Minibalíkovače

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Hulajz
Příspěvky: 7
Registrován: sob pro 18, 2010 5:54 pm
Bydliště: Kravaře v Čechách

Re: Minibalíkovače

#451 Nový příspěvek od Hulajz »

Zdravím pánové. Uvažují o koupi minibalíkovače Gordon 870 od Dabaki. Zajímalo by mne zda je váha balíku okolo těch 25 kilo, protože s ním potřebuji manipulovat ve stodole do patra pomocí napíchnutí na vidle. Těžší balík už by byl asi problém. Agregovat bych ho chtěl za Zetor 3011, případně by ho možná utáhla i 2511 dle udávaného potřebného výkonu.

Uživatelský avatar
pepego
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 28, 2009 11:16 am
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Minibalíkovače

#452 Nový příspěvek od pepego »

Podľa prospektu sú z lisu 870 rozmery balíka 70x60 ,ja robím balíky do sieťky s rozmerom cca 60x60 a vyhadzovať ich vidlami to ani náhodou. Ešte z vlečky sa mi dajú vrchné vyhodiť ručne no potom ich vyťahujem cez kladku, lanom a samoupínacími kliešťami (pantograf).Tvoje budú s ohľadom na veľkosť ešte ťažšie.
Je ťažké byť debilom ,konkurencia je privysoká!

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#453 Nový příspěvek od fikejz »

Je tam spousta proměnných délka sena, nastavení lisu, moje 870 má tři stupně stlačení, zbytková vlhkost sena, záleží i na tom zda má lis kasač, otáčky na hřídeli při lisování ... ale s jistotou lze říci jen to, že nejspíš budou na házení vidlemi těžké i ty z menšího lisu. Nosit se nechají i dost daleko, zvednout obouruč nad hlavu mě jdou i ty velké, narovnám ručně i tři řady senáže na stojato, ale to zase je velice individuální, někdo nezvedne ani malý balík senáže...
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#454 Nový příspěvek od fikejz »

Dnes jsem dodělal kopírovací kolečka ke sběrači jako to mají velký lisy. Jak seču tam kde bývala políčka je tam spousta nerovností.
Sice se to časem pomalu rovná, ale pořád jsem místy škrtal péry až o hlínu a jinde to zas nechávalo trochu sena.
Příští týden je budu moci vyzkoušet a když bude vše fungovat podle představ půjdou nalakovat:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Teď ještě spáchat ty přihrnovací sluníčka. Měřil jsem kolik je místa mezi lisem v ramenech a traktorem, respektive koly traktoru a je tam cca půl metru.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Minibalíkovače

#455 Nový příspěvek od Zetor15 »

Vypada to zajimave. Mam tu pripravene taky dve kolecka na stejny ucel akorat se bojim ze u tveho reseni se bude ten plech ohybat na te pace co vyvine kolecko proto jsem to zatim nerealizoval. Kazdopadne tesim se na zkusenost ze zkousky a prez zimu se do toho taky pustim.

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#456 Nový příspěvek od fikejz »

Drží to přes ten jäkl (uvnitř vyztužen trubičkami) dva vratové šrouby M10 podložené pod hlavami nýtovacími podložkami č.14. Pokud to nebude stačit je v plánu dovařit z plocháče výztuhu směřující šikmo nahoru vzad k vršku bubnu pohonu sběrače, která by znásobila plochu o niž se konstrukce zavěšení kolečka opírá. Navíc jsem snížil tlak kterým sběrač prostřednictvím koleček bude tlačit na zem - do řetězu zavěšení sběrače jsem přidal pružinu, která sběrač nadlehčuje (je vidět na třetí fotce).
Teď jen aby se udělalo trochu počasí a mohl jsem posíct. Zatím tu každý den prší. Včera jsem se zapomenul kouknout (bylo toho víc), ale dnes už spadlo 2.5mm.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Minibalíkovače

#457 Nový příspěvek od Zetor15 »

Pruzina je dobrej napad 8) . Jinak nebojim se tve konstrukce ta bude ok spis se bojim toho plechu na sberaci kde to dri tam si myslim ze to nevydrzi ten ohyb.

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#458 Nový příspěvek od fikejz »

No vždyť, na to jsem tou výztuhou myslel. Ne že bych chtěl vyztužovat rameno ke kolečku, ale zvětšit plochu,kterou se opírá o ten plech sběrače a protáhnout ji až k tomu bubnu v němž je náhon a kde je svařený s plechem - tam už ten plech (celá konstrukce) bude tuhý až až, takže pak by to nemělo mít jak uhnout.
Ta vzpěra z plocháče by (když koukáš na druhou fotku) začínala na středu jäklu, delší hrana by se dotýkala toho plechu sběrače, krátká by směřovala kolmo jäklem na rameno kolečka a druhý konec by byl šikmo nahoře u bubnu pohonu. Vytvořila by tak tomu plechu vlastně jakési zpevňující žebro.
Asi tam něco takového vytvořím ještě před testem. Koukal jsem ještě jednou na tuhost toho bočního plechu a je to vážně bída. Dík za postrčení.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Minibalíkovače

#459 Nový příspěvek od Zetor15 »

Jo neber to jako stourani do tve prace ale kdyz to vidim u sebe tak si prave myslim ze to co je na fotkach to neudrzi,ale pokud to vyztuzis tak to asi bude Ok.

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Minibalíkovače

#460 Nový příspěvek od pavel sk »

fikejz: Mas to pekne 8) Ako si s tym minibalikovacom spokojny? S bratom po niecom takom pokukujeme uz niejaku dobu na zber sena. Vidlami volne lozene seno pomaly u nas uz nema kto rucne nahadzovat (hold roky pribudaju) na vlecku a potom s vlecky do stodoly. Dakujem.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Minibalíkovače

#461 Nový příspěvek od ladiki »

já nevím kluci, myslím, že pokud je balíkovač jako nesený, tak moc ideálně kopírovat nebude. A to i v případě, že 3.bod bude řetez... Vždy se projeví páka od zadních kol traktoru k čepům ramen.....Podle mě ta kola musí být otočná, takto budou ohýbat ten nosný plech u nahrabovače nebo aspoň použít antiskalpovací kolečka....

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Minibalíkovače

#462 Nový příspěvek od Pavel »

tady nedaleko ma jeden ty kolecka udelany za zberakem podobne jako to mnel mtvs zberaci vuz a maka mu to

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#463 Nový příspěvek od fikejz »

S lisem jsem spokojený. Ročně dělám cca 200+ balíků a zatím chodí naprosto bez problémů. To že je nedostatek rukou na práci byl jeden z důvodů proč jsem chtěl lis. Čekání na to až budou mít službaři čas, nebo budou dělat někde u nás byl druhý důvod a hlavní proč svůj vlastní.
Co se týká kopírování terénu - celý ten lis chodí nahoru a dolu v ramenou dobře, tak jak má. Problém jsou jenom prudší nerovnosti - typicky hrana bývalého políčka tam je na krátké vzdálenosti větší výškový rozdíl a to si prostě ten sběrač o horní hranu škrtnout musí i kdyby byl lis tažený. Sběrač má ale svůj vlastní výkyv, který v ose sběrače umožňuje zvednutí až o 6cm a to zas mají za úkol zajistit ty kolečka. Ono je dost dobře možný, že u malotraktoru s menšími koly a kratšími rameny, kde je vzdálenost mezi osou kol traktoru a osou kol lisu menší to tak neškrtá, ale to nemám jak vyzkoušet. Nebo je prostě potřeba ty louky víc srovnat. ;-)
Zetor15, vůbec to neberu jako šťourání. Naopak jsem rád za podnětnou připomínku! :friends: Lepší to teď upravit jak potom něco rozbitého opravovat. Takže díky!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Minibalíkovače

#464 Nový příspěvek od pavel sk »

8)

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#465 Nový příspěvek od fikejz »

Tak jsem dodělal ty výztuhy. Nakonec nezůstalo jen u šikmé vzpěry, ale vytvořil jsem tam takový "trojúhelník"
s jednou stranou zakroužením kopírující buben. Fotky asi ukážou víc než stovky slov:
Obrázek Obrázek
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“