Mulčer EFGC125 - kvalita sečení

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Panelákový Kovboj
Příspěvky: 5
Registrován: ned čer 07, 2020 11:13 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Mulčer EFGC125 - kvalita sečení

#1 Nový příspěvek od Panelákový Kovboj »

Dobrý podvečer,

Stal jsem se majitelem starého extensivniho sadu 0,8ha, kde je více luční trávy než stromů, tak vyvstala otázka jak to sekat a co s trávou. Po dvou pokusech vše posekat křoviňákem jsem zakoupil malotraktor yanmar (fx24d) a za něj mulčer zmíněný v nadpisu. Chtěl bych vás, více-znalé, poprosit o radu, popřípadě o úpravu mého očekávání kvality sečení :). Luční trávu mulčer bere ok, roztočen na cca 550ot/min, avšak občas za ním zůstávají neposečené, nebo jen o kousek zkrácené a ohnuté stvoly trávy, které jak jen mají možnost, se za pár dní narovnají a trčí nahoru jako by se nechumelilo. Mám správně nastavenou výšku? Nebo je to klasická vlastnost horizontálních kladivkových mulčerů, že po nich tu a tam něco zůstane?

https://www.dropbox.com/sh/i8o24p4aqsik ... 3lZMa?dl=0

Děkuji Vám, jak už z mého nicknamu plyne, jsem zatím městský kluk :)

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Mulčer EFGC125 - kvalita sečení

#2 Nový příspěvek od kucmar »

S tím se holt budeš muset naučit žít. Jediná možnost je jet pomaleji. Tím by se to mělo podstatně spravit. Výška na to nemá vliv. Kdyby si byl nízko, budeš chytat zem.

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Mulčer EFGC125 - kvalita sečení

#3 Nový příspěvek od Milhauss »

Nebo pak jedině.vidím že je dost mokro,a to dělá taky své,jinak to jde za sucha a jinak za mokra. Nebo si to třeba ujíždíš,není to možné??

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčer EFGC125 - kvalita sečení

#4 Nový příspěvek od oco13 »

A ešte tretia možnosť dať namiesto kladív nabrúsené Y nože. :chytry: Ale najlepšia by bola kombinácia všetkých troch. :typek:

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Mulčer EFGC125 - kvalita sečení

#5 Nový příspěvek od Milhauss »

Nože asi trávu berou lépe. Ale jak je tam nálet i miniaturní,nebo třeba větší šťovík,už to nože nedávají,nálety třeba vůbec

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčer EFGC125 - kvalita sečení

#6 Nový příspěvek od oco13 »

Podla fotiek je to skoro golfové ihrisko :typek: Obrázek

Panelákový Kovboj
Příspěvky: 5
Registrován: ned čer 07, 2020 11:13 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Mulčer EFGC125 - kvalita sečení

#7 Nový příspěvek od Panelákový Kovboj »

Díky všem za odpovědi. Za mokra i za sucha, je to stejné. Rychlost sečení odhaduji tak na 7km/h. Kladiva byly trochu okopané (žulový šutr - to byl orchestr), ale navařil jsem je a nabrousil, takže vypadají jako nové.

Pokud je to vlastnost, naučím se s tím žít a nebudu to řešit. Y nože asi nepřipadají v úvahu, neb po stranách pozemku na mne útočí les a snaží si zabrat své uzemí, takže tam mulčuji náletové duby, habry, atd.

Ještě jednou díky !

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Mulčer EFGC125 - kvalita sečení

#8 Nový příspěvek od amatér »

Těch 7 km je docela dost, já mám stejný, jen o 10 cm širší, mulčuji dvakrát ročně, takže poměrně vysokou trávu a klidně i maliny a nálety, ale stopa je čistá. Za sucha to jde lépe, snadněji se sáním vzduchu zvedá přejetá tráva po traktoru. Mám hydropojezd, takže si snadno reguluji rychlost, určitě jezdím pomaleji. Pokud necháváš vysoké strniště třeba kvůli kamenům, tak to má větší tendenci vynechávat, protože se stéblo ohne a také ventilační efekt je menší, takže nezvedá přejetou trávu.

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Mulčer EFGC125 - kvalita sečení

#9 Nový příspěvek od Milhauss »

Občas něco stojí,ale spíše jednotlivé stonky,než trs jak u tebe

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčer EFGC125 - kvalita sečení

#10 Nový příspěvek od oco13 »

Teraz sa v niektorej téme o japoncoch rozoberalo kolko sa dá zmulčovať za 8 hodín alebo za deň a tam sa operovalo s rýchlosťou 2km/h. Ja sice tachometer nemám ale myslím že moja redukovaná dvojka je ešte menej ako 2km/h. :typek:

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Mulčer EFGC125 - kvalita sečení

#11 Nový příspěvek od ladiki »

je to způsobeno vysokou pojezdovou rychlostí....což je nevýhoda mulčerů s horizontální osou rotace. Kladiva z důvodu bezpečnosti opisují relativně malou kružnici a výsledný "posuv na zub" je nízký. Proto se jako startovací rychlost doporučuje cca 3km/h. Výsledná rychlost je pak dána hustotou porostu, výšky, vlhkosti atd atd...

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Mulčer EFGC125 - kvalita sečení

#12 Nový příspěvek od pavel sk »

Mulcovac poloz na rovnu zem (beton asfalt) a kukni kolko mas motyky od zeme. Väcsinou to stelujeme tak aby bola medzera medzi zemou a ostrym motyky v dolnej polohe cca. 5cm.

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Mulčer EFGC125 - kvalita sečení

#13 Nový příspěvek od Milhauss »

Já jezdím 1,33km/hod dle což odpovídá malá 1. Když je tráva menší tak jezdím malá dva a to je 2,13. Takže 7 je fakt dost,to už hold mulčák nestačí brát

Panelákový Kovboj
Příspěvky: 5
Registrován: ned čer 07, 2020 11:13 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Mulčer EFGC125 - kvalita sečení

#14 Nový příspěvek od Panelákový Kovboj »

Díky za rady, mulčer nastavím na těch 5cm. Počkám až doroste tráva a zkusím za sucha znovu a pomaleji

Rychlost mi vysoká nepřipadala, když jsem si někde přečetl, že hodinový výkon mulčeru je 1,25ha/h což mi, pokud dobře počítám, při šířce mulčeru 125cm vychazí na 10km/h rychlost pojezdu :) Ale asi to byly jen marketingové řeči.

Dík

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčer EFGC125 - kvalita sečení

#15 Nový příspěvek od oco13 »

Panelákový Kovboj píše:, když jsem si někde přečetl, že hodinový výkon mulčeru je 1,25ha/h Dík
Im tam vypadlo jedno číselko - správne mám byť 8 hodinový výkon :typek: Ale pol hodinu je prestávka traktoristu.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“