Sekacka za traktor na 18 ha

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
honzaaa11
Příspěvky: 165
Registrován: ned led 20, 2013 12:10 pm
Bydliště: Batelov

Sekacka za traktor na 18 ha

#1 Nový příspěvek od honzaaa11 »

Ahoj jakou by jste doporučili sekacku na 18 ha zatím mám traktor 6011. Dalo by se posekat ztr 165 ? Produktivitu tolik neřeším sekal bych a sušil jen tohle žádná jiná práce by me na poli nečekala. Předpokládám ze za den by se dalo stihnout.

Dekuji za rady

oakenfold
Příspěvky: 316
Registrován: stř říj 20, 2010 7:58 pm
Bydliště: Vamberk

Re: Sekacka za traktor na 18 ha

#2 Nový příspěvek od oakenfold »

Vše se dá, dřív nic jiného nebylo a sekaly se s tím stovky hektarů. Pokud to máš rovný a bez kamenu, tak to půjde za den udělat, ale pokud to máš rozrytý a šutry, tak už je lepší diskovka, než bubnovka. A když bude mít záběr 3 metry, tak to budeš dělat jen půl dne. Ale nevím, jestli 60ka takhle velkou utáhne- jestli máš kopce a tak.
Z7711, Z3011, Z Super P, Nakladač Nujn 100, Bss 3,5t, Bss P73S, RUR 5

honzaaa11
Příspěvky: 165
Registrován: ned led 20, 2013 12:10 pm
Bydliště: Batelov

Re: Sekacka za traktor na 18 ha

#3 Nový příspěvek od honzaaa11 »

Dik za názor také si myslím ze by to šlo. Pamatuji si před 25 lety to takhle dělali. Jinak Vysocina takže kameny a kopce.

Jinak jsem myslel ze ta bubnovka je právě méně náchylnější na kameni nebo ze tam toho spis min zmařím.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20931
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sekacka za traktor na 18 ha

#4 Nový příspěvek od ota »

Všichni tři zemědělci v rodině jezdili s ŽTR sekačkou. Jak se píše, dřív nic jiného nebylo. Nám ji v pohodě utáhne Z 4611. Nemá s ní žádný problém. No když si moje hlava děravá vzpomene, zeptám se pantatíka jenž s rotačkou posekal myslím celej rovník a naspátek :smich: kolik měl normu na den. Oni jezdívali většinou ve třech po louce.
Co se týká kamenů, stačí je sebrat z většího. To když bude po sklizni, nebo z jara. Mi sekáme taky rotačkou ŽTR zahradu. Za ty roky kameny už nejsou. Ono stačí vzít z jara když to oschne válec a pojezdit válcem a když je válec pěknej ne žádná hrachovina převážnou většinu kamenů zatlačí. Mi jen smykujeme a za smykem brány vzhůru nohama. Aby netahaly drmy a kameny. Ale to spíš kvůli krtinám z jara. Ono když vezmeš rotačkou menší kámen prd se děje. Jen musíš mít dobrou plachetku kolem rámu rotačky. Jinak při téhle rozloze a kamenech roztřískáš okno jen to fikne. Rotačkáři převážně aspoň jedno okno za dva roky udělali. Kolikrát šutr vyletěl a odrazil se a udělal sklo.
Ale když si přejdeš a ty velké sebereš bude klid.

Uživatelský avatar
Peter TK
Příspěvky: 350
Registrován: sob srp 22, 2015 5:11 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Sekacka za traktor na 18 ha

#5 Nový příspěvek od Peter TK »

Skúsim podať môj postreh, za leto cca 900 ha som nakosil- jetele, trávy, raž,.... a tri prdele ďalšieho
ale s 3 kombináciou Krone easycut 870cv + čelná kosa kverneland, záber dokopy 8.62m a výkonnosť Krone udáva 7-10 ha/hod!
v kombinácii so 160 koňovým traktorom JCB (bez GPS) bol denný výkon max 35-40 ha za cca 10 hodín = cca 4ha/hod ( rekord 71 ha ale pracoval som cca 16 hodín a nebola to jedna parcela a opačný rekord 21 ha za 3 a pol hodiny)
Obrázek
v kombinácií so 260 koňovým traktorom Valtra ( s GPS) denný výkon 40-55 ha za 10 hodín = 5ha /hod
Obrázek

nepočítam mnoho premmenných ako kopec, tvar parcely, stromy a prekážky, výška a hustota porastu atď.
nelietal som, vždy vrámci limitov kosačky- limit predná kosa kverneland poháňaná 3 remeňmi ktoré nedávali hustý porast moc dobre , žiadne kurwenie mašiny, takže rýchlosť do 10km/h
pri žtr sa bavíme o zábere 1,63 metra a váhe 450kg a katalóg tvrdí že maximálna výkonnosť je 2 hektáre za hodinu takže realita bude niekde na úrovni 1ha/hod
už malá diskovka Krone Am so záberom 2,44m váži len o 100 kg viac, a pýta 41 koní a výkonnosť je viac ako dvojnásobná
takže 18 ha na zátah za jeden deň so žtr?
Asi by to išlo, ak je to pravidelný tvar parcely, ak to dobre rozsekáš a nenarobíš si cípy, nebudeš sa flákať atď. ale ja by som šiel do diskovej kosačky

Ajeje už som ako Ota :friends:
Neboj sa tažkých chvíľ, To najlepšie príde po nich

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Sekacka za traktor na 18 ha

#6 Nový příspěvek od tomous »

Troufnu si tvrdit,že jsem se s 165 něco naselk,ale 18 ha za den neuděláš ani kdyby to bylo v jedné parcele. Teda pokud nebereš 24hodin. Uděláš 1ha za hodinu a budeš rád.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20931
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sekacka za traktor na 18 ha

#7 Nový příspěvek od ota »

Nelze srovnávat moderní sekání. Tady jezdí Case 400 s 3 sekačkama. Nalevo, napravo před sebou. Říkají tomu ,, letadlo". Když začne sekat, nestíhají za nim ani rozhazovat. Zábět 8m. Ta sestava stála nesmysl. Bez traktoru samozřejmě ten stál 3 nesmysly.
Koupili jsme tu ŽTR sekačku ve velmi dobrém stavu. Nám už vydrží navždy. No však tazatel nepíše, jestli síkne celou výměru naráz, nebo si to rozdélí.
To že se udává u ŽTR sekačky 2 ha/ h neznamená, že když se to naučíš nedáš v pohodě víc. Záleží na mnoha věcech. No jde o to, kolik do toho chceš vrazit.

Uživatelský avatar
Peter TK
Příspěvky: 350
Registrován: sob srp 22, 2015 5:11 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Sekacka za traktor na 18 ha

#8 Nový příspěvek od Peter TK »

Hoj, jasné, že to sa nedá zrovnávať ale v dnešnej dobe diskoviek je používať žtr na takú výmeru mi príde krok späť, není problém zohnať hocijakú diskovku za rozumné peniaze so záberom cca 2,2-2,4 metra čo by 6011 mala utiahnuť ak tam nie sú neviem aké kopce
ja som vychádzal z počtov keď parcelu 41ha posekli 3 zetory so žtr za ten čas ako som to dal ja sám s tým JCB
takže 41 ha / 3 = cca 14 ha ze deň (deň = +-14 hodín) na žtr-ku (ten údaj mám od dedků z toho JZD kde som im to bol službou pokosiť)
A za mňa ten údaj by mohol sedieť a beriem ho ako reálny
Neboj sa tažkých chvíľ, To najlepšie príde po nich

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20931
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sekacka za traktor na 18 ha

#9 Nový příspěvek od ota »

Zeptám se pantatíka. Aby jsme to porovnali. No snad v jeho 82 letech bude vědět! Ten se s ní něco nadrncal.

Sadra17
Příspěvky: 6140
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Sekacka za traktor na 18 ha

#10 Nový příspěvek od Sadra17 »

ota píše: sob led 20, 2024 7:06 pm Co se týká kamenů, stačí je sebrat z většího.
ono je posbíráš do sena :smich: :smich: stačí mít trochu dole nahrabovák a už lítaji do řádku :smich: :smich:
malej traktorista v malým traktoru

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2968
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Sekacka za traktor na 18 ha

#11 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Když bude mít slušnej terén, bude jezdit na trojku. Když tam bude větší kopec, dá dvojku. Takže průměrná rychlost kolem 10ti km/hod. Při týhle rychlosti ta sekačka dá teoreticky 1,65 ha/hod. Teoreticky, v prvním řádku. Pak je záběr sekačky 1,5m a míň, přibyde točení na už posekaným, když na tom traktoru bede skákat celej den tak nejmíň 2x přestávka na sváču a vychcání... Jak psal tomouš - 1ha/hod to jistí. Sekával jsem s 5645 louky blbých tvarů, samý točení a přejíždění po posekaným, i couvání tam bylo a nějakých 6,5ha jsme na střídačku s tátou sekali nějakých 8hodin.

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Sekacka za traktor na 18 ha

#12 Nový příspěvek od Jozka »

Na 18 ha bych uvažoval jedině o diskovce 2,1 - 2,4m. U sušení sena jde vždycky o čas. Nehledě na to, že po diskovce zůstává širší řádek, kdežto po rotačce se musí řádek brzo rozhodit obracečkou.

Tomas6
Příspěvky: 5425
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Sekacka za traktor na 18 ha

#13 Nový příspěvek od Tomas6 »

Já suším tak těch 18ha. A v jeden den bych to teda rozhodně kosit nechtěl. A tim tuplem se žtr.
Já tahám diskovku 2.4m a když dobře tak za hodinu dám max 2ha. Ale já mám malé kousky, moc točení, hrbaté louky... Možná někde v kuse na rovině by se to dalo.
Tu 2.4m diskovku v pohodě tahala 7011
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“