Lis Fortschritt K 453

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Lis Fortschritt K 453

#76 Nový příspěvek od sadlicko »

na pohled vypadá docela dobře, můžete s ním zkusit něco zalisovat. Koukni se do vázání, jestli tam něco není prasklého. Vázání můžeš zkusit ručně, zatočit se setrvákem a spustit. Což ale neznamená, že to bude chodit i v zátěži.
Čím to chceš tahat? Potřebuješ náhon na 1000ot a není úplně nejlehčí.

Nějaký díly možná ještě mám..

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Lis Fortschritt K 453

#77 Nový příspěvek od PEST »

díky, jsme domluveni příští týden na prohlídku, vázání vím že jde zkusit ručně, uvidíme jak to bude vypadat naživo..jinak tahání nejspíš 8011, tam by problém neměl být s ničím, mám teda ještě 7211 ale na rozdíl od crystala má agrohák a jen ten nástavec místo lišty to asi na lis není uplně to pravý ořechový co? a přeci jen crystal je těžší, jinak 540/1000 není problém přepnout u obou (jestli teda tenhle lis není na 540) :)

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Lis Fortschritt K 453

#78 Nový příspěvek od zetorak jirka »

No občas se stane, že se senem nebo slámou tam vleze i něco co tam nemá být(kus dřeva nebo železa , oplůtkoví količek atd.) v době kdy to vážepak bývaj natažený jehly a nebo se natáhne řídel co drží jehly, pak jde každá jehla malinko jinak a už to neváže a nebo to zlobí a není to k seřízení, ale to pohledem nepoznáš.

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Lis Fortschritt K 453

#79 Nový příspěvek od PEST »

moc děkuji za rady, pokud by lis dopadl, tak se ještě zeptám občas se mi u tý 8011 stává že mi vyskočí náhon, ta páčka pod sedačkou a musím to znovu zařadit, stává se to minimálně a spíš z důvodu asi nedořazení, zatím s tím tahám jen UNHZ750, jinak tam náhon nepoužívám tak to pod sedačkou za běžnýho používání vyřazuji. Pokud se tohle stane u lisu při lisování tak je to asi průser co? a případně pokud se z nějakýho důvodu zastaví lis, tak co ručně vytahat sběrák a zkusit otočit nejdřív setrvákem? Nebo se to dá pomalu zase roztočit? Lisoval jsem párkrát kamarádovi malým Welgerem, takže jakoby ježdění vím, ale naštěstí se nikdy nic mimořádného nestalo tak se ptám jak to případně řešit.

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Lis Fortschritt K 453

#80 Nový příspěvek od sadlicko »

je to na hovno, taky se mi to stávalo. Lepší je páčku průběžně kontrolovat. Záleží jak je to v záběru. Pokud moc ne, tak se to setrvačností dotočí. Pak se dá to jako trochu rozhoupat..

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Lis Fortschritt K 453

#81 Nový příspěvek od PEST »

Hlásím že lis K454 je doma, celkově vypadá dosti zachovale, je to rok výroby 1987, říkal že dělali cca 600balíků za rok, vázání je vidět že bylo dělané, jehly také a prý jimto tenkrát někdo seřídil a od té doby že fungoval bez problému. Na prázdno váže v pohodě, naházím volné seno na řadu, vyzkoušíme a uvidíme. Zatím mám pocity smíšené, ale věřím to že to bude makat, naděje umírá poslední že. Jak tu někdo psal je to vážně loterie. Ještě se zeptám, jaký do toho koupit provázek, je tam už jen zbytek a dále je to na 1000ot/min čím se liší verze 540...z manuálu to na mě dělá dojem že jen koncovkou protože píší že lis má na 540 nižší výkon? Točit 1000 není problém a kardan k lisu byl také, jen čistě ze zvědavosti :)

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Lis Fortschritt K 453

#82 Nový příspěvek od sadlicko »

poukd chces delat baliky hodne utazeny a velky, potrebujes provazek silnejsi, aby nepraskal. jinak normalni do lisu co maj vsude.
kdybys chtel, zbyl mi doma jeste nakladac. takovej ten co srovna baliky k sobe a pak je najednou nalozi.
.
neco jako tenhle
https://youtu.be/UHkAuR_p8GA

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Lis Fortschritt K 453

#83 Nový příspěvek od PEST »

díky, o víkendu snad bude zkouška lisu, tak pak napíšu, provázek jsem vzal ten obyč tak uvidíme, balíky jsou nastavené si myslím tak na 50cm délky. Ten nakladač máš na čelňák? i když zatím mám představu že zustanu u chobotu a ručně narovnat do stodoly, tam se stejně s traktorem nevejdu a čelňak zatím nemáme

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Lis Fortschritt K 453

#84 Nový příspěvek od chuck77 »

Držím palce ať to váže 8) .starej lis je vždy loterie.....
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Lis Fortschritt K 453

#85 Nový příspěvek od sadlicko »

je to do čelního. Je k tomu ještě věž, něco jako z VZV, ale zvedá se to lanem, který se připne do závěsu a zvedá to jak se zvedá čelák.
Ten komín je nahovno, to poznáš.

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Lis Fortschritt K 453

#86 Nový příspěvek od PEST »

Tak proběhla zkouška...nejprve nevázala práva strana, protože se mi rozvázal navázány provázek, pak nevázala levá zacuchal se provázek na těch kleštičkách co dělají uzlík, nevím jak se to jmenuje. No a co jsem to vyřezal ven tak od té doby jsme nabouchali padesát balíků vojtěšky zcela bez chybičky. Tak uvidíme přes zimu budu postupně lisovat volné seno ze stodoly abych převezl k mladé pro kravičky a příští rok půjde do ostrého provozu. Nechci to zakřiknout ale zatím snad dobré. Mám tu i kontakt na staršího pána co to případně umí seřídit. Tak to nějak kdyžtak dáme do kupy. A komín zatím jsem na vážkách co s ním, rozhodne se příští rok na slámě. :-) Díky všem za rady.

Uživatelský avatar
gorannic
Příspěvky: 61
Registrován: úte srp 25, 2015 11:57 am
Bydliště: Partizánske

Re: Lis Fortschritt K 453

#87 Nový příspěvek od gorannic »

sadlicko: nemohli by ste ten systém odfotiť ? ja hľadám nejaké dobré riešenie na manipuláciu s malými balíkmi, ... zatiaľ všetko ručne stručne

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Lis Fortschritt K 453

#88 Nový příspěvek od sadlicko »


PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Lis Fortschritt K 453

#89 Nový příspěvek od PEST »

Mohl byste mi prosím někdo nafotit jak je původně řešen přechod svislé stěny a víka u lisu K454 nebo i K453, původní majitel kastlik na provázek v zadní části zvýšil, nevím proč a jak to bylo víko z kopce tak tam zateklo a vyhnilo to. Nastavek jsem urezal ale potřebuji ještě nějak utěsnit tu přední část. Díky moc.

Obrázek

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Lis Fortschritt K 453

#90 Nový příspěvek od PEST »

tak už nemusíte, tak dlouho jsem rejpal do rezu až jsem našel panty, takže už chápu jak to tam bylo a i proč to víko prasklo. Opravíme a jedeme dál :)

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“