Mulcovač BRAVO

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
other-side II
Příspěvky: 1241
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Mulcovač BRAVO

#16 Nový příspěvek od other-side II »

ale třeba bude rozdíl mezi mojím komerčním používáním v "komunálu" a tvojím hobby :))))))

já odhaduju, na hodiny jsem se poslední dobou nedíval, že s tím najedu ročně 80 až 100 mth

cenu servisu nevím, dělám si ho sám a je to často, řemeny, filtr, oil, nůž, teď po roce a půl lanovody

cca 20mth může být pro moji potřebu

za komerční mth mám peníze, slušné peníze, proto stroj držím, protože seká, kam jiný nevleze, leda s křoviňákem a to je 5x pomalejší a to nechceš

na trhu toho moc není, jednoosáky s nástavcema nabízí DABAKI, taky tu někdo na foru psal, jak koupil A a dostal B, vůbec nevím jak to dopadlo

pak je BCS za hrozný love pro "chudého" smrtelníka

možná by nebylo špatný mít MF70 se 4taktem a mulčovací jednotkou, má to ozubený kolečka a náhradní díly vesměs jsou

mountfield prodává bubnovku vario na stejným základu jako bravo mulčovač, a nevím že by to lidi nějak hanili

záleží kolik s tím ročně natočíš MTH, pak bys asi neřešil to co já
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Mulcovač BRAVO

#17 Nový příspěvek od murár »

Tak teraz pred orbov zmulčovať 8 árov horčice a 2x do roka pomulčovať 4 árov a potom bratovi v susednej dedine sad asi pol hektára. Ta horčica by sa dala v poho aj traktorom ale na tie dve tam z traktorom sa nedostanem.

other-side II
Příspěvky: 1241
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Mulcovač BRAVO

#18 Nový příspěvek od other-side II »

malý plochy ok, to si dělám u sebe na pozemku taky, tu 600m2, tu 500m2, nic extra, za pár minut hotovo

půl hektar sadu s tím taky sekám, ale nadšenej nejsem, ten rozdíl mezi tímhle chodícím strojem a mulčovačem s Y nožema je naprosto brutální ve smyslu kvality práce

půl hektar je taky členitej, stromy, stromky, vodní plochy, člověk furt zatáčí, couvá, ale když z 5700m2 odečtu nesekaný plochy, tak to vezme cca 4 až 5h práce na 5000m2

jediný co zatím funguje bezchybně je motor :) a sváry na rámu

třeba bude stroj na jaře levnější a klidně bys mohl koukat po stroji bez variátoru, jsou s ním akorát problémy

na stroji jsou ještě různé gumové plachetky, odpadly během prvních pár mth :)))))
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

other-side II
Příspěvky: 1241
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Mulcovač BRAVO

#19 Nový příspěvek od other-side II »

96mth mám najeto

výměna lanovodů sekání a pojezdu cca 30minut, ve stroji je to na skřítka

jen mi příjde, že ty plastový páčky musím co nevidět zlomit, se holt uvidí

přes zimu asi GO převodovky, ani nechci vidět ty origo čínský ložiska
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Mulcovač BRAVO

#20 Nový příspěvek od DYK »

other-side II má na F550 už druhý rám měněný výrobcem a snad bez dalších velkých nákladů. Já mám na F550 pořád originál a to vče a jede a jede. V kolech jsem měnil duše, protože jsem svojí vinou u jednoho utrhl ventilek. JO je dobrý to sem tam nahustit, no. Já zvlastní zkušenosti na F550 nedám dopustit a podobně na tom bude i AF 550. Pak je tady Raptor, to už je úplně nějde jinde a ve všech směrech, tedy i cenou. Já bych třeba BCS vůbec nezatracoval, zdejší zahradník má podobný profi stroj, dá-li se tak říci, je to Goldoni. S ním začínal a má ho dodnes a jede!!! A to ho prohání v zakladači. Ono ty ceny se někdy prostě prosadí ve spolehlivosti a výdrži stroje. Je o něj i velice dobře servisně pečováno ze strany dodavatele stroje CIME. Samozřejmě taky za peníze. Pro BCS se asi vyplatí zajet do Polska, když jsem se snad loni ještě díval, byl to finanční rozdíl v nákupu, který by stál za uváženou. Prostě nechtějte po relativně levných strojích nějakou výdrž a bezporuchovost, obzvlášť z Jikovu a s Ratem.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

other-side II
Příspěvky: 1241
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Mulcovač BRAVO

#21 Nový příspěvek od other-side II »

Zdravím Tě Dyku

F-550 jsem asi vloni, nebo předloni poslal do světa, po té, co jsem ji dal do kupy, poslal jsem ji levně, bylo to hned pryč, ale kupec se mi pak už neozval, chtěl s tím sekat pár metrů bordelu za domem, aby to nemusel dělat křoviňákem

já se zatím vůbec neposunul dál s autem, takže jsem rád, že mám stroj, co mi vleze bez problémů do auta a nemusím ho třást na vozejku za, což bych BCS musel a bylo by mi to líto, to bych musel BCS vozit v T5 4motion, na pickupa se to nevleze

před pár lety jsem měl v ruce to poslední BCS s lištou, to bych nechtěl, strašně nemotorný pro moji potřebu, já potřebuju něco poměrně lehkýho, obratnýho, to zatím Jikov splňuje, ale chtělo by to ještě jeden stejný stroj jako záložní :)))) nebo mít k tomu doma sklad náhradních dílů

bowdeny beru jako spotřebku

stroj drtím ve fakt náročných podmínkách, občas s ním vystřeluju kameny, ale to se nedá nic dělat, furt je to ekonomicky přínosný
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Mulcovač BRAVO

#22 Nový příspěvek od murár »

Tak sa teraz jeden objavil na predaj priamo v mojom okrese.
Obrázek
https://dom.bazos.sk/inzerat/142538209/ ... ohonom.php

other-side II
Příspěvky: 1241
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Mulcovač BRAVO

#23 Nový příspěvek od other-side II »

no, přeju hodně štěstí :)))))

já jsem to ráno nastartoval, jakože test po výměně lanovodů, že s tím seknu kus zahrady, no a nejede to, 20x zmáčknu pojezd a jednou to poskočí, ujede metr, dva, stojí, dělá to tak od začátku, většinou se to po pár minutách pákování rozjelo a nebyl problém

takže místo práce jdu rozebrat převodku, abych viděl co tam je, pak to vyhodím na šroťák, je to kšunt
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Mulcovač BRAVO

#24 Nový příspěvek od DYK »

Nezapomeň tu převodovku vyčistit a znovu namazat, než to dáš na tu ekologickou likvidaci.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

other-side II
Příspěvky: 1241
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Mulcovač BRAVO

#25 Nový příspěvek od other-side II »

jsem to slovně vystrašil, postavil na přední, sundal plech s převodkou, nic neotvíral, jen ometl bordel, prohejbal páku připojení pohonu (ona funguje furt, ale v převodce to asi bude kdejaký), viděl popraskaný plech spodek kolem převodky, viděl drobné praskání u řidítka/rám, složil to a pojezd funguje hned, asi bude v převodce čertík

servis tomu udělám v listopadu, teď bych ještě rád pár mth natočil a ten oil do převodky to chtít bude, nicméně těsní, furt ještě těsníííííí

fakt by mě zajímalo, jak se to chová v hobby provozu, protože ložisko mi odešlo skoro hned a pláště taky, asi tak těch čertíků bude víc
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

other-side II
Příspěvky: 1241
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Mulcovač BRAVO

#26 Nový příspěvek od other-side II »

z převodky jsem vylil 200ml krásně metalizované hmoty, jako pohledově moc pěkné

zpět nalil 350ml nového oilu

uvidíme co špunt/zátka
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Mulcovač BRAVO

#27 Nový příspěvek od murár »

Tak mulcovac nebude! Za tie peniaze čo som naňho mal tak som nakúpil materiál na podlahove kúrenie. Tak cez Vianoce mi treba vysekať 50m2 starých podláh a prehĺbiť o 10-15 CM aby mi tam vošla izolácia a potom niekedy ešte kuchyňu.

other-side II
Příspěvky: 1241
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Mulcovač BRAVO

#28 Nový příspěvek od other-side II »

8)

nejsme tak bohatí

když by ti ten stroj nevydělával, tak je to ne moc dobrá investice

já už jsem jak fabrika, návratnost do dvou let, jinak útrum :)
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Mulcovač BRAVO

#29 Nový příspěvek od murár »

Niečo budem musieť vymyslieť z tým mulčovačom. Pokosiť nie je problém ale potom to popratať po kosení! Tak by sa to zmulčovalo a bol by kľud.

other-side II
Příspěvky: 1241
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Mulcovač BRAVO

#30 Nový příspěvek od other-side II »

moc vymyslet nejde, ještě je tu Dakr, ten by měl být dostupný aj bazarový, anebo křoviňák se strunou a nechat ležet

mě by zase zajímalo, jestli by byl lepší mulčovací trojnůž, anebo u tohodle typu stroje je to jedno

na sekačce a zahr traktoru je trojnůž na mulčování abs the best, ale je tam uzavřená komora a nežvejká to kameny
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“