Minibalíkovače

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Minibalíkovače

#406 Nový příspěvek od ladiki »

mě to zase přijde chytrý..moto baterky jsou malé. Sníš hambáča, vytáhneš baterku se čtyřkolky, hodíš do lisu vedle motouzu...na to zazvonění to vydrží dlouho.....na fajront hodíš na nabíječku a na zbytek roku vrátíš zpátky do čtyřkolky :)

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#407 Nový příspěvek od fikejz »

Za předpokladu, že je doma strojů víc než uživatelů možná. Jinak hrozí, že je nutně potřeba jet někam čtyřkolkou, zrovna když se musí lisovat, protože se blíží bouřka...
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Minibalíkovače

#408 Nový příspěvek od ladiki »

tak jasný :) jen píšu, že je to používaná varianta za mořem

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Minibalíkovače

#409 Nový příspěvek od DYK »

No, já bych varianty z za mořem nechal za mořem. Často nakukuješ za moře?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

david69
Příspěvky: 84
Registrován: pát led 07, 2011 8:34 pm
Bydliště: Kamenice nad Lipou

Re: Minibalíkovače

#410 Nový příspěvek od david69 »

fikejz píše: úte dub 06, 2021 1:14 pm Nevím co by se mi muselo "přihodit", abych místo připojování kabelu k traktoru se chtěl crcat s hledáním místa kam v lisu umístit baterku a pak s jejím udržováním :smich:
a pak jsou mezi námi i takoví, kterým vadí troubit po celém kraji, klakson odstřihli a slyší, když cvakne/spadne ramínko s provázkem a zastaví :)

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Minibalíkovače

#411 Nový příspěvek od ladiki »

a jsou i tací, co si tam dají světýlko a čučí jen do zrcátka a nebo tižšší pípáček.......Hlavní je vidět dál, než na špičku vlastního nosu ;-)

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#412 Nový příspěvek od fikejz »

Davide, v Zetoru jsem rád, že slyším ten čínskej uřvanej klakson! To není jak u tebe v novým kabriu. To ramínko od vázání provázku by mě muselo potlapkat po pleci, abych si všimnul, že spadlo! :)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: Minibalíkovače

#413 Nový příspěvek od robert xxx »

Tiež som rozmýšľal o kúpe lisu 870 z činy, len neviem anglicky a neviem čo by to všetko obnášalo ako doprava colnicla papiere atď. Neviem či to už zo slovenska niekto objednával. Neviete koľko je asi rozdiel v cene voči našim predajcom?

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: Minibalíkovače

#414 Nový příspěvek od DennyBraids »

Robert:
Ten 870 z ciny to stoji cca 1985 euro bez DPH i s prepravou + nejake poplatky za procleni, ale samotne clo by melo byt nula, tedy aspon v CR. Na slovensku prodava agrovirago za 77000Kc bez DPH tedy 2900 euro bez DPH. Ale ted si piseme dva na whatsapp domlouvame spolecny nakup z ciny a kolega je tedy presvedcen ze agrovirago neni z cinske fabriky Guoan, ale z jine mene kvalitni. Z Guoan to maji dabaki.cz a ty chteji 86000 bez DPH, tedy cca 3300 euro.

Krome balikovace se chytame koupit jeste rotacni hrabacku a mozna i diskovou sekacku.
Yanmar FX 42D turbo

david69
Příspěvky: 84
Registrován: pát led 07, 2011 8:34 pm
Bydliště: Kamenice nad Lipou

Re: Minibalíkovače

#415 Nový příspěvek od david69 »

fikejz: vidíš, to mi nedocvaklo. Jak mám oba traktory bez kabiny, tak to vnímám jinak. Hlavně v zimě takhle kolem 6 ráno, když prohrnuju sníh ..

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#416 Nový příspěvek od fikejz »

Njn, kabina i kabrio mají svoje + i - :)
DennyBraids, kdyby jste se s kolegou rozhodli nakupovat tady odtud: https://wfsunrise.en.alibaba.com/?spm=a ... plgr.88.16 , pomohl bych vám s naplněním kontejneru - vzal bych od nich tuhle foliovačku: RXHW-0810-T2 ( https://wfsunrise.en.alibaba.com/produc ... 4ffdxyUFrW ). A proč odtud? Brali jsem odtamtud už ty lisy a nějaké obracáky, když jsme odtamtud nakupovali tady z fóra společně naposledy.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

palobobo
Příspěvky: 1896
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Minibalíkovače

#417 Nový příspěvek od palobobo »

Mal by som otazku na priaznivcov malych gulatych balikov. Mate dajaky pripravok z ktoreho dajako odvijate ten maly balik? Maly hranaty sa da pekne brat po castiach no tento gulaty treba dajako odmotat.

Dakujem za napady a postrehy.

david69
Příspěvky: 84
Registrován: pát led 07, 2011 8:34 pm
Bydliště: Kamenice nad Lipou

Re: Minibalíkovače

#418 Nový příspěvek od david69 »

fikejz: Nechceš si jí ode mně prvně půjčit a zkusit si udělat senáž?
Mám na 380V tuhle obdobnou. Celkem dost to plesniví. Nejsem expert na senáž, ale myslím, že je to tím, že balíky nejsou tolik utažený jako z velkého lisu (nevím jak z 870...) a nejsou to válce, takže po obalení tam zůstává dost vzduchu. Mám to tak 50:50. Každopádně je třeba použít německou folii, měl jsem ke stroji 1 čínskou a to byla hrůza. Zkoušel jsem i obalit 3x, je to stejné.

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#419 Nový příspěvek od fikejz »

To mě celkem děsíš. Mám ideu, že bych senážoval, když nevyjde počasí, a hlavně na podzim místo otav. Jak máš nastavený lis, z těch tří voleb? Jestli na nejmíň, tak by se to mělo přidáním vylepšit. Asi taky bude dost záviset na délce trávy (kratší, drobnější se lépe zmáčkne). A někdo mi říkal, že má lepší výsledky, když nenechává hmotu moc zaschnout, že když je sušší tak víc plesniví. Půjčení bych se nebránil, i když je to k tobě docela kus cesty (aspoň bych si udělal výlet a "vyvezl rodinu") :)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: Minibalíkovače

#420 Nový příspěvek od DennyBraids »

palobobo:
Nevim jak ostatni zde, ale ja chci ten minibalikovac prave protoze ty male baliky rozebirat nemusis... Proste ho vezmes cely v kuse a hodis do krmelce a rozriznes a vytahnes provazek... Takto jsem to delal s malymi hranatymi (krmil jsem 2-3 denne) a to je uplne suprove, nezabere mi to skoro zadny cas... Ted to krmim z velkych kulatych baliku a to rozebirani je uplne peklo. Seno je uplne vsude, musim chodit nekolikrat sem a tam mezi senem a krmelcem nez nanosim dostacne mnozstvi... Cestou postracim dalsi seno... Mam to zapichane uplne vsude, plne boty atd. Proste peklo, ktere si neumim predstavit ze bych mel dobrovolne absolvovat cely zivot. Proto jsem si rekl ze velke baliky mam naposledy a chci si delat vlastni ty male prave proto abych nic rozebirat nemusel...
Yanmar FX 42D turbo

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“