Disková sekačka vlastní výroby za malotraktor

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: disková sekačka za malotraktor

#76 Nový příspěvek od Terablick »

Tak o Mountfieldu vím a myslím s své :). Ale řetěz prostě křížit nejde. Pokud oni ho tam dávaj, tak se koukni jak to maj udělané, a okopíruj to :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Mr.Tom
Příspěvky: 180
Registrován: čtv led 10, 2013 6:05 pm
Bydliště: Sedlčanský kraj

Re: disková sekačka za malotraktor

#77 Nový příspěvek od Mr.Tom »

ITS píše:Překřížit řetěz může pouze naprosto netechnický typ, protože neví, že to nejde. A právě proto se mu to může podařit. Já vím, že to nejde ( vyjma velmi pomalu jedoucích řetězů s velmi velkou délkou), tak to dělat nebudu.
Jinak ty dvoububnovky pro Moutfild vyrábí již spousty let pan Staufčík ve Starém Městě u U.H (velmi šikovný,snaživý a pracovitý podnikatel). Nože musejí být výškově odsazené, aby do sebe netloukly. Asi tam máš nějakou nepovolenou úpravu.
No i když píšeš, že řetěz překřížit nejde, ale vlastně někdy jde, tak nevim proč to úplně zavrhuješ. Když se podívám na bicykl s přehazovačkou, jak se dá řetěz dost prohnout, tak soudím podle toho, použít hodně úzký slabší řetěz. Že jsou bubny u sekačky z Moutfieldu výškově odsazené, to vím. Ale zřejmě je to málo. Při větším odsazení, pak každý buben bude sekat různě zrůdně vysoké strniště. Jak to tak vidím, asi bych potřeboval nějaký zdroj na nové levné nože. Cena za jeden nůž cca 50 Kč mi připadá dost vysoká na to, co to často nic nevydrží. Možná to nařezat a nabrousit třeba z nějakého plocháče z Ferony? Jak tvrdou ocel, aby šla do ní vyvrtat díra pro šroub?

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: disková sekačka za malotraktor

#78 Nový příspěvek od Terablick »

Dobře, ale jaký otáčky to na to kole (bicyklu) má? To nemůžeš srovnávat se sekačkou...
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: disková sekačka za malotraktor

#79 Nový příspěvek od mufik »

Obvodová rychlost řetězu v sekačce je cca 11 m/s.Sebemenší vyosení způsobí značné přehřívání řetězu a řetěz jde do kytek.A i když není vyosený tak celkem rychle odchází,možná pokud by byl v olejové lázni tak by vydržel víc,já ho měl ve vazelíně.Z mojí zkušenosti říkám řetěz NE!!!!
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: disková sekačka za malotraktor

#80 Nový příspěvek od ITS »

On i překřížený řemen má velmi těžký život. Překřížit řetěz je jeho poprava. Problém je opravdu v chybě s výškovým odsazením bubnů. Mounfield je samozřejmě vlajková loď spotřebního zboží držícího tak-tak pohromadě. Právě proto jsem vždy toho Staufčíka obdivoval, že ty sekačky vyrábí tady, s našima mzdama a tolik let a dokonce se dají i použít. U těchto strojů je každá předělávka velmi těžká. Vše je tam velmi fórové. Principiálně je to udělané dobře v dané kategorii výrobků. U některého typu dvoububnovky je na jednom bubnu zubová převodovka ve skříni, která obrací směr. Vazba bubnů je ale také řemenem.

Většina výrobců produkuje jednobubnovky, protože je jim jasné, že levné řešení protiběžných bubnů je stráááášně problémové.

Uživatelský avatar
edo
Příspěvky: 1400
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Kopanice

Re: disková sekačka za malotraktor

#81 Nový příspěvek od edo »

moc sa mi páči takáto kosačka, zháňam niečo k malotraktoru a uvažoval som len o bubnovke, ale toto vyzerá lepšie :) stačí na to 16 koní? predávajú sa aj originál diskovky na malotraktor, nič moc som nenašiel, snáď jednu a tá bola až od 20 koní

Uživatelský avatar
edo
Příspěvky: 1400
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Kopanice

Re: disková sekačka za malotraktor

#82 Nový příspěvek od edo »

nemáte niekto túto diskovku, alebo aspoň nejaké poznatky o nej? http://www.namir.cz/nastavec-dzs-125-9901.html

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: disková sekačka za malotraktor

#83 Nový příspěvek od petr laz »

Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

Uživatelský avatar
edo
Příspěvky: 1400
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Kopanice

Re: disková sekačka za malotraktor

#84 Nový příspěvek od edo »

dik 8) ale moc info tam neni, ja uvažujem ju prerobiť do 3BZ, niečo ako je na tomto videu. ale musím zohnať nejak viac info k tomu, aké otáčky to potrebuje, aký je ich zmysel atd., videl som že to predávajú s motormi od 5,5 až po 13,5 HP


Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1198
Registrován: pon led 30, 2012 10:28 pm
Bydliště: Jablonec n/N

Re: disková sekačka za malotraktor

#85 Nový příspěvek od redcrown »

těm němcům asi zapomněli říct, že se traktorem v neposečené trávě nešmajdá :vysmech:
hydraulický půdní vrták http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 54&t=71067 , http://youtu.be/jVfCw5lBRcI
SU32, Hackert FUW 250, VS20A, MAG Fronius 250, TIG 200 AC/DC

Uživatelský avatar
edo
Příspěvky: 1400
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Kopanice

Re: disková sekačka za malotraktor

#86 Nový příspěvek od edo »

no je to zvláštny postup, ale vyzerá že mu to aj tak pokosí dobre a takéto riešenie je jednoduchšie aj praktickejšie ako keď je kosa do boku, či už na prácu alebo na konštrukciu

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: disková sekačka za malotraktor

#87 Nový příspěvek od Leo »

Edo, a co tato diskovka DRM 130 http://www.dolanea.net/index.php?cat=5-5 . Prodává to člen fora Dolanea, tak by ti k tomu mohl říci víc.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
edo
Příspěvky: 1400
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Kopanice

Re: disková sekačka za malotraktor

#88 Nový příspěvek od edo »

to bude na môj traktor asi moc, mám len 16 HP a najmenšia je od 18, ja mám jeho bývalý traktor, zrovna tu na fóre sme na to prišli, lebo medzi tým to mal ešte tretí človek, som s ním v kontakte ohľadom tejto témy a kosu mi neodporučil, tak asi vedel prečo :)

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: disková sekačka za malotraktor

#89 Nový příspěvek od Leo »

V tomto tématu http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... start=1020 právě diskutujeme, jestli tu diskovku zvládne MT 132 a jaké jsou zkušenosti s touto diskovkou.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
edo
Příspěvky: 1400
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Kopanice

Re: disková sekačka za malotraktor

#90 Nový příspěvek od edo »

super 8) preštudujem :)

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“