ŽTR-165 - mazání

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4197
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

ŽTR-165 - mazání

#1 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Zdravím chci se vás zeptat zdali se někde prodává mazací tuk NH-2? To uavadějí v příručce k sekačce že se to maže tímhle tukem. Poněvač se mě zadřeli ložiska na hřideli co se zapojuje nahon a jde to na řemenici. Tak v té trubce kde je uložená hřídel s ložisky má byt prej tento mazací tuk. Setkal jste se s tím už někdo nebo nedělal ste to někdo? Předem dík na informace 8)
A hohužel už je asi vydřená hřídel.Takže nevíte někdo kolik koštuje nová hřídel?









06062010861.jpg
06062010863.jpg

zts18345
Příspěvky: 665
Registrován: ned pro 06, 2009 6:42 pm
Bydliště: dudince

Re: ŽTR-165

#2 Nový příspěvek od zts18345 »

no teraz ma tu setci asi nakopete do zadku ale ja tam nakydam to co doma najdem a nejak nesledujem kde je aka vazelina k akej sa dostanem taku tym mojim strojom dam a zatial setko bezi jak ma takze to asi bude jedno aku tam das len aby bola
Zetor crystal 8011, 2xZetor 50 super + kopec veci k nim co furt vsade zavadzaju

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4197
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: ŽTR-165

#3 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

koupil jsem nová Ložiska ale dnes už jsou všechny zadělané a namazané. Takže tam nic dávat nebudu a je to.

Gabo
Příspěvky: 480
Registrován: pon srp 13, 2007 9:32 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ŽTR-165

#4 Nový příspěvek od Gabo »

Pokud jsou zakrytá(samomazná), asi bych to neřešil.
Co se týče mazání, myslím, že ti na to stačí Mogul LV 2 EP. Nebál bych se ho použít. :)

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2373
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: ŽTR-165

#5 Nový příspěvek od CBS »

Unás sa maže všetko mazacím tukom aký príde, hlavne aby bol vhodný pre valivé ložiská, lebo sú mazacie tuky výlučne pre klzné ložiská, po ktorých valivé ložiská odchádzajú jedna radosť.
na našej žtr 140 to predné ložisko nemá kryt odkedy sme ju kúpili, guličky pozerajú priamo ma kĺbový hriadeľ a občas sú mazané namotanou trávou a zatiaľ nebol problém. Keď to poskladáš, treba zabrániť, aby sa namotaná tráva dostala k ložisku - krycí plech na čelo domca, lebo po pár koseniach budeš mať predné ložisko ako to naše. 8)

Uživatelský avatar
Petr 55
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 04, 2007 11:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ŽTR-165

#6 Nový příspěvek od Petr 55 »

NH2 je běžný mazací tuk, který by jsi měl koupit u každé benzinky nebo ve specializované prodejně. Pokud to tedy kapitalisti nepřejmenovali na nějaký Powerskluz2 nebo ještě debilnější anglický název. :smich:
Ferda Mravenec - můj vzor.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: ŽTR-165

#7 Nový příspěvek od Terablick »

Já používám více méně univerzálně grafitku ;-). Jen na speciální místa jako vodní pumpy a podobně používám specálku ;-). Samozřejmě se nebavím o rychloběžných uloženích ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2373
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: ŽTR-165

#8 Nový příspěvek od CBS »

Tu je stručný prehľad asi najpoužívanejších plastických mazív je tam aj NH2 od mogulu ale podla stručných popisov je tam viac univerzálnych mazív, vhodných pre valivé aj klzné ložiská, stačí si vybrať http://www.loziskavilim.cz/tuky.htm 8)
Neviem, či kamaráti nemali práve s grafitkou dočinenia, keď sa im sypali na všetkom ložiská - seskla sa oko psie gule :D

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5465
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: ŽTR-165

#9 Nový příspěvek od thovt »

Slovnaft NH2
Slovnaft MOL Neoma NH 2 komplexné vápenaté plastické mazivo
Vysokovýkonné viacúčelové komplexné vápenaté plastické mazivo. Vynikajúce protioderové a EP vlastnosti umožňujú jeho použitie v ložiskách, vystavených vysokému zaťaženiu v širokom rozsahu pracovných teplôt. Dobrá mechanická stálosť maziva zabezpečuje dlhodobé požadované mazanie aj v prípade vibrácii. Vhodné pre ložiskové aplikácie pri vyšších teplotách, vysokom zaťažení a pri malých a stredných rýchlostiach. Zvlášť je vhodné na mazanie v ťažkých podmienkach priemyslu. Teplotný rozsah použitia: od -30°C do +140°C (pri pravidelnom premazávaní až do +180°C).

Konzistencia (NLGI klasifikácia) NLGI 2
Výkonnostné úrovne, súhlasy DIN 51502: KP2N-30
ISO 6743-9: L-XCDHB 2
Vlastnosti Typické hodnoty
Kinematická viskozita základového oleja pri 40°C [mm2/s] 120
Bod skvapnutia [°C] 300 nad
Penetrácia pri 25°C [0,1 mm] 295

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: ŽTR-165

#10 Nový příspěvek od Atlan »

Grafitku do loziska gulickove valcekove sudkove da len magor. Neviem kde by si kupoval nh2 ale tam kde predavaju veci pre auta je to tuk do lozisk prednych kolies... Zvycajne nazelenanej farby s obsahom litia.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: ŽTR-165

#11 Nový příspěvek od Tomas6 »

Chlapi neřešil někdo volnoběžku na tomto stroji?Dělal jsem loni na jaře ložiska a někde jsem proje..l to futro co tam je,na kterém se to točí když volnoběžka klouže,tak jsem koupil nové ale už na první pohled mi bylo jasné že to půjde do sra..k.Už od pohledu bylo vidět že není kalené broušené,jen stočené na soustruhu.Po půl hodině sečení se to futro zadřelo na hřídeli.Tak jsem to nechal tak s tím že se má točit v náboji.Do půl hoďky to bylo natvrdo.Všecko jsem vyčistil namazal vyleštil nové futro dal a stejně se to hvízdlo znovu.Chci to nějak pořešit.nějaký čas se dívám po celé druhé volnoběžce ale v inzerci nic kloudného není.A když tak daleko.
Neřešil někdo dát tam jehličkové ložisko?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6632
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: ŽTR-165 - mazání

#12 Nový příspěvek od Lukashil »

Zeptam se zkusenejsich, doplnujete nejak mazivo do korytka, nebo tam je proste az dokud se neco nepo.....
Vsiml jsem si ze je vzadu zatka, ale na rovine hafam ze by mazivo spis zdrhalo ven......
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5465
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: ŽTR-165 - mazání

#13 Nový příspěvek od thovt »

Kdo namaže ten jezdi.
Každá věc se musí jednou rozebrat

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: ŽTR-165 - mazání

#14 Nový příspěvek od red.bill »

Ono doplnit není jak, respektive pokud už tam někdo nedodělal malý dekl tak musíš sundat celý dekl ze skříně. Takže odstrojit celou rotačku a to nikdo nedělá... Ono je to i těžký, nikde není žádná ryska/měrka. Předepsaný množství je myslím 7kg nějaký "spešl" vazelíny. Běžně se tam leje A00, či něco podobnýho. Ta zátka ti v ničem nepomůže, za ní je myslím ložisko(už je to spousty let co jsem měl tuhle historii rozebranou). AGporal nefunguje aby dalo se mrknout do katalogu...

Pavel
Příspěvky: 8282
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: ŽTR-165 - mazání

#15 Nový příspěvek od Pavel »

dle navodu vni mela bejt vazelina a00 redena 13 pp na viku sem mel navarenou mufnu a tou se to tam davalo driv se ukroutily hridele na bubnech nez se mnenila napln diky tehle rotacce mam na ruce 12 stychu par let sem ji tahal za 6745 nez sem sel na mackac co sem se sni hlavne nasekal zahumenek ,strouch a prikopu a ruznech strani

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“