Minibalíkovače

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Minibalíkovače

#361 Nový příspěvek od Zetor15 »

co vim tak ne videl jsem jen jeden s pocitadlem ale to byla iniciativa majitele, ale co jsem koukal neni problem dodelat

Uživatelský avatar
Zvedy
Příspěvky: 149
Registrován: čtv led 07, 2010 9:17 pm
Bydliště: Turiec

Re: Minibalíkovače

#362 Nový příspěvek od Zvedy »

Palo to neviem ci nove maju pocitadlo ale ja som kupil na alixprese za par drobnych taketo mechanicke pocitadlo https://www.elecom.sk/sk/meracia-techni ... -mc-1.html a primontoval na vypustaciu paku aby som orientacne vedel kolko som spravil balikov :)
Mať tak pole lán na ňom na traktore byt sám ako kráľ

Uživatelský avatar
3011tomas
Příspěvky: 75
Registrován: úte dub 28, 2009 8:49 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Minibalíkovače

#363 Nový příspěvek od 3011tomas »

palobobo píše: ned led 10, 2021 5:22 pm zvedy dakujem 8) 8) ide ti to paradne v tej slame ich cca kolko urobis za hodinku? Uz som aj ja objednal ten 60x70 velkost balika.
Dobrý deň,
môžem sa opýtať, kde ste objednal balíkovač a už ho máte?
Ďakujem za info.

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Minibalíkovače

#364 Nový příspěvek od palobobo »

3011 tomas: áno už je doma predajca ho priviezol a povysvetľoval mi čo a ako. Neviem či to sem môžem dať je to od firmy Agrovirago čierne. Foto v mojom vlakne foton 354. :)

Uživatelský avatar
3011tomas
Příspěvky: 75
Registrován: úte dub 28, 2009 8:49 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Minibalíkovače

#365 Nový příspěvek od 3011tomas »

Ďakujem Vám za info.
Nech Vám služi k spokojnosti.

Zároveň by som sa opytal tých, ktorí už balíkovali, aký veľký riadok resp. čím nahrabujú pri balíkovaní sena.

Ďakujem

fikejz
Příspěvky: 6099
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#366 Nový příspěvek od fikejz »

Nahrabuji (i obracím Fellou UH320D) řádek dělám co nejužší okolo 80cm, jinak zůstává po kraji nesebráno. A taky bych řekl, že je lepší když není zbytečně moc hmoty. Bohatě mi stačí co nahrabu na jedno přejetí.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Liboor
Příspěvky: 7
Registrován: stř říj 14, 2020 11:02 pm
Bydliště: Nepomuk

Re: Minibalíkovače

#367 Nový příspěvek od Liboor »

Zetor15 píše: pon led 04, 2021 7:58 pm Obrázek
Jedná se o kovové pevné prsty vsazené mezi sběrací ústrojí a lisovací komoru. Prsty se pohybují po elipse. Simulují tak pohyb hrábí, které posouvají lisovanou hmotu do komory rovnoměrně a plynule.
Nejsou to ma slova ale citace prodejce dle meho dost vystizna
Hledal jsem na webu výrobce informace o novince a jejich fotodokumentace se od Dabaki.cz liší. Možná si lis upravuje přímo prodejce. Nemáte někdo o tomhle víc informací?

fikejz
Příspěvky: 6099
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#368 Nový příspěvek od fikejz »

Prodejce si to určitě neupravuje. U lisu bez kasače není na jeho vestavbu místo - prsty sběrače chodí až k prvnímu válci kjomory:
Obrázek
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Liboor
Příspěvky: 7
Registrován: stř říj 14, 2020 11:02 pm
Bydliště: Nepomuk

Re: Minibalíkovače

#369 Nový příspěvek od Liboor »

Jen jsem zauvažoval, jestli nenakoupí lis, nenechají si tu vyrobit delší bočnice sběrače, mechaniku kasače, tak aby se všechno vešlo a pak to sestaví zpátky. Na lisu to bude stát nějakou práci, ale určitě by se vyplatilo nabízet lépe fungující stroj než mají ostatní.

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Minibalíkovače

#370 Nový příspěvek od palobobo »

libor: preco by to tu dakto rozoberal ked uz to je raz kompletne. Dabaki si to tak objednal uz rovno z ciny. A coskoro to budu mat aj iny predajcovia len co pridu kontajnery. Ja som kupil teraz stary model bez toho.

fikejz
Příspěvky: 6099
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#371 Nový příspěvek od fikejz »

Liboor, mohl bys nějak konkretizovat jak moc lépe funguje lis s kasačem na rozdíl od toho bez? Podle mých zkušeností nejvíc stejně záleží jak jsou nahrabané řádky. Kde je hmoty moc tlačí to lis před sebou a tam kde je jí málo je slisovaná vrstva v balíku tenká. Podle mých zkušeností je lepší mít hmoty méně než více a pochybuji, že na tom kasač něco změní.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
pepego
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 28, 2009 11:16 am
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Minibalíkovače

#372 Nový příspěvek od pepego »

Zaujímavé riešenie prihrabovacích slniečok. https://stroje.bazos.sk/inzerat/1216126 ... baliky.php

Obrázek
Je ťažké byť debilom ,konkurencia je privysoká!

fikejz
Příspěvky: 6099
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#373 Nový příspěvek od fikejz »

Ono, když je lis v ramenou traktoru tak mezi kolama a lisem moc místa na sluníčka není. Sice o nich taky uvažuju, ale tohle dělá z toho lisu zbytečně velkou krávu. Bude se s tím lépe couvat, neb je to udělané jako tažené, ale do ramen a zase je to hodně dlouhé...
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Minibalíkovače

#374 Nový příspěvek od DYK »

A je to taky berlička na to, že prostě ty lisy nezvládají běžné řádky. Jsou na ně moc široké a je jedno jestli sena nebo slámy. Pak se to musí dělit a nadělat skoro jednou tolik řádků než by zvládl "normální" lis. A dělit po žních řádek od kombajnu je fakt práce navíc. Pořád a čím dál víc si myslím, že vhodnější lis na malé hranaté a část peněz ceny nového mini sviovacího dát do jeho vyladění. Pak ten lis bez problémů funguje dlouhá léta. Snad dýl než nový mini.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Minibalíkovače

#375 Nový příspěvek od ladiki »

lisy s kasačem začala vyrábět jedna čínská firma. Dabaki to jen přejmenuje na Gordon. Mimo jiné tytto novější lisy mají lepší el. ovládané čerpadlo, lepší řetězy a lepší pneu. Jinak je to podobné. Nejvíce záleží, jak se pěkně nahrabou řádky. Zdá se mi lepší tažená verze zvlášť když je dlouhé seno a relativně úzký nebo malý traktor, tak vtahované seno není ještě pod zadními koly. Také tažený podle mě lépe kopíruje terén.....
No a tak to dopadne, když syn řekne, že nemáme žádný značkový vercajk... :) Ještě budu dodělávat automatické mazání řetězů na způsob Scottoileru jako jsem měl na motorce...

Dyku...slámu to bere pěkně i za velkým kombajnem. JEdnou stranou tam druhou zpět.......každému vyhovuje něco jiného a každý si musí určit přednosti toho či onoho.

http://www.guoan-baler.com/round-baler/ ... baler.html
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“