Minibalíkovače

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Obr Koloděj
Příspěvky: 5
Registrován: stř črc 15, 2009 10:27 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Minibalíkovače

#481 Nový příspěvek od Obr Koloděj »

Včera jsme přivezli 43 balíků ala Fikejz. Louka malá, velký balíkovač tam po špatných zkušenostech nechtějí pouštět. Nahrabáno Toníkem, řádky vysoký, moc hmoty. 4x jsem střihnul šroub,ale 3x jsem si za to mohl sám. Špatně se mi natahuje provázek, ake když po zaklapnutí ramínka ještě trochu naberu, natáhne si ho to samo. Hlavně manipulace je výhodou, dokáže s tím samostatně vládnout i ženská (samozřejmě ne modelína na jehlách 😁). Doprava na patro 4metry na laně také mnohem jednodušší než velké které tahám navijákem. Důvodem pro malý lis byl stejný jako Fikejze, prostor pro parkování. Původně jsme taky zamýšleli starý na hranaté balíky, ale nebyl prostor ho někde bez problému zaparkovat.
Pouze beznadějný krypl zapne to, co jiný vypl

BenQh
Příspěvky: 5
Registrován: pát čer 18, 2021 11:08 am
Bydliště: Nové Sedlice

Re: Minibalíkovače

#482 Nový příspěvek od BenQh »

ladiki píše: pát čer 18, 2021 11:45 am Zdarec,
na trhu jsou starší a novější typ....namísto 850 bych bral 870, protože má širší záběr sběráku, 80cm namísto 70cm, při stéjné šířce balíku. Novější typ už může mít elektrické ovládání otevírání komory a také je možnost opce- přidaného kasače...například dabaki je prodává pod označením gordon...

22 koní na kardanu Ti bude stačit. Pak ještě, aby jsi ho unesl v ramenou nebo předělat na tažený ;-)

Náhradní díly snad pero do sběráku. Origo špulka vyjde na cca 60 balíků, takže i nějakou špulku navíc.....
Díky za rady a doporučení!
Tak mám doma typ 870 a za sezonu celkem 230 balíků a zatím spokojenost. Jen jsem musel odpojit klakson, ta hrůza, když se zauzluje špagát a furt to řve... Takže si jen dávám pozor a jde to...

fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#483 Nový příspěvek od fikejz »

Mám zásuvku na připojení lisu (klakson) a jiných vehementů zapojenou přes vypínač - zmáčkneš a je ticho :)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: Minibalíkovače

#484 Nový příspěvek od robert xxx »

Ahojte,
vo štvrtok som si kúpil lis 870 a Agroviraga. V piatok a sobotu odskúšané asi 50 balikov a za mňa spokojnosť. Obídem to všetko sám, žena zahrabovala.
Keď idete druhému balíkovať, koľko beriete za balik?

palobobo
Příspěvky: 1903
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Minibalíkovače

#485 Nový příspěvek od palobobo »

Robert: to by aj mna zaujimalo kolko uctovat :friends:

Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: Minibalíkovače

#486 Nový příspěvek od robert xxx »

Keď si človek povie 1 euro, z toho je 0,25 za špagát, keď použiješ originál. Potom nafta+amortizácia+práca. to asi nikto nedá.
Koľko stojí viazanie veľkého balíka, asi 10 e, z toho spravíš 8-10 malých.

mallorn1
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 29, 2023 10:44 pm
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Re: Minibalíkovače

#487 Nový příspěvek od mallorn1 »

Dobrý den,
už je to spousta let zpátky, kdy se tu psalo o mini balíkovačkách a padla spousta názorů, že je to na hraní. Přesto se poohlížím stále po něčem jako CAEB 550: https://www.cime.cz/lisy/lisy-balicky-v ... aeb/mp550/ nebo https://caebinternational.it/en/mountainpress-550.html

Obrázek


Proč právě tohle? Chováme ovce, produkujeme plemenná zvířata dále do chovů, čili nemáme stovky kusů a spíše jedeme na "kvalitu" než kvantitu. Ke všemu máme velmi svažité a členité pozemky. Tam se s běžným, ani menším traktorem prostě nedostanu. Navíc by mi tu velký stroj (traktor) stál a pracoval by jen na sena. K té pohonné jednotce zapojím už i slušnou vlečku. Pro naše použití zcela ideální...jen ty ceny...

Nemáte s tímto strojem náhosou někdo zkušenosti?

Další fakt je manipulace s malými balíky. Na krmení je to tak akorát. Už jsem je měl k dispozici, ale nevim od koho byly. Dostal jsem se k nim náhodou na návštevě jedné farmy.

Budu rád, pokud by se někdo podělil o zkušenosti, či měl kontakt na někoho, kdo to má.

fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#488 Nový příspěvek od fikejz »

Tady zrovna jeden (tažený) nabízí: https://www.facebook.com/marketplace/it ... f55fd33624
Zkušeností tu má spousta lidí. Někteří dělají ročně přes 600 balíků jiní pár stovek. Produktivita práce je rozhodně menší než s lisem na velké balíky, nebo s lisem na malé hranaté. Ale lis je maličký nezabere moc místa a s balíky jde v pohodě manipulovat ručně, takže není potřeba technika na manipulaci.

Mě teď na ćínské 870 trochu zlobí vázání. Na pravé straně, tam kde cyklus vázání končí, při jízdě pravou stranou nahoru proti kopci, ramínko vedení provázku po přejetí úvrati jde vlivem gravitace rychle do výchozí polohy a balík na pravé straně pak není pořádně zavázaný.

Setkal jste se s tím někdo? Jde to nějak na té převodce vázání naštelovat? Když jedu na druhou stranu, nebo to ramínko podržím rukou, tak je balík uvázaný parádně.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Obr Koloděj
Příspěvky: 5
Registrován: stř črc 15, 2009 10:27 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Minibalíkovače

#489 Nový příspěvek od Obr Koloděj »

fikejz píše: pát čer 30, 2023 6:55 am
Mě teď na ćínské 870 trochu zlobí vázání. Na pravé straně, tam kde cyklus vázání končí, při jízdě pravou stranou nahoru proti kopci, ramínko vedení provázku po přejetí úvrati jde vlivem gravitace rychle do výchozí polohy a balík na pravé straně pak není pořádně zavázaný.

Setkal jste se s tím někdo? Jde to nějak na té převodce vázání naštelovat? Když jedu na druhou stranu, nebo to ramínko podržím rukou, tak je balík uvázaný parádně.
Tak přesně to samé mi to začalo dělat na konci sezony.
Pravá strana málo zavázaná, na jaře budu laborovat čím to je 🤔
Pouze beznadějný krypl zapne to, co jiný vypl

fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#490 Nový příspěvek od fikejz »

Bude tam nejspíš někde vůle v převodovce toho ramínka. Nechce se mi to rozebírat a ani na to nemám kdy a kde, tak to při vázání vždycky podržím. A je otázka, jestli je ta vůle vůbec vymezitelná. Stejně kvůli každýmu balíku vylejzám, aby se neskutálel do horoucích pekel.
Jinak jsi s lisem spokojený?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Obr Koloděj
Příspěvky: 5
Registrován: stř črc 15, 2009 10:27 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Minibalíkovače

#491 Nový příspěvek od Obr Koloděj »

S lisem spokojenost, nejlip jde samozřejmě otava, ale delali jsme i slámu , vojtěšku a celkem v pohode. Jediny problém je v občasném namotání provázku do sběrače, ale to se dá včas rozeznat
Pouze beznadějný krypl zapne to, co jiný vypl

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Minibalíkovače

#492 Nový příspěvek od pajik »

Ahoj, tak nějak jsem to tu prolétl očima ... Chystám se taky koupit čínský minibalikovač... Mohl by jste mi někdo poradit s nákupem ? Případně navést co a jak je potřeba ? Koukal jsem na alibabu je jich tam hodně i za rozumné peníze ale jak je to s dopravou, clem a dani? Děkuji za jakékoli info

BenQh
Příspěvky: 5
Registrován: pát čer 18, 2021 11:08 am
Bydliště: Nové Sedlice

Re: Minibalíkovače

#493 Nový příspěvek od BenQh »

pajik píše: čtv úno 29, 2024 4:58 pm Ahoj, tak nějak jsem to tu prolétl očima ... Chystám se taky koupit čínský minibalikovač... Mohl by jste mi někdo poradit s nákupem ? Případně navést co a jak je potřeba ? Koukal jsem na alibabu je jich tam hodně i za rozumné peníze ale jak je to s dopravou, clem a dani? Děkuji za jakékoli info
Ahoj,
vybrat si co vlastně chceš (velikost, způsob balení atd.) a vybrat si spediční firmu, která zajistí proclení i dopravu (ideálně až domů). Já volil RKL, kupoval jsem na Alibaba přímo od výrobce. Současné ceny neznám.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“