Balička hranatých baliku

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Balička hranatých baliku

#1 Nový příspěvek od petr laz »

Mam prosbu nema nekdo balicku na hranate baliky, mam lis welger wsa 350 delka baliku 100 vyska zhruba 23 sirka 30-40 potrebuji nejake informace klidne zavolam.
netusim jak je reseno otaceni valcu https://img.youtube.com/vi/uL2qvb9wHJw/0.jpg
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Balička hranatých baliku

#2 Nový příspěvek od fikejz »

Stejně jak na baličce na kulaté, jen místo dvou válců jsou čtyři tisícihrany (válce opláštěné vingly) - od hlavní převodovky pod válci jde na jednu stranu hřídel na jejím konci je ozubené kolo a řetěz přenášející pohyb na válce.
Tady na tomhle videu je balička, která umí oboje- hranaté i kulaté (někde po druhé minutě ji přestavuje z hranatých na kulaté): https://www.youtube.com/watch?v=8tRtA1c ... KUHNFrance.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: Balička hranatých baliku

#3 Nový příspěvek od petr laz »

Ma cenu ji delat nejdrive sem byl odhodlany ji udelat jenze toho co je potreba je porad moc.
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Balička hranatých baliku

#4 Nový příspěvek od fikejz »

Dělali tu někteří i mnohem složitější mašiny (třeba lisy), takže je to otázka poměru cena, výkon, kvalita. Já mám baličku na malý kulatý, poháněnou hydraulikou, řízenou počítačem (počítadlem), ale dovedu si to představit i elektromechanicky, možná i čistě mechanicky. Největší věda je poměr otáčení balíku kolem horizontální osy vůči vertikální. A potom jen vymyslet jak bude fungovat zastavování po určitém počtu otáček kolem vertikální osy. Když jsem balil senáž stačilo 27 otáček (tři vrstvy jedna byla hotová po 9 otáčkách), ale teď na otavách jsem musel dát jednu vrstvu navíc. Takže je potřeba aby to bylo variabilní.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“