Minibalíkovače

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
smirad
Příspěvky: 333
Registrován: pon lis 10, 2008 9:24 am

Minibalíkovače

#1 Nový příspěvek od smirad »

Wolagri, volvo, koppl, cinske MRB 0850 atd...mate nekdo s timto zkusenosti? Ne ze bych si to mohl dovolit, ale stejne...uvazoval nekdo nad amaterskou stavbou za pouziti sberace z maleho sberaciho vozu? Asi to bude silenost ale stejne :typek:
JInak ty cinske stoji v Cine 3200-3800 USD, do Ameriky to vozi a udajne to snad i funguje, ted jsem nasel dva na anglickem e-bayi, ale za cca 6 tis liber :obchod:

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Minibalíkovače

#2 Nový příspěvek od honzauta »

Ty čínské jsou vyráběny v japonské licenci, tak by měly být ok, proto je i cena na čínské poměry vysoká. Nedávno byl na ebay.co.uk jeden nějaký italský a stejný prodejce prodával i baličku na malé kulaté balíky.

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: Minibalíkovače

#3 Nový příspěvek od _luky_ »

Tak jsi se přeci jen pustil do vlastní výroby? http://nasetraktory.com/forum/viewtopic ... 11&t=13476
A víš už jak to budeš stavět? Podle čeho, z jakého materiálu... Dost by to asi (nejen) mě zajímalo :)

smirad
Příspěvky: 333
Registrován: pon lis 10, 2008 9:24 am

Re: Minibalíkovače

#4 Nový příspěvek od smirad »

Vubec netusim:))Zatim si s tim budu jen tak hrat a kdyby to naaaahodou fungovalo tak tim lip:) Jinak skouknul jsem nejake fotky, videa a mam zhruba predstavu jak by to asi melo fungovat - melo by to byt na 11 valcu, sberac z maleho horalku(nebo vetsiho a uberu mu par dratu po stranach), vazani do provazku tak jak je to na cinskych strojich, na velikost baliku do prumeru kolem 70-80 cm(aby to v pohode utahla 30-tka). Jinak fyzicky to delat urcite nebudu sam, spis to zkusim zadat jednomu kutilovi tady u nas, at to mam komu omlatit o hlavu az se to rozsype :pistol:
Zatim jsem poptaval lisovaci valce ve firme Nerez, ale asi to bude palka a budu to muset nechat nekde vyrobit, lisy wolagri to maj z hliniku, asi kvuli vaze.

smirad
Příspěvky: 333
Registrován: pon lis 10, 2008 9:24 am

Re: Minibalíkovače

#5 Nový příspěvek od smirad »

Jinak kdyby nekdo vlastnil dilenskou prirucku k valcovemu svinovacimu lisu tak by mi urcite dost pomohla ;-)

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: Minibalíkovače

#6 Nový příspěvek od _luky_ »

Tak já jsem si myslel, jak už máš rozkresleno a teď jen sháníš materiál. Každopádně držím palce a dávej vědět, jak pokračuješ. Dost mě to zajímá. :) Jen je otázka, jestli se ti povede postavit něco, co tě vyjde levně a ještě to bude fungovat... :-/

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Minibalíkovače

#7 Nový příspěvek od antipo »

Píšeš že jseš od Těšína, jestli to postavíš a pojede to a 30tka to utáhne tak se na to přijedu podívat a budu asi čumět jak ten smajl :shock:
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Minibalíkovače

#8 Nový příspěvek od bastardtraktor »

A když to chceš na malý balíky, tak proč ne na hranatý ? Ty jsou skladnější .
ooooooooooooo

smirad
Příspěvky: 333
Registrován: pon lis 10, 2008 9:24 am

Re: Minibalíkovače

#9 Nový příspěvek od smirad »

Moje predstava je mit kulate baliky cca 70-80 cm prumer a klidne 80-100 na delku, hodne zalezi jake valce se mi podari sehnat-vyrobit (retezovou komoru jsem zavrhnul, hur by se mi to delalo), takze nemam pocit, ze by ty baliky byly zrovna male, pocitam, ze 100 Kg balik z toho bude urcite. Dostal jsem odpoved z firmy co dovazi lisy wolagri, jeden komplet valec s ozubenym kolem by vychazel na cca 3 tis. bez dph a ty male lisy jich tam maji vetsinou 11, takze se budu muset poohlednout po nejake jine prilezitosti. Jinak male baliky si castecne nechavame delat a je to drina, bud jsou to rozpadave zmetky anebo 25 Kg monstra, ktere musim zvedat do stodoly. Krome toho si nechavame lisovat rocne asi kolem 60 velkych kulatych, neco se proda, zbytek taham po 6 kouscich na 3,5 tune vlecce, mam to cca 7 Km. Tento rok jsem to nakladal sam plosinou a rucne, v CHKO v kopcich(vlecku si davam pod prevyseni abych to mel jednodusii). Abych to mel veselejsi tak na 30 tce odesel motor, takze 25tkou Kackem, do ty strane vsechny baliky po jednom na pomalou zpatecku jinak se to zveda na predek. Pokud se mi nepovede sestrojit svinovaci lis co by to jakz takz polisoval tak budu uvazovat nad cinskym MRB0870, je to Japan licence a s cenou kolem 4 tis. USD to neni takova hruza, dle vyjadreni zkuseneho dovozce by kusova zasilka mohla vyjit na 800 USD + neco kolem 1-3% clo, neco za prevod penez do Ciny a je to doma na placu. Oproti cca 250 tis, za minilisy wolagri a podobne mi to prijde pomerne levne, zatim se ty lisy dovazeji do Anglie, snad se to casem ukaze vic po Evrope, v USA si to celkem chvali. Jsem na to zemedelceni vicemene sam a nezivim se tim, u malych hranatych baliku je problem-staci ze na ne trochu sprchne a jsou na vyhozeni, jednou mi zalilo 5 Ha krasne polisovaneho sena, to byla parada, do kulatych pokud jsou na povrchu jakz takz slisovane muze prset 3 dny a nic se nedeje, staci je nechat oschnout na slunku a v pohode. Navic nejakeho fortschrifta neutahnu, drahe dily, problemy s vazanim, nizkotlak me nelaka - skoda nafty a casu na takovou praci. Dotaci pro mlade zemedelce zatim nevyuziju(nemam volne finance dopredu, tim myslim 40 tis. Euro) a nehodlam se zemedelcenim zivit, nicmene pokud budu mit vlastni lis tak muzu pribrat vic pozemku v CHKO a z dotaci si zaplatit investici do lisu. Pokud si to necham slisovat tak i pri cene kolem 90 Kc za balik se dostavam na hranici rentability, cena baliku sena je tu cirka 300,- casto i s dovozem. Ziskanym senem krmim kone + rodice maji dobytek a ovce, do budoucna neni problem pribrat vic ovecek na vypasani - pro kone a ovce jsou ty mensi kulate baliky idealni, tolik se toho neroztaha po zimnim vybehu a nechytne to vlhkost, je jednodusii davkovani. Kdyby mi muj traktor utahnul unibal tak nepremyslim a delam si s nim baliky 1x1 metr, bohuzel to bych musel mit aaaspon 60 koniku, ne? Takhle mi nezbyva doufat, ze se povede neco vyrobit, v 30-tce mam motor 4901 tak snad bude mit sily dost, kdyby ne tak porizovaci cena funkcniho supra neni nijak zavratna a jeste bych ho vyuzil v orbe. :idea:
Jinak v pripade nakupu toho cinskeho smejdika, pokud pocitam s cenou kolem 100 tis. tak to mam jen na tech svych balicich zpatky cca za 15 let(pocitam to co ted zhruba platim, ne hodnotu, kterou mi to vydela na dotacich za obdelanou pudu), neco si to snad vydela v sluzbach, malozemedelcu tu je dost a mistni traktormajstri uz by chteli nejraci za slisovani 12 Kc za 15 Kg hranaty balik bo jim rostou naklady na tech jejich starych dosluhujicich zmetcich. A to nemluvim o tom kolikraj je potreba je prosit nez se uraci prijet. Takovy maly lis ma pro me jeste jednu vyhodu, pri vaze do cca 450 Kg ho v pohode nalozim na vlek za auto a odvezu, male kulate baliky v pohode uskladnim v kulne kde mam ted ty velke, podle prani zakaznika nalozim pozadovane mnozstvi za auto a dovezu, to vsechno sam a bez driny. Sice se vic nabeham, ale to je zdrave :smich:
Uff, to bylo nejake dlouhee, tak mate nekdo nejakou dokumentaci k svinovacim lisum? Sem s ni 8)

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Minibalíkovače

#10 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Mam nejaké fotky a video stažené z webu z kutilské stavby maličkého lisu na hranaté balíky, ale asi kdovíjak moc nefunguje.
Přílohy
Foto-EN7YBFIY.jpg
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Minibalíkovače

#11 Nový příspěvek od DYK »

Smirade, máš na mysli něco takového?
http://www.youtube.com/watch?v=yHGajsWD ... re=related
Je to sice tovární výroba a ty se chceš pokusit o vlastní výrobu a ač taky malý přesto dost drahý. Já dokonce měl někde nabídku od českého prodejce a mám dojem že zněla na cca 6 OOO euro.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: Minibalíkovače

#12 Nový příspěvek od Peetan »

smirad píše:Jinak kdyby nekdo vlastnil dilenskou prirucku k valcovemu svinovacimu lisu tak by mi urcite dost pomohla ;-)
Nůžu poslat katalog ND na hesstona jestli to pomůže. 8)
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
P@Pinoo Z5245
Příspěvky: 350
Registrován: čtv lis 15, 2007 8:25 pm
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Minibalíkovače

#13 Nový příspěvek od P@Pinoo Z5245 »

t Kdyby mi muj traktor utahnul unibal tak nepremyslim a delam si s nim baliky 1x1 metr, bohuzel to bych musel mit aaaspon 60 koniku, ne? Takhle mi nezbyva doufat, ze se povede neco vyrobit, v 30-tce mam motor 4901 tak snad bude mit sily dost, kdyby ne tak porizovaci cena funkcniho supra neni nijak zavratna a jeste bych ho vyuzil v orbe.

ja tahám unibala s 5245, takže ten motor 4901 ho musí zvládnout.
Zetor 5245 Zetor 5611 UN 053.1 Zetor 8145+ND5-019

Uživatelský avatar
Pumpik
Příspěvky: 1190
Registrován: úte črc 28, 2009 3:57 pm

Re: Minibalíkovače

#14 Nový příspěvek od Pumpik »

jj u souseda na bramborech když dělám o prázdninách tak v kombajnu na brambory mám 52 ale to jen proto že to má tu ruční spojku,spojka tam jde lehce sešláonou,servo to má atd... no a 30 která má motor z 4911 tak to je taky dělo jen ta spojka je blbě no neni to takoví pohodlí ale když odvážim valníky z bramborama stou 4911 tak hrozně hraba jak je ta 30 lehká ale jinak jsou to stejný motory 3 koně co to je

smirad
Příspěvky: 333
Registrován: pon lis 10, 2008 9:24 am

Re: Minibalíkovače

#15 Nový příspěvek od smirad »

Je pravda, ze ten motor ma silu, ale unibal bude mit aspon 1,5 tuny jestli ne vic a ja s tim jezdim do dost sileneho kopce, s bubnovkou max za 1 nebo redukce, z kopce jedu v jednom miste tak 3 metry smykem(mozna by to poresily trochu lepsi gumy :D Z lisem sipmou tam celkem narikal i 7745 a ta je tusim od 55 koni. Nekdo muze namitnout, ze to chce proste silnejsi traktor, ale kvuli sekani par prudkych mist...to nema cenu se te 30tky zbavovat, krome toho ze se lehce zahrabe ten traktor nema chybu. Ty male balikovace maji jeste jednu vyhodu, u dostatecne velkeho traktoru se mohou upnout do 3 bodu a zvednout, takze uuuplne genialni manipulace, unibal bych za to nedal ani na rovine - to by mi bylo majorka lito a pochybuju, ze by z toho byly kvalitni baliky.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“