Minibalíkovače

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Minibalíkovače

#256 Nový příspěvek od Antony30011 »

Cinsky papirovy hodnoty jsou... divoky?
Hele az ted jsem se dival kde jsou Male Svatonovice. Vzdyt ty to mas do SKH daleko bliz jak do Kyjova :-/

fikejz
Příspěvky: 5991
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#257 Nový příspěvek od fikejz »

Jo Sebranice jsou o polovinu blíž, ale jak jsem psal mají v nabídce jen ten menší. Mě pořád láká, že by práce odsejpala rychleji. Napsal jsem jim a uvidím.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

david69
Příspěvky: 84
Registrován: pát led 07, 2011 8:34 pm
Bydliště: Kamenice nad Lipou

Re: Minibalíkovače

#258 Nový příspěvek od david69 »

ahoj, na jaře jsem objednával lis model 850 přímo z fabriky
http://www.chinarunshine.com/
vyšel do 60.000 + dph, vyzvednutí v Praze.
lis přišel kompletně připravený, včetně navlečeného provázku, s anglickým manuálem, dodání 45 dnů
slisováno 20 zkušebních balíků stařiny, bez problému
teď dělám další objednávku, pokud by se někdo chtěl přidat, může ...

david69
Příspěvky: 84
Registrován: pát led 07, 2011 8:34 pm
Bydliště: Kamenice nad Lipou

Re: Minibalíkovače

#259 Nový příspěvek od david69 »

lis je samozřejmě u nás (Bohdalín u Kamenice nad Lipou) k prohlídnoutí ...

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Minibalíkovače

#260 Nový příspěvek od PEST »

to: david69

koukal jsem na stránky a mají v nabídce i na malé hranaté balíky, máš s tím zkušenost? a cenu mám dle stránek přepočítat přes kurz amerického dolaru?

Díky moc za info.

fikejz
Příspěvky: 5991
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#261 Nový příspěvek od fikejz »

Antony30011 píše:Cinsky papirovy hodnoty jsou... divoky?
Spíš bych řekl (po návštěvě web stránek IHI STAR corp. a RUNSHINE agriculture) , že divoká je fantazie některých zdejších prodejců :-(
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

fikejz
Příspěvky: 5991
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#262 Nový příspěvek od fikejz »

Toto píše Číňan na svých stránkách o těch dvou menších lisech (typ 0850 a 0870):

About the bales? - O balících?

-Bale dimension: RXYK-0850: 50 x 70cm; RXYK-0870: 61 x 70cm.

-Bale weight: RXYK-0850: 29-35kg; RXYK-0870: 38-45kg. Weight is adjustable because density is adjustalbe. - Hmotnost je nastavitelná, protože je nastavitelná hustota (tlak lisování).

-Efficiency: 80-120 bales per hour, this should be according to the density of the bales. - Výkon: 80-120balíků / hodinu ...

Zbytek snad netřeba překládat.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Minibalíkovače

#263 Nový příspěvek od Antony30011 »

To nastavení je pravda. 850 má 3 polohy nastavení. A hodně záleží na materiálu. Rozuměj - seno na nejnižší tlak 12-15 kg, sláma ovesná 10-12, sláma pšeničná 12-15, sláma ječná 7-10

marek.st
Příspěvky: 8
Registrován: sob bře 11, 2017 7:27 pm
Bydliště: Karolinka

Re: Minibalíkovače

#264 Nový příspěvek od marek.st »

Mám ten větší, 870 a lisuju na prostřední polohu. Váha balíku při normálním, lučním seně je většinou 20-25kg. Měl sem to aj na tom největším zlisování, kdy váha balíku sena byla 25-30kg, ale tam byl problém, že furt praskaly pojistné šrůbky, stačilo aby to po udělání balíku vzalo kus sena a bylo po něm. A to seno už bylo takové hodně zedrané, proto jsem to dal do prostřední polohy, navíc, když je někde trošku ještě vlhčí, třeba u hory ve stínu, tak to v tom balíku lepší doschne.

fikejz
Příspěvky: 5991
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#265 Nový příspěvek od fikejz »

To marek.st : tu 870 právě chci. Jaký je v ní ten pojistný šroub? Byl jsem koukat u Davida a v 850 je M6 v pevnostní třídě 12.
Co si mám představit pod "seno bylo zedrané"?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

ivo_fj
Příspěvky: 1
Registrován: sob zář 23, 2017 7:54 am
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Minibalíkovače

#266 Nový příspěvek od ivo_fj »

Ahoj,
rád se zúčastním objednávky z Číny na balíkovač. Jen nevím, kvůli výkonu, jestli typ 850 nebo 870. Mám Iseki TA250 (tzn. 25 koní). Dokážete to někdo posoudit?

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Minibalíkovače

#267 Nový příspěvek od Antony30011 »

Výkonově to bude, podle mě, v pohodě. Akorát ho budeš muset předělat na tahaný z neseného. 850 váží cca 4 q

fikejz
Příspěvky: 5991
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#268 Nový příspěvek od fikejz »

Ta 870 je spíš na silnější traktor někde se udává i od 30Hp. S 850 bys měl být spokojen. Nevím jestli david69 sleduje pořád tohle vlákno napiš mu SZ, já jsem u něj v neděli byl a jdu do toho, chci 870.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

tores
Příspěvky: 26
Registrován: pon led 13, 2014 11:29 pm
Bydliště: Frýdek Mistek

Re: Minibalíkovače

#269 Nový příspěvek od tores »

Zdravím všechny nadšence pro malou nebo menší techniku, převážně tedy lisu, dlouho jsem tady nebyl ale konečně se mi podařilo natočit nějaké video svého lisu který jsem si vyrobil jako již druhý v pořadí, je to tedy lis s pevnou řetězovou komorou o velikosti balíku 80x80 centimetru, používám ho už druhou sezonu, a jediný nedostatek o kterém vím je uzký sběrač pouze 110cm, tedy zde odkaz na slíbené video
https://youtu.be/rBKMAGYHKTs
kdyby měl někdo zájem mužu přidat i nějaké fotky

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Minibalíkovače

#270 Nový příspěvek od hajney »

pěkný 8) jak jsou utažený balíky? v porovnání s továrním s pevnou komorou?

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“