Mulcovač BRAVO

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Mulcovač BRAVO

#1 Nový příspěvek od murár »

Uvažujem o kúpe tohto mulcovaca z variatorom. Mám dva pozemky a záhradu zo stromami kde z traktorom narobím viac škody sebe a susedom. Ma niekto z týmto mulčovačom skúsenosť?
https://www.mamzahrada.cz/mulcovac-moto ... ariatorem/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulcovač BRAVO

#2 Nový příspěvek od oco13 »

Skúsenosť nemám - len taký osobný názor - variator je výhoda, výrobok bude made in PRC ako všetko v súčasnosti na trhu. A aj to čo sa robí inde je z čínskych materialov. Ak máš trpezlivosť robiť 10 arov po 50cm pasikoch (5cm budeš prekrývať) tak to nie je zlá volba - má to záruku a počas zaruky treba vychytať muchy.
Mám doma asi všetko naradie čínu a aj samotné motory a pomer cena - kvalita nie je najhorší.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Mulcovač BRAVO

#3 Nový příspěvek od murár »

Do teraz to kosím susedovou varinov tak to neje také strašné. A najvetši pozemok na kosenie mám 455m2. Akurát u sesternice záhradu ta ma vyše 1,5hektera ale ta sa pomulčuje z traktorom a ostane nepomulcovane popod stromy.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Mulcovač BRAVO

#4 Nový příspěvek od murár »

Najpodrobnejšia recenzia na tento mulčovač od kolegu Martina.
https://www.zahrada.cz/forum/mala-mecha ... rio-477320

other-side II
Příspěvky: 1246
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Mulcovač BRAVO

#5 Nový příspěvek od other-side II »

bych k tomuhle stroji mohl napsat román, asi jako onehdá k F-550 od Vari......

dneska taky na pohodu, hodinu někam jedu že budu sekat, po hodině sekání pozoruju stroj táhne ku straně, za chvilku pozoruju rozšmajdaný kolečko, hodím to na bok, koukám na to, dám stroj do auta, hodinu jedu na základnu, rozeberu ráfek a nestačím se divit

střed ráfku co je na hřídeli byl k ráfku přivařenej na dva hefty + barva

asi to dělaj ujgurský děti

tak jsem to ovařil dokola a druhý kolo taky

praská mi spodek podvozku na kterým je převodovka pohonu, ale já se s tím dost drncám, tak až se spodek rozpadne, udělám ho vyztužený

po výměně řemenů se mi nikdy nepovedlo nastavit napnutí řemenů tak, aby vše fungovalo jako předtím, návod mám, když "utáhnu" řemen pohonu, tak to jede správně, ale řemen nože zabírá hned, takže nepoužitelný, když povolím řemen nože aby fungoval jen s napínací kladkou, tak zase prokluzuje pohon a stroj do kopce nejede

furt něco

aktuálně 86mth po asi roce a kousek

jelikož mě čeká mulčování vysokýho suchýho plevele, chtěl jsem koupit "rám" dopředu, dva plocháže s dírama a tyčovina, aby to přiklápělo stojatý plevel k zemi, za to chtěj 1300kč....tak jsem to vyrobil, 30minut to trvalo

Martin
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

bratrH
Příspěvky: 890
Registrován: úte pro 22, 2009 5:41 pm
Bydliště: Lužany

Re: Mulcovač BRAVO

#6 Nový příspěvek od bratrH »

Návrat????

other-side II
Příspěvky: 1246
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Mulcovač BRAVO

#7 Nový příspěvek od other-side II »

nic zásadního, jen potřeba s někým něco vykomunikovat, což bez přihlášení nejde
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Mulcovač BRAVO

#8 Nový příspěvek od murár »

Tak som ten mulčovač nekúpil lebo na Slovensku je nedostupný! Vraj sa dovozca z výrobcom nedohodli na nových vyšších cenách. :vztek:
Mal som objednaný na piatok mulčovač Vari z požičovni za 25€ na deň. Len deň pred tým mi z požičovni dali vedieť že mulčováč je pokazený a oprava potrvá 4-5dni. :-/ Tak som si v piatok požičal od suseda Vari bubnovku a pokosil to lebo včera som už cestoval do práce.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Mulcovač BRAVO

#9 Nový příspěvek od murár »

Tak sa nám cena tohto stroja navýšila o 150€! :zly: Na slov. je len drahšia verzia z motorom Briks a v čech. je aj lacnejšia verzia z motorom Rato.

other-side II
Příspěvky: 1246
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Mulcovač BRAVO

#10 Nový příspěvek od other-side II »

taková je doba, skoro všichni to podporujou

kupoval jsem asi rok dřevěný brigety, na přilepšenou, třeba paletu, dvě palety, na topnou sezonu, když jsem byl někdy v březnu ve velkoskladu a paní říkala, že je to zase o 20% dražší, smála se u toho a říkala "každej chce vydělat" a já pak ve skladu bral z té palety co jsem bral na podzim, tak to bylo naposledy

skončil jsem v lese na samovýrobě, suchá borovice na stojáka 100 až 200kč/m3, udělal jsem si dříví na sezonu za 2300,-

takže jestli máš možnost to sekat jinak a nepotřebuješ stroj na kšeft, sekej jinak, já třeba pruhy pod stromama sekám 1x ročně, klidně v lednu

aktuálně jsou lepší investice jak smradlavý stroje pro "zábavu"
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Mulcovač BRAVO

#11 Nový příspěvek od Shrek »

Hele, ja to mam, konstruktera bych povesil za koule do pruvanu. Dat dva remeny na jedno sponovani, neuveritelny, nejde to naladit aby to fungovalo. Na origo remen to nejak fungovalo, ale jak das jine je to v prdeli.
Upadlo kolo, ulomil se stred, nebylo svareno, spis slepeni barvou. Pneu, na to ze je to mulcovac, tak tam dat pr2 je fakt napad, propichne to kazdy klacek.... motor jen tak tak vykonove.
Esli si to nekoupil, bud rad, neni to zadna hitparada.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

other-side II
Příspěvky: 1246
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Mulcovač BRAVO

#12 Nový příspěvek od other-side II »

no, vidím, že Shrek má stejné zážitky jako já

zrovna dneska jsem s tím jezdil v mokrý trávě, a nepřekvapivě, v mokrý trávě to nejede, člověk to musí tlačit, přemejšlím, že vyhodím variátor a vrazím to na pevno a zrovna hledám nějaký lepší řemen pojezdu místo Rubeny za 60kč, ale nenašel jsem
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

other-side II
Příspěvky: 1246
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Mulcovač BRAVO

#13 Nový příspěvek od other-side II »

a pneu jsem hned vyměnil za Kenda, 4 nebo 6 pláten, už nevím, píchal jsem je taky, tak jsem je nechal naplnit PUR pěnou, ale zase to víc drncá, příště na defekty pořídím sprej za 150kč, ten funguje dobře

a ano, souhlasil bych, že můžeš být rád, že jsi stroj nekoupil, je s ním víc trápení než radosti
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

other-side II
Příspěvky: 1246
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Mulcovač BRAVO

#14 Nový příspěvek od other-side II »

jelo nejelo, jelo nejelo, asi se zasekla převodovka, dvakrát jsem vzal za páku pojezdu a napodruhý urval bovden

klasika

2h práce se trojem = 1 h servis + 1000,- a vejš za náhradní díly

koukám po jansen, dvojčeti hechtu, 60 peněz, ale kdoví jestli to vydrží, pomalu do toho házím vidle
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Mulcovač BRAVO

#15 Nový příspěvek od murár »

Tak že mám šťastie že som to nekúpil! Tak teraz z čím to mulčovat? :-/

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“