Minibalíkovače

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Veselda
Příspěvky: 723
Registrován: čtv úno 16, 2012 5:38 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Minibalíkovače

#241 Nový příspěvek od Veselda »

Ahoj,
ty články kde kde jsou uložena hrabla si dělal nebo už tak koupil?
Řešíš nějak napínání řetězu?

Minilis se mi už dlouho motá v hlavě - tak hledám inspiraci a nápady.
Původně jsem chtěl oprásknout R500, nebo převlečeného POTTINGERa.

Kde sháníš síť? - JUTA 80cm nemá v nabídce
Majitel stavebnice značky "ZETOR" - model Z3011 - M1:1 ( viewtopic.php?f=32&t=43465 )
OSEVAN S03-060 (viewtopic.php?f=7&t=57185&p=821538#p821538)

ISEKI TA235

tores
Příspěvky: 26
Registrován: pon led 13, 2014 11:29 pm
Bydliště: Frýdek Mistek

Re: Minibalíkovače

#242 Nový příspěvek od tores »

Zdravím řetěz je originál, dělal jsem jen příčky, napínaní řetězu je pružinou, sít neřeším dávám špagát a pohoda, už jsem jeden lis dělal a fungoval dobře se špagátem. Tady ten co dělám bude po sezoně nejspíš na prodej, protože pro mě není problém udělat další, a každá korunka dobrá, ten první co jsem dělal měl komoru podobnou jako r500 ale na senáž to není moc a i u sena se s toho dost sype a variabilní zase na seno není moc dobra když je seno vlhčí tak se to speče a praší se s toho

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Minibalíkovače

#243 Nový příspěvek od zetorak jirka »

To není lisem s variabilní komorou, když je seno suchý, tak se dá lisovat každým lisem. Mokrý se nelisuje.

Uživatelský avatar
Veselda
Příspěvky: 723
Registrován: čtv úno 16, 2012 5:38 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Minibalíkovače

#244 Nový příspěvek od Veselda »

Mohl by si my poslat typ a dodavatele řetězu??? Díky - když tak SZ.
Majitel stavebnice značky "ZETOR" - model Z3011 - M1:1 ( viewtopic.php?f=32&t=43465 )
OSEVAN S03-060 (viewtopic.php?f=7&t=57185&p=821538#p821538)

ISEKI TA235

tores
Příspěvky: 26
Registrován: pon led 13, 2014 11:29 pm
Bydliště: Frýdek Mistek

Re: Minibalíkovače

#245 Nový příspěvek od tores »

Typ řetězu je CA 650, každý lepší prodejce agro dílů ho prodává, ale je třeba se připravit na to že cena je dost vysoká :'( , cca 2000 kč metr což jsou přibližně 4 oka a něco, já mam v lisu přes 5 metru, řetězové kola jsou taky atypické, ale příští rok se chystám udělat asi dva lisy na prodej, neřízený sběrač už je taky na světě takže očekávám dobrou funkčnost

Uživatelský avatar
tractor
Příspěvky: 428
Registrován: stř led 01, 2014 4:54 pm
Bydliště: Skalica

Lis Yanmar

#246 Nový příspěvek od tractor »

Len tak pre inspiraciu.

Tractor
Rychlejsie to nepojde

fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#247 Nový příspěvek od fikejz »

Kupoval jste někdo toho Číňana v Japonský licenci? Jak jste spokojený? Já jsem na Techagru objednal prostřední (balíky 61x80) od firmy z Kyjova, ale teď jsou jak mrtví brouci. Volal jsem tam a že prý: "máme moc objednávek, až na vás dojde řada odpovíme." (Tak jestli někdo máte zkušenost s tou firmou dejte vědět -dík.) Sena se blíží a začínám být nervózní! Dolanea, či jak se jmenují už balíkovače nenabízí, ještě jsem našel jednoho prodejce u Ostravy, ale je dražší, no tak nevím. Do sen to chci vyřešit. Nechával jsem si lisovat, když dělají vedle, ale to je naprd! Většinou je to moc narychlo a hlavně přijedou třeba o měsíc a půl dýl než bych dělal sám a to pak je "seno" na dvě věci :vztek:
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Minibalíkovače

#248 Nový příspěvek od Antony30011 »

Ta firma z Kyjova je za všecky love... já se s nimi bavil na minulých Techagru. Co slovo to perla. Stroj vůbec neznali, ani kryty mi otevřít nechtěli, cena byla tehdy úplně mimo. Já ho mám z https://www.skhsebranice.cz/komunalni-t ... balikovac/ - měli nejlepší cenu, vstřícný přístup. Měl jsem ho objednán od podzimu, z jara telefon a hned jsem jel. Mám zatím cca 5 tis balíků a v pohodě, už ho taky pomalu budu muset oprášit...

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Minibalíkovače

#249 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Taky mám ze Sebranic a PPL mi ho dovezla až na dvůr

fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#250 Nový příspěvek od fikejz »

Na Sebranice jsem koukal, cena je OK, Jen mají na balíky o průměru 50cm a ty mi přijdou už dost malý. Ještě jsem koukal přímo na stránky Jap. výrobce a tam jsem ten na průměr balíků 61cm taky neviděl, tak nevím abych neudělal botu! Máte oba ten nejmenší?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Minibalíkovače

#251 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Balík je 70 x 50 cm,a když jich neseš na půdu 200 ks a sou docela těžký, travní seno je těžší jak vojtěškové

fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#252 Nový příspěvek od fikejz »

Já mám na půdu nájezd (výklopný vrata) takže jen koulím - na louce a pak z káry na půdu holt hory. Navíc jich nebudu dělat takový kvanta najednou. Chodím u toho do práce tak si nemůžu rozdělat moc naráz. O těch 61cm uvažuju proto, že by to šlo rychleji a když jsem doteď zvládal velký (120x?).
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Minibalíkovače

#253 Nový příspěvek od Antony30011 »

Ty 70x50 jsou výhodný proto, protože je odneseš hravě v rukou. Ty větší už budou na kutálení, to už je zrovna šikovnější 120 balík :-/ bude jich míň a taky je budeš muset kutálet... Já dělám na nejmenší tlak, tzn 10-15 kg, Zdenek dělá víc, myslím ke 30 kg?

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Minibalíkovače

#254 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Mám nastavený plný tlak protože dělám seno s větším podílem vojtěšky

fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#255 Nový příspěvek od fikejz »

30kg z malýho? Když koukám na stánky prodejců tak i u toho středního (61x70cm) co bych rád udávají maximálně 50kg a někteří ani ne tolik. Co se týká objemu je to 0.14m3 ty malinký versus 0.2m3 ty střední, takže čistým výpočtem vychází ten střední na nějakých 43kg, pokud by ten malej měl 30 (ale všichni udávají max 25kg a někteří jen 20kg). No z čeho pak má člověk vycházet, když o "stejným" zboží má každý prodejce jiný údaje. :-/ Velký (100cm+) lis nepadá v úvahu jednak místo, druhak traktor a za třetí ty menší zvládnu úplně sám bez manipulační techniky.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“