Luční brány

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
zlee
Příspěvky: 34
Registrován: stř led 07, 2015 12:12 am
Bydliště: Žilina

Re: Luční brány

#76 Nový příspěvek od zlee »

Tie Wölfleder vyzerajú parádne až na tie katastrofálne ceny. 4 m ručne rozložiteľná 2.000 €! Kua, to 4 metrová poľská klasická ručne rozložiteľná v Námestove za necelých 700 €.

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Luční brány

#77 Nový příspěvek od mastnacek »

Letos jelikoz uz jsem na ctyrech kolech, tak jsem zkusil brany natupo. Za ne jsem povesil dve metrovy obruce a dela to peknou praci. Taham to 25kou, mam jen tri brany sirka vychazi na necely dva metry. Brany pekne sbiraj starinu a cupujou mech, obruce hezky rozhrnou krtince. Pro prtavce kolchozniky jako ja to uplne staci.


Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Luční brány

#78 Nový příspěvek od mazhor »

Loni jsem smykoval louky 2,5m klasickejma branama a i kdyz jsem je obratil zubama po smeru jizdy,tak docela katastrofa. Brany skakaly po louce, myslel jsem, ze se kazdou chvilku utrhnou. Letos jsem to zkusil dvouradym smykem s nesenejma branama, vysledek naprosto stejnej. Mate zkusenost s polskejma lucnima branama? http://www.agroseznam.cz/cz/agrobazar/d ... 6723-.html

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Luční brány

#79 Nový příspěvek od mastnacek »

Mozna zalezi jak rychle s tim litas.

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Luční brány

#80 Nový příspěvek od adam »

Vymejšlel jsem taky všechno možný, ale luční smyk, je luční smyk, asi bych se toho polskýho nebál...
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Luční brány

#81 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Tyhle polský brány, nebo smyky ? Těžko říct, dělaj dobrou práci, když eště neroste tráva, pěkně rozhrnou krtičáky a prodrbou přilehlou stařinu, ale jak už je trochu narostlá tráva, tak už ji to spíš uškodí než pomůže. To pak už jsou lepší ty brány, ale musej bít na tupo a nejlépe hodně sjetý a tupí. Já tahám starý , do poloviny už sjetý těžky brány a dělaj skvělou práci, a hlavně při normální rychlosti po louce (2-3 kvalt) neskáčou a netrhaj drn a vzrostlou trávu to neumázne k zemi jako smyky

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Luční brány

#82 Nový příspěvek od adam »

To máš asi pravdu. Já mám usmykovanejch cca 30ha a ještě 60 mě zbejvá a když koukám na počasí, tak nevím kdy to udělám :pistol:
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Luční brány

#83 Nový příspěvek od mazhor »

mastnacek píše:Mozna zalezi jak rychle s tim litas.
Obvykle na trojku s tricitkou. Ale skakalo to i na dvojku. Na jednicku jsem to nezkousel, to je rychlost pohrebni chuze, to bych nic neudelal.Pravdou je, ze brany mam vcelku ostry, nesedrany.

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Luční brány

#84 Nový příspěvek od mastnacek »

adam: Vcera jsem dojezdil uz za deste, lehlo to, trava uz narostla, ale ona se vzpamatuje. Jestli budou teploty i prez den pod 10 tak se snad trochu zastavi.

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Luční brány

#85 Nový příspěvek od Zetor15 »

Já tahám zatím těžké polní takové ty z ucek otocene vzhůru nohama a můžu říct že mám jedny z nejlépe srovnanych luk v okolí. Původně jsem chtěl koupit originální brány ale teď přemýšlím udělat vlastní na podobný konstrukcí jako používám doteď. Jelikož tyto parádně rovnaji i po prasatech. A ty clankove větší díry spíš prohlubují.

santacek
Příspěvky: 137
Registrován: stř srp 29, 2007 6:16 am
Bydliště: Nove Mesto na Morave

Re: Luční brány

#86 Nový příspěvek od santacek »

Uz jsem smyk dodelal a vyzkousel,dela supr praci,to se z konskyma branama neda srovnat.
Musel jsem jsem jeste prodlouzit trojbod,aby nebal tak blizko kol.

https://s21.postimg.cc/uzgp487h3/IMG_20 ... 0230_1.jpg
https://s21.postimg.cc/ek48t2x5z/IMG_20 ... 2432_1.jpg
https://s30.postimg.cc/pf3ulpwa9/IMG_20 ... 3747_1.jpg

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Luční brány

#87 Nový příspěvek od mazhor »

Jakej zaber bych mohl dvaasedesatkou utahnout? Teren kopcovity.

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Luční brány

#88 Nový příspěvek od mazhor »

santacek: Pekna prace!

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Luční brány

#89 Nový příspěvek od mastnacek »

Napadla me takova vec. Koukal jsem po internetu na podryvaky. Jestli by louce neprospelo "narezat" ji necim jako podryvak, jen ty noze by byly tensi, treba 5mm a do hlouby rekneme 10cm mozna min. Jako se dela vertikulace travniku, tak takhle by se to lip provzdusnilo? Sestava na zacatku podryvak, pak smyk a na konec bych dal konskou hrabacku aby posbirala starinu.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Luční brány

#90 Nový příspěvek od DYK »

Podrývání je podrývání a provzdušňování je provzdušňování. Tenkými noži a třeba do deseti centimetrů i když je to úplně k ničemu, ano, ale pak musejí být nože hustěji u sebe, aby rozřezaly travní drny. Pak je to provzdušňování.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“