Sekačka - úhlová převodovka

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
borecnakonec1
Příspěvky: 87
Registrován: ned čer 09, 2019 6:25 pm
Bydliště: Brno

Sekačka - úhlová převodovka

#1 Nový příspěvek od borecnakonec1 »

Zdravím, zprovozňuji sekačku za zetor 7211, je tam úhlová převodovka, asi z třířádkového vyorávače.
Je uložená naopak, než původně bývala a jedna hřídel chybí, když už není potřeba (ozubena kola od hřídele zůstaly v převodovce ) viz. fotky.
Převodovka byla celá naplněná až do vrchu, vytekla s ní taková červená hmota s vodou, byla tam asi vazelína kvůli netěstnostem, nalil jsem do převodovky naftu a místa kde tekla jsem přetěsnil (simering vesod) atd.
Koupil jsem olej 80w90, mohu ho použít ? Mám ještě horizontální mulčovač tovární výroby a tam je předesaný tento olej, o této převodovce jsem žádný info nenašel. Šrouby jsou tam dva z boku, ale jak původně byla převodovka uložená, tak je to jakoby napouštěcí a vypoštěcí, kontrolní nikoliv.
Mám ji nalít do plna, do tři čtvrtě, do půlky tím olejem ? Jaká je ideální hladina ? Mohu použít tento olej 80w90? Převod je normálně 1:1.Děkuji za odpovědi.
fotky převodovky - https://ctrlv.cz/mJMM
https://ctrlv.cz/Y8II
https://ctrlv.cz/YLWJ

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekačka - úhlová převodovka

#2 Nový příspěvek od Atlan »

Skoda ze nemas fotlu kolies, v principe je to jedno aky olej lebo jazdit stym budes v lete a tam vyhoveje aj pp90 olej, a hypoidne kolesa tam nemas. Problem je vtom ze sa to bude hriat tak ze to chcce dat odvzdusnovak a asi aj s nadobkom aby nevystrekoval olej.

Oleja staci tak aby bolo mazane lozisko. Zvycajne aby bolo zaliate spodne ozubene koleso na ktorom je noz. To zboku a aj bocne lozisko sa namaze rozstrekom. Tj nad polovicu by som nesiel, to je zbytocne.
Idealne dat oleji znak, ale ked z toho netecie olej tak netreba, olej menit tak raz rocne alebo podla potreby-farby.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

borecnakonec1
Příspěvky: 87
Registrován: ned čer 09, 2019 6:25 pm
Bydliště: Brno

Re: Sekačka - úhlová převodovka

#3 Nový příspěvek od borecnakonec1 »

děkuji za odpověď, dám to teda do půlky cca, ona je ještě hřídel na vrchu a ložisko na vrchu též, stejně úplně jako zespod, akorát se ten vršek nevyužívá, jen tam ozubené soukolí zůstalo, takže se točí (viz. obrázek). Namaže se aj to vrchní ložisko rozstřikem když bude hladina jenom do půlky ?
Kdyby ta převodovka byla osazená tak jak má být, tak hladina stačí do půlky pro všechna ložiska, ale jak je naopak kvůli sekačce, tak vrchní ložisko je úplně nahoře. Není tam asi simering, takže vzduch si to nasává z vrchu určitě, tam přijde nějaká miska, aby dovnitř nesákla voda kolem té hřídele uřezané a jak to vyzkouším, uvidí se jestli se bude tlačit olej, ale myslím si že ne. Je to v nejvyšším bodě. Bude to jako odvzdušňovák.
Ještě by mě zajímalo, jak poznám převodovku která potřebuje hypoidní olej ? Vždycky jsem to musel vyčíst, ale u neznámých se to těžko určuje. Jsem teď na dovolené, více fotek nemám k dispozici. Děkuji

foto -https://ctrlv.cz/ZGS7

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekačka - úhlová převodovka

#4 Nový příspěvek od Atlan »

Ze tam bude hypoidne ozubenie alebo snek. Nejde hore dat lozisko 2rs? Tj zakryte. Kolko toci to bocne koleso, myslim ze to bude spliechat vsade.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

borecnakonec1
Příspěvky: 87
Registrován: ned čer 09, 2019 6:25 pm
Bydliště: Brno

Re: Sekačka - úhlová převodovka

#5 Nový příspěvek od borecnakonec1 »

Možná by tam šlo dát. Ale zase to ložisko, je v pořádku, které tam je. Měnit se mě nechce. Je to převod stejný, 1:1. Mělo by to točit 1000 otáček za minutu dle vývodoveho hřídele traktoru. Díky

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“