Minibalíkovače

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Minibalíkovače

#391 Nový příspěvek od Zetor15 »

Tak idealni je dvouspojka nebo hydropojezd aby se nezastavoval nahon to i hodne setri retezy a i ten striznej sroub.

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#392 Nový příspěvek od fikejz »

Zvedy píše: ned led 10, 2021 8:34 pm Palo to neviem ci nove maju pocitadlo ale ja som kupil na alixprese a primontoval na vypustaciu paku aby som orientacne vedel kolko som spravil balikov :)
Ahoj, mohl by jsi sem dát fotku jak a kde máš to počítadlo přidělané?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Zvedy
Příspěvky: 149
Registrován: čtv led 07, 2010 9:17 pm
Bydliště: Turiec

Re: Minibalíkovače

#393 Nový příspěvek od Zvedy »

Ahoj fikejz tak pocidla mam na predy balikovaca kde je vypustacia paka. Nove balikovace maju uz ze vraj elektronicke vypustanie balika.
Obrázek
Obrázek
Mať tak pole lán na ňom na traktore byt sám ako kráľ

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#394 Nový příspěvek od fikejz »

Dík, takhle mi to stačí. Mám taky mechanické vypouštění.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: Minibalíkovače

#395 Nový příspěvek od DennyBraids »

Ahoj,

chystam se na objednavku z https://wfguoan.en.alibaba.com/
Chci koupit balikovac 870F a obracec sena 9LD-2.5

Rad bych se zeptal na par informaci od lidi kteri uz ten balikovac maji.
Jsou tam na vyber 2 moznosti uvolneni baliku automatic a semi-automatic.
Pochopil jsem to dobre ze ta automaticka ma elektricky kabel ktery musim pripojit k traktoru na baterii? A pak mackam tlacitko jakmile vidim ze rezak preriznul provazek? Ladiki to mas nejake vytunene ze sis udelal tlacitko primo na traktoru misto toho na kabelu?
A ta semi automatic je ze tam je nejaka paka na kterou si privazu provaz a taham za provaz?
Ani jedna z tech variant tedy nevyzaduje pripojku na hydrauliku, ale je to pohanene pres PTO a jde jen o to jak dam signal k uvolneni baliku?
Obrázek

Pak mi jeste nabizi jako optional vybaveni nejake spring tooth a protecting bar pro tyto zuby
Obrázek
tak mi neni presne jasne k cemu to je, jestli jsou to jen nahradni dily toho co tam uz je, nebo jestli je to pro nejakou funkci navic...

Posledni dotaz je jak to presne funguje pri tom objednavani, to jste proste predem pred objednanim volali nekam na celnici v praze a vse domluvili?
A jak je to s pripadnym servisem a nahradnimi dily, to resite jak? Predpokladam ze cesky prodejce vam nahradni dily ani servis neposkytne kdyz to nemate od nej za 130tis. ale za 50 tis. z ciny... I kdyz je to ten stejny balikovac...

Kdyby se pripadne nekdo chtel k objednavce pridat, tak se muzeme nejak domluvit...
Yanmar FX 42D turbo

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: Minibalíkovače

#396 Nový příspěvek od DennyBraids »

Tak jeste to vypada ze si to hodne rozmyslim nez to objednam z ciny, protoze jsem ted probiral na whatsapp s cinankou z te fabriky kolik by tedy byla finalni cena vcetne vseho (pojisteni, doprava, pristav, celnici atd...) a zadna hitparada to neni.

Finalni cena balikovace 870 (bez F) a toho 2.5 metrove nahrabovace s vyzvednutim v praze by byla 4473 euro. Kdyz si obe ty veci koupim na https://www.agrovirago.sk/ tak me to vyjde na 3937.5 euro bez DPH (dph neplatim protoze je to ze slovenska) a v cene mi to dovezou az domu. Mam zaruceny zarucni i pozarucni servis a nahradni dily... Model 870F tam na strankach ten slovak nema, ale asi by ho taky dokazal dovezt.

Tak se obavam ze neni co resit. Oproti cene na dabaki.cz se to z ciny objednat vyplati, ale proti cenam z agrovirago.sk asi ne. A hlavne je to bez starosti...
Yanmar FX 42D turbo

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Minibalíkovače

#397 Nový příspěvek od ladiki »

Denny: semi automatic a automatic je rozdíl ten, že na čerpadle ovládáš ventil táhlem nebo je tam elektricky ovládaný ventil. Vždy je tam vlastní čerpadlo, které slouží na otevření komory....Ano, namontoval jsem si vlastní tlačítko pod pojistkou.

Díly, co Ti k tomu nabídly jsou náhradní prsty a plechy mezi něma...S tou daní z SK se mi to moc nezdá, ale je to možné, že se takto domluvíte ;-)

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#398 Nový příspěvek od fikejz »

Auto i semiauto musí mít nataženou elektriku. Ten druhý kvůli klaksonu signalizujícímu plnou komoru.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: Minibalíkovače

#399 Nový příspěvek od DennyBraids »

Ladiki, tak to neni o domluve na nejake cernote... Pokud je to na firmu ktera je platcem dph, tak pri nakupu v CR musis dph zaplatit a zadat o jeho vraceni, coz muze byt obcas problematicke, zejmena pokud treba kupujes balikovac ale nemas zadne prijmove faktury na to ze s tim balikovacem skutecne podnikas... Ale pokud to kupujes z ciziny (SK, Polsko apod.) tak proste zaplatis rovnou cenu bez DPH a tudis nemusis o zadne vraceni zadat a slozite dokazovat ze to skutecne mas na svoji zivnost...

Fikejz, tak pokud kabel musi mit stejne oba, tak to je asi lepsi si to rovnou udelat jako to ma ladiky elegantne na tlacitko ne? Nebo je tam nejake vetsi riziko poruchovosti v te elektronice?

Ladiky, muzes sem dat fotku kam zapojujes ten kabel od toho balikovace?

A kardan mam tedy chcit s volnobezkou? Jsem uplny amater, nejak se v tech kardanech nevyznam. Ma tam na webu s volnobezku, se striznym sroubem a s pretezovaci spojkou, pritom mi prijde ze to vsechno resi ten stejny problem - situaci kdy naradi stoji a pto bezi dal.
Mam zatim kardany dva, jeden ke kladivkovem mulcovaci a ten myslim ze je uplne obycejny bez niceho, protoze nejakou ochranu ma samotna prevodovka v mulcovaci a pak ma druhy ke stepkovaci a ten je nejaky spešl, ale ted nevim ktery z tech tri typu viz vyse. Ale tusim ze snad to ten s tou volnobezkou je...
Yanmar FX 42D turbo

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Minibalíkovače

#400 Nový příspěvek od ladiki »

Tak třeba amíci vloží dovnitř baterku z motorky pro napětí klaksonu a netahají žádnou elektriku :)
Tak, jak to mám já, potřebuješ mít trvalé + a pak spínané + pro otevření komory.
Balíkovač má své opatření pro přetížení v podobě trhacího šroubu. Doporučuji kardan s volnoběžkou, protože balík v komoře má snahu "držet" převody a některé stroje mohou mít potíže se řazením kvaltů...

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: Minibalíkovače

#401 Nový příspěvek od DennyBraids »

Tak ja mam powershift kde je primo od vyrobce napsano ze muzu radit pod plnym plynem, takze bych asi zadny problem mit nemel ne?
Yanmar FX 42D turbo

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Minibalíkovače

#402 Nový příspěvek od oco13 »

Strižný šroub aj rapkacia spojka rieši preťaženie, volnobežka dobeh náradia.

palobobo
Příspěvky: 1897
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Minibalíkovače

#403 Nový příspěvek od palobobo »

pri objednavke z agrovirago mas v cene aj kardan. Ak ma este skladom rychlo ber lebo dalsie budu drahsie.... doprava kontajneru hodne zdrazela...

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: Minibalíkovače

#404 Nový příspěvek od DennyBraids »

EDIT: Predtim jsem to spocital spatne.
Ten 870 balikovac + 2.5m hrabacka z ciny vyjde na cca 3200 euro a za 870F je navic cca 500 euro navic.
Takze to na agrovirago je o cca 750 euro drazsi.
Yanmar FX 42D turbo

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#405 Nový příspěvek od fikejz »

ladiki píše: úte dub 06, 2021 12:04 pm Tak třeba amíci vloží dovnitř baterku z motorky pro napětí klaksonu a netahají žádnou elektriku :)
Nevím co by se mi muselo "přihodit", abych místo připojování kabelu k traktoru se chtěl crcat s hledáním místa kam v lisu umístit baterku a pak s jejím udržováním :smich:
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“