Minibalíkovače

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Minibalíkovače

#421 Nový příspěvek od polemnepolem »

Je to tak,doteď jsem bojoval s velkými balíky, i dkyž si necháš udělat malou 120,přece jen je ta manipulace v jednom dost obtížná,nedej bože když člověk zalehne do postele a zbyde na to sama žena,či děti.
O malýh hranáčích jste nepřemýšleli? líbí se mi že jedeš konstantně po řádku,žádné zastavování atd..zas když vidím jaké rázy dělaj a cvičí s traktůrkem,měl bych obavu o převodovku...

:-)
Zetor 6245

fikejz
Příspěvky: 5988
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#422 Nový příspěvek od fikejz »

Malé hranaté jsou fajn, že je rychle "hotovo" - nemusíš zastavovat, ale lis je mnohem větší kráva. Tenhle je taková "větší míchačka" (400kg) já ho pořídím na zimu uklidit na půdu k senu :)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Minibalíkovače

#423 Nový příspěvek od polemnepolem »

Ještě sem ho na živo neviděl,budu muset podniknout někam o senech exkurzi.🙂Lis na malé hranáče dělá třeba Sitrex-abriatta M60 mini,nový stoji raketu ale starší se daj sehnat,otázka jak dily..
Zetor 6245

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Minibalíkovače

#424 Nový příspěvek od Zetor15 »

DennyBraids píše: pát dub 09, 2021 5:49 pm Robert:
Ten 870 z ciny to stoji cca 1985 euro bez DPH i s prepravou + nejake poplatky za procleni, ale samotne clo by melo byt nula, tedy aspon v CR. Na slovensku prodava agrovirago za 77000Kc bez DPH tedy 2900 euro bez DPH. Ale ted si piseme dva na whatsapp domlouvame spolecny nakup z ciny a kolega je tedy presvedcen ze agrovirago neni z cinske fabriky Guoan, ale z jine mene kvalitni. Z Guoan to maji dabaki.cz a ty chteji 86000 bez DPH, tedy cca 3300 euro.

Krome balikovace se chytame koupit jeste rotacni hrabacku a mozna i diskovou sekacku.
Pokud by se toho bralo vic tak bych se pridal měl bych zájem o diskovku cca 2m

Liboor
Příspěvky: 7
Registrován: stř říj 14, 2020 11:02 pm
Bydliště: Nepomuk

Re: Minibalíkovače

#425 Nový příspěvek od Liboor »

Diskovku mají 1,7m nebo 2,3m, takže hodnota kolem 2 m je bohužel uprostřed rozmezí :-/

Obr Koloděj
Příspěvky: 5
Registrován: stř črc 15, 2009 10:27 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Minibalíkovače

#426 Nový příspěvek od Obr Koloděj »

DennyBraids píše: pát dub 09, 2021 5:49 pm Robert:
Ten 870 z ciny to stoji cca 1985 euro bez DPH i s prepravou + nejake poplatky za procleni, ale samotne clo by melo byt nula, tedy aspon v CR. Na slovensku prodava agrovirago za 77000Kc bez DPH tedy 2900 euro bez DPH. Ale ted si piseme dva na whatsapp domlouvame spolecny nakup z ciny a kolega je tedy presvedcen ze agrovirago neni z cinske fabriky Guoan, ale z jine mene kvalitni. Z Guoan to maji dabaki.cz a ty chteji 86000 bez DPH, tedy cca 3300 euro.

Krome balikovace se chytame koupit jeste rotacni hrabacku a mozna i diskovou sekacku.
Pokud je to ještě aktuální, tak bych se také přidal k nákupu 870. z Číny.
Pouze beznadějný krypl zapne to, co jiný vypl

vašek TZ4K14C
Příspěvky: 263
Registrován: pát pro 28, 2007 10:34 am
Bydliště: Přerov

Re: Minibalíkovače

#427 Nový příspěvek od vašek TZ4K14C »

malýma se dá hezky vyskládat stodola až po střechu :-)


Obrázek

palobobo
Příspěvky: 1902
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Minibalíkovače

#428 Nový příspěvek od palobobo »

jejda ale ich tam je. Za cim tahas ten lis?

vašek TZ4K14C
Příspěvky: 263
Registrován: pát pro 28, 2007 10:34 am
Bydliště: Přerov

Re: Minibalíkovače

#429 Nový příspěvek od vašek TZ4K14C »

dongfeng 304, 30 koní, lis Kola Rivale 2, zatím jsem letos slisoval 500 balíků, a ještě mě tak 600 čeká, zatím bez jediného nezavázaného, tak doufám že to vydrží
Obrázek

palobobo
Příspěvky: 1902
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Minibalíkovače

#430 Nový příspěvek od palobobo »

Podobna velkost traktora ako moj foton 354. Ja som tiez dlho pokukoval po takom tahamom lise . Nakoniec som skoncil pri malom cinskom na gulate.

trewis
Příspěvky: 10
Registrován: ned srp 07, 2016 1:12 pm
Bydliště: Zlin

Re: Minibalíkovače

#431 Nový příspěvek od trewis »

Čus páni baliči :) prosím o radu, kde Nakupujete provázky do tady těch malých čínských balikovačů? Našel jsem jen nějaké originály na Cronimo.cz za 390,- ks a vyjde asi na cca 60 balíků. Nemáte tip na nějakou větší a ekonomičtější špulku? Asi bych chtěl radši klasický jutový motouz. Nebo používáte někdo i polypropylenový?neklouže to z toho balíčku? Popř. Jaký? Diky

fikejz
Příspěvky: 5988
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#432 Nový příspěvek od fikejz »

Mám zásobu originál z Číny, ale na naléhání "zákazníků" jsem sjel vše co mi dali PE, PP, širší, užší, lisu je to jedno, jen nesmí ten provázek být navinutý na špulce. :smich:
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

trewis
Příspěvky: 10
Registrován: ned srp 07, 2016 1:12 pm
Bydliště: Zlin

Re: Minibalíkovače

#433 Nový příspěvek od trewis »

Dobrá tedy, budu zkoušet 😉

BenQh
Příspěvky: 5
Registrován: pát čer 18, 2021 11:08 am
Bydliště: Nové Sedlice

Re: Minibalíkovače

#434 Nový příspěvek od BenQh »

Ahoj, jsem tu úplně nový. Poctivě jsem pročetl celé toto vlákno a rozhodl se koupit z číny balíkovač 0850. Mám traktůrk Iseki 22 koní, takže nic silnějšího neutáhnu. Je něco na co si dát při objednávání pozor? Brali jste si k tomu i nějaké náhradní díly (např. střižné šrouby)? Díky za info.
Ben

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Minibalíkovače

#435 Nový příspěvek od ladiki »

Zdarec,
na trhu jsou starší a novější typ....namísto 850 bych bral 870, protože má širší záběr sběráku, 80cm namísto 70cm, při stéjné šířce balíku. Novější typ už může mít elektrické ovládání otevírání komory a také je možnost opce- přidaného kasače...například dabaki je prodává pod označením gordon...

22 koní na kardanu Ti bude stačit. Pak ještě, aby jsi ho unesl v ramenou nebo předělat na tažený ;-)

Náhradní díly snad pero do sběráku. Origo špulka vyjde na cca 60 balíků, takže i nějakou špulku navíc.....

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“