Nesené brko na brány

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Richi
Příspěvky: 7
Registrován: pát led 01, 2021 1:45 am
Bydliště: Hlučín

Nesené brko na brány

#1 Nový příspěvek od Richi »

Dobrý den,
Koupil jsem si nesené brko viz. Foto...ale na traktoru mám jiné oka do upevnění ramen tříbodového závěsu...chtěl bych kulatinu stočit, ale nevím jak vytáhnout tu kulatinu... Nemáte někdo zkušenosti? PS: nemám možnost poté navařit zpět dorazy, kdybych to chtěl uřezat a vytáhnout bokem...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

PEST
Příspěvky: 1249
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Nesené brko na brány

#2 Nový příspěvek od PEST »

Ty svisle cepy před kulatinou musi jít vytáhnout nahoru pokud je někdo nazavaril, necim nastrikat, prolít, ohřát, palice a jsou venku a nebo flexu a osoustruzit cepy takhle na tom

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Nesené brko na brány

#3 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Ten rám je puvodně z plečky na brambory, pokus se odšroubovat vršky těch válečků a v nich je péro, to vindáš a pokad budou ty svislí čepy zarezlí, tak to zalej naftou, petrolejem, VDčkem , čím koliv a ty čepy musej nahoru, jak už bylo řečeno.

Richi
Příspěvky: 7
Registrován: pát led 01, 2021 1:45 am
Bydliště: Hlučín

Re: Nesené brko na brány

#4 Nový příspěvek od Richi »

Nesmírné díky za info..asi ty vršky vybiju bokem, protože siko-kleštěmi nelze otočit..

PEST
Příspěvky: 1249
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Nesené brko na brány

#5 Nový příspěvek od PEST »

už to vidím, ty čepy nejsou skrz, tak to se trochu omlouvám za dezinformaci, Jirka má pravdu, pokud bys chtěl a pasovalo by to, mám doma udělanou hřídel na roudnickou sečku pro ramena kategorie 1...

Richi
Příspěvky: 7
Registrován: pát led 01, 2021 1:45 am
Bydliště: Hlučín

Re: Nesené brko na brány

#6 Nový příspěvek od Richi »

Nevíte někdo jak se jmenuje ta plečka, která firma ji vyrobila? Ty čepy by měly jít nahoru, ale nahoře to nejde otočit za nic..šrouby se strhly a stejně to pod tím nejde otočit.. Snad vyvrtat ty šrouby a pak zkusit...

Richi
Příspěvky: 7
Registrován: pát led 01, 2021 1:45 am
Bydliště: Hlučín

Re: Nesené brko na brány

#7 Nový příspěvek od Richi »

Ví někdo značku a typ tohoto stroje? Našel jsem jenom foto z již neaktuálního inzerátu..
Obrázek

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Nesené brko na brány

#8 Nový příspěvek od red.bill »

Dvě kladivka, jedno z nich větší jako "kovadlinu", opřít o tu misku a druhým naproti bouchnout. Hezky pomlátit tu misku kolem dokola ať se trochu uvolní závit... Klidně pobouchat i na to víčko shora. Sikovky to chce pořádný velký, žádný malý jak kombinačky... Pokud se nepovede tak buď nahřát(pokud nemáš autogen, šlo by v nouzi svářečkou kolem dokola udělat housenku) nebo tupým akurátním majzlikem a kladivem. Opřeš do tý drážky pro klíč, co nejvíc tečně ať to má tendenci s víčkem točit.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“