Minibalíkovače

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
BenQh
Příspěvky: 5
Registrován: pát čer 18, 2021 11:08 am
Bydliště: Nové Sedlice

Re: Minibalíkovače

#436 Nový příspěvek od BenQh »

právě že všude píšou, že na 0870 je třeba 30 koní, některé louky mám vy svahu, takže mám obavy, abych to pak utáhl. A taky mě láká spíš ta menší váha bylíků - kvůli následné manipulaci - dávám je ručně do stodoly až pod střechu, mám celkově hodně málo místa...

palobobo
Příspěvky: 1903
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Minibalíkovače

#437 Nový příspěvek od palobobo »

o vykon by som sa nebal. Potiahne to aj TK14 . Ja to taham za 35hp ale lisuje to aj na volnobeh. Najlepsie mas ist si dakde pozriet velkosti balikov. Z velkeho gulateho urobim 8 az9 ks balikov z 0870ky 60x70. Je pravda ze poriadne napechovany musia nakladat dvaja. Akosi sa mi pri lisovany zasokol spagat a nespadlo ramienko viazanie a ten balik bol riadne napechovany kym som to cele zistil....

BenQh
Příspěvky: 5
Registrován: pát čer 18, 2021 11:08 am
Bydliště: Nové Sedlice

Re: Minibalíkovače

#438 Nový příspěvek od BenQh »

a je tu někdo na severu Moravy, kdo s ním má zkušenosti, ať už 850 nebo 870?

palobobo
Příspěvky: 1903
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Minibalíkovače

#439 Nový příspěvek od palobobo »

Prebehni cez hranice na SK mas tam predajcu na Svrcinovci. Sam predajca vsetku techniku pouziva ti to poukazuje.

fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#440 Nový příspěvek od fikejz »

Ani moc velké hmotnosti těch z 870 bych se nebál:
Obrázek Obrázek
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Liboor
Příspěvky: 7
Registrován: stř říj 14, 2020 11:02 pm
Bydliště: Nepomuk

Re: Minibalíkovače

#441 Nový příspěvek od Liboor »

Z 870 jsem měl letos balíky, co mi dělal známý. V pohodě to unese muž. Žena si je zvládne zvednout na kolečko a odvézt. Jak píšou, balíky mají 25-30 kg. Krmím tím raději, než volně loženým. Vezmu dva balíky ovcím do sítí a postupně to vyjídají dva dny. S volně loženým se muselo plnit každý den.

Nevím, jak moc sedí popis na výkon >25k protože mi to lisovali 50k traktorem. Tam není poznat, kde je reálný požadavek lisu na výkon.

Kůrkyn
Příspěvky: 7
Registrován: pon dub 08, 2013 8:06 am
Bydliště: Tábor

Re: Minibalíkovače

#442 Nový příspěvek od Kůrkyn »

BenQh píše: pát čer 18, 2021 11:14 am Ahoj, jsem tu úplně nový. Poctivě jsem pročetl celé toto vlákno a rozhodl se koupit z číny balíkovač 0850. Mám traktůrk Iseki 22 koní, takže nic silnějšího neutáhnu. Je něco na co si dát při objednávání pozor? Brali jste si k tomu i nějaké náhradní díly (např. střižné šrouby)? Díky za info.
Ben
Balíkovač 850 mám připojený za Kubotu B 7000, závěs je předělaný jako tažený
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 0#p1712467

misoiseki
Příspěvky: 40
Registrován: pát bře 08, 2019 9:14 am
Bydliště: cadca

Re: Minibalíkovače

#443 Nový příspěvek od misoiseki »

Palobobo, kde na svrcinovci ???mas tam chybu, na čiernom maju ak teda myslis agrovirago-mam odtial lis 1070(baliky 60x90) a mozem po prvej sezóne len odporucit, ako stroj tak aj predajcu. Lis ide krasne prihodim aj foto...a na zaciatku predajca ochotne predviedol..a pocas prace ked sa daco vyskytlo(nakolko som nechcel nic pokašľat tak bol na rychlej volbe v telefóne a maximalna ochota.
Naposledy upravil(a) misoiseki dne pát črc 30, 2021 1:17 am, celkem upraveno 1 x.

misoiseki
Příspěvky: 40
Registrován: pát bře 08, 2019 9:14 am
Bydliště: cadca

Re: Minibalíkovače

#444 Nový příspěvek od misoiseki »

Obrázek

vladis1
Příspěvky: 33
Registrován: čtv srp 15, 2013 11:22 am
Bydliště: Prešov

Re: Minibalíkovače

#445 Nový příspěvek od vladis1 »

balíkovač 1070 má širší zberač oproti 850, čo je za väčší traktor prektickejšie. Aká je hmotnosť balíka o rozmere 60*90 v sene, slame a v senáži?
Zetor 7245 a nejaké náradie k tomu

Uživatelský avatar
JPos
Příspěvky: 50
Registrován: sob led 28, 2017 3:29 pm
Bydliště: Přerovsko

Re: Minibalíkovače

#446 Nový příspěvek od JPos »

Zdravím, dávám dohromady italský minilis na malé kulaté balíky Wolagri r500. Chci se zeptat, pokud ho někdo máte, jestli se někde dají za rozumnou cenu sehnat nové pružiny do sluníčkových nahrabovačů. A hlavně kde se dá koupit balicí síťka?

Uživatelský avatar
pepego
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 28, 2009 11:16 am
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Minibalíkovače

#447 Nový příspěvek od pepego »

Tie pružiny som zháňal, no cena je dosť šialena cca 12€ ( ×12x2). Ešte som pozeral senohrab https://www.supa.sk/prislusenstvo-k-bub ... max-p40852 ,tam je cena +- 7€ za pružinu, možno by sa dali napasovať aj na Wolagri. Sieťku a aj fóliu objednávam z firmy Jukos Bežovce. U vás ju určite ponúka firma Nerez ,tam som kupoval lis.
Je ťažké byť debilom ,konkurencia je privysoká!

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Minibalíkovače

#448 Nový příspěvek od DYK »

A JUTA by ti nestačila?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

misoiseki
Příspěvky: 40
Registrován: pát bře 08, 2019 9:14 am
Bydliště: cadca

Re: Minibalíkovače

#449 Nový příspěvek od misoiseki »

Urobil som jeden "zeleny" balik na skúšku, nevážil som ale odhadom vyše 100 kg ale super práca

misoiseki
Příspěvky: 40
Registrován: pát bře 08, 2019 9:14 am
Bydliště: cadca

Re: Minibalíkovače

#450 Nový příspěvek od misoiseki »

Trochu sme to upravili na ojko sme dali maly kardan a namiesto povrazku som prerobil otvaranie komory na elektriku..

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“