zotrvačník či :-/ Ďakujem.

Uživatelský avatar
gorannic
Příspěvky: 61
Registrován: úte srp 25, 2015 11:57 am
Bydliště: Partizánske

Re: Lis Fortschritt K 453

#67 Nový příspěvek od gorannic »

ja by som tiež poprosil návod/katalóg dielov na lis 454

Uživatelský avatar
gorannic
Příspěvky: 61
Registrován: úte srp 25, 2015 11:57 am
Bydliště: Partizánske

Re: Lis Fortschritt K 453

#68 Nový příspěvek od gorannic »


Uživatelský avatar
gorannic
Příspěvky: 61
Registrován: úte srp 25, 2015 11:57 am
Bydliště: Partizánske

Re: Lis Fortschritt K 453

#69 Nový příspěvek od gorannic »

Zdravím.

1. Mám problém pri suchom sene s hustotou balíkov, sú mäkké aj keď vretena vzadu mám dotiahnuté naplno. V návode je niečo o
čelustiach (4ks) do lisovacieho kanálu ako prídavne príslušenstvo zvyšujúce hustotu balíkov- viď. obr. Nemáte ich niekto, že by ste mi poslali podrobnejšie foto ?

Obrázek


2. Dĺžka balíkov - K454. Raz je balík dlhý, inokedy krátky (celková dĺžka balíkov). Keď mám na riadku veľa hmoty, urobí dlhý balík, keď je hmoty menej urobí krátky. Nedá sa s tým niečo urobiť ? Žeby je niečo opotrebované, zle nastavené ? Pri ukladani do senníka je to problém ..

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2362
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Lis Fortschritt K 453

#70 Nový příspěvek od CBS »

Nazdar,
na zvýšenie lisovacieho tlaku by som do komory skúsil prikrútiť vinkle 20x20 ako to je na obrázku, na skúšku iba 2ks, pokaziť tým nemôžeš nič. a podla účinku prípadne ešte dva doložiť. Aj keď je to zvláštne, lebo máme lis 453, ktorý toho už dosť nakrútil, po bokoch tie zdrsnenia čo vyzerajú ako struhák na repu sú už dosť zodraté a za lisovacou komorou balíky voľne padajú na zem, no nemáme problém s nastavením tvrdosti.
Ak zvíšiš tvrdosť, zmierni sa rozdiel v dĺžke. Ale možno tam máš iný problém, koliesko, ktoré sa odvaľuje po vychádzajúcich balíkoch sa musí točiť zľahka, ale nesmú tam byť príliš vymlátené púzdra. ozubený prevod od tohto kolieska musí byť čistý. Ale aj tak zostáva zmena dĺžky mierne závislá od objemu prisúvanej hmoty, preto treba dbať na rovnako hrubé rady, prípadne objem hmoty regulovať pojazdovou rýchlosťou.

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1531
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Lis Fortschritt K 453

#71 Nový příspěvek od UR1SK »

Na cca 1,2m dlhý balík dávam 10-11 úderov barana. Počítam to od spustenia uzlovania po ďalšie spustenie uzľovania. Tá variabilita je v skutočnosti 9-10-11 podľa toho kedy sa spustí viazanie. Vtedy sú u mňa balíky akurát. Takto treba prispôsobiť rýchlosť jazdy, aby vyšli údery na nastavenú dĺžku balíka. Lis musí byť zahltený hmotou!
Na mechanizme merania dĺžky skontroluj drážkovanie na koliesku a na páke.
Pozri ako sú stlačené tie zadné pružiny na tvrdosť balíka, videl som lis kde sa nedali kľuky riadne dotiahnuť pre problém v zhrdzavených skrutkách.

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Lis Fortschritt K 453

#72 Nový příspěvek od sadlicko »

když máš balíky 1,2m je to v pohodě? Nelámou se pak do rohlíku?
To už předpokládám není moc na ruční manipulaci?

Jakej používáš provázek? Mně se ten co mám trhá už při délce balíku 70 cm.

Jak hodně se vám dotýká stahovač uzlovače? Já když to udělám podle návodu jen těsně kolem uzlovače, tak mi to špatně stahuje. Možná to bude taky tím provázkem.

PEST
Příspěvky: 1249
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Lis Fortschritt K 453

#73 Nový příspěvek od PEST »

uvažuji že se zajedu podívat na tenhle lis https://stroje.bazos.cz/inzerat/9256225 ... chritt.php
Na co si dát pozor? A co zkontrolovat? Díky

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Lis Fortschritt K 453

#74 Nový příspěvek od zetorak jirka »

na tom toho moc nevykoukáš, a že blbne vázání zjistíš až doma v akci. Ale taky může být v cajku, sázka do loterie. každopádně ho bude prodejce vychvalovat až do nebes, ale může mít i pravdu. já vím , že jsem ti moc nepomoch , ale je to tak. Každopádně tyhle lisy už na to byly dobře a makaly bez problémů, Dokud s krz něj neprošel cizej předmět. ALE , ALE.

PEST
Příspěvky: 1249
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Lis Fortschritt K 453

#75 Nový příspěvek od PEST »

V pohodě, chápu že je to buď a nebo, já spíš myslel jestli tam není nějaký slabý místo, typu sem se podívej jestli tohle není ohnutý nebo děravý. Ono ve mě se i pere jestli ten lis potřebuju. Ale přijde mi že je za rozumný peníz i když počítám s nějakou investicí a není daleko. Plánované využití tak max 3ha ročně celkem seno a sláma. Co píšeš i průchodu cizího předmětu to se projeví jak?

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“