výroba balíkovače

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
slonakant
Příspěvky: 52
Registrován: ned kvě 05, 2019 5:26 pm
Bydliště: Nechanice

výroba balíkovače

#1 Nový příspěvek od slonakant »

Ahoj, neví někdo jak se dá postavit balíkovač za traktor?

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: výroba balíkovače

#2 Nový příspěvek od jenicek »

Vím, těžko :D

PEST
Příspěvky: 1249
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: výroba balíkovače

#3 Nový příspěvek od PEST »

postavit se dá všechno, záleží jakou máš možnost strojního vybavení a jakou máš cenu za materiál a co si dokážeš udělat sám, ve většině případů to vychází lépe koupit něco továrního

slonakant
Příspěvky: 52
Registrován: ned kvě 05, 2019 5:26 pm
Bydliště: Nechanice

Re: výroba balíkovače

#4 Nový příspěvek od slonakant »

Ahoj, do deseti bych se asi nevlezl že?

Tomas6
Příspěvky: 5373
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: výroba balíkovače

#5 Nový příspěvek od Tomas6 »

No to asi ne no.
Prosím tě neber to osobně,ale můžu se zeptat kolik ti je let?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

peb
Příspěvky: 83
Registrován: čtv říj 24, 2013 10:27 pm
Bydliště: Praha

Re: výroba balíkovače

#6 Nový příspěvek od peb »

Ale mozna i jo, teda pokud to bude v EUR :)

slonakant
Příspěvky: 52
Registrován: ned kvě 05, 2019 5:26 pm
Bydliště: Nechanice

Re: výroba balíkovače

#7 Nový příspěvek od slonakant »

Můžeš se zaptat. Je mi 13 :D

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: výroba balíkovače

#8 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Tak nevím čemu tady mám věřit, nebo jestli si tu dělá někdo z nás prdel. Postavit se dá samozřejmě všechno, jak už řekl PEST, ale to samozřejmě něco obnáší, jen tak s prdele to člověk nepostaví.

Tomas6
Příspěvky: 5373
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: výroba balíkovače

#9 Nový příspěvek od Tomas6 »

No ve 13ti asi člověk nemá moc představu o tom co a kolik stojí. Já bych ho nesoudil. Zeptal se,zkusil to.
Slonakant nezlob se,ale snad musíš uznat že 10 tis Kč je fakt částka směšná na výrobu tak složitého zařízení jako je lis na seno. Když projdeš tady to téma tak najdeš vlákno s výrobou svinovacího lisu, můžeš autora oslovit kolik ho to vyšlo. Já osobně nemám páru kolik třeba stojí materiál, ale když si vezmu že jen do ložisek na opravu stávajícího lisu jsem vlomil bezmála 10.tis.....
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5456
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: výroba balíkovače

#10 Nový příspěvek od thovt »

Výroba balíkovače za traktora je hodně složitá, seřízení je ještě horší.
Tohle spíchne skoro každý https://www.youtube.com/watch?v=ADd07FeHZ7c
Ono vyrobit vyorovač brambor doma není také snadné, z pohledu vypadá jenoduše.
Několik let jsem to upravoval. Pluh taky vypadá jednoduše dokáže hodně potrápit.
Pár let také dolaďoval.

To už je lepší tohle https://www.sbazar.cz/JAR.KALIANKO/deta ... -seno-maly a mít třeba seník.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: výroba balíkovače

#11 Nový příspěvek od Leo »

Bylo by taky dobrý uvést, kolik toho sena bude (z jaké plochy), a čím budeš lis tahat. Jestli to bude pár balíků pro králíky, nebo větší množství balíků.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

slonakant
Příspěvky: 52
Registrován: ned kvě 05, 2019 5:26 pm
Bydliště: Nechanice

Re: výroba balíkovače

#12 Nový příspěvek od slonakant »

thovt: Ano, takovýto podobný balíkovač mám, ale jelikož jsem si dal do kupy traktor tak mě zajímalo jestli se to nedá nějak levně (i když deset tis. je pro mě docela dost) udělat za ten traktor.
Naposledy upravil(a) slonakant dne úte čer 11, 2019 3:19 pm, celkem upraveno 1 x.

slonakant
Příspěvky: 52
Registrován: ned kvě 05, 2019 5:26 pm
Bydliště: Nechanice

Re: výroba balíkovače

#13 Nový příspěvek od slonakant »

Leo: Chtěl jsem něco na malé balíky pro 3 ovce. Plocha je cca. 5ha. Tahal bych to za traktorem.

OakLD
Příspěvky: 35
Registrován: čtv dub 12, 2018 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: výroba balíkovače

#14 Nový příspěvek od OakLD »

Vyrobit se dá cokoli, opravdu i balíkovač na kulaté balíky. Viděl jsem 1 nádhernej domoděl někde na internetu jako technickej unikát, bohužel jsem to teď nenašel. Pracuji ve firmě která dodává díly (asi) světové jedničce v balíkovacích lisech a byl jsem několikrát i v jejich ve výrobě v Holansku - mám teda alespoň trochu představu. Vyrobitelný to je, IMHO tak projekt tak pro 3 lidi na rok, 2 důchodce zkušený kutily a studenta techniky. Nebo Open Design komunitní projekt, pokud se dá dohromady 10, 20, 30 lidí...

Cena bez zahrnutí času zcela jistě mnohem nižší než za novej, ale to musí být člověk blázen (v dobrým) a musí si to užít, aby to podstoupil. Nicméně 10 tisíc to nebude - počítejme hrubě: Tři čtvrtě tuny oceli S235 a S355 ~15.000,--, zpracování 3/4 tuny oceli (laser, ohraňování, vrtání, závitování, lakování,...) ~20 až 40 tis. Kč (možná i míň, pokud můžete zpracovat lecos doma), hřídele hrubým odhadem řádově 10 tis. Kč, ložiska a jiný drobnosti alespoň 5 tis., přitlačovací, zdvihací a vyhazovací hydraulika ~5 tis.+, pružiny/jehlice sběrače min. 3 tisíce, náprava a kola a pneu 5 až 15 tis., pryžový pásy velmi hrubě 5 tis. Kč, mazivo, spjovák, atd. atd.,... To už jsme přes 85 tisíc, což je cena starýho (víc starýho než zánovního) balíkovače na bazoši. Až by bylo hotovo, tak by nebylo hotovo, dlouho by se ladilo a určitě i upravovalo a zdokonalovalo.

Pro srovnání, nejlevnější komerční balíkovač (a taky nejmenší, dělá srandovní balíčky, tuším 60x60cm) je cca 260 tis bez DPH.
Dále pro srovnání, cena vytříděného ocelového šrotu 3/4 tuny je 3 až 3,5 tisíce.

Osobně bych kutilovi co si složil traktor doporučil spíš koupit zrezlej vrak balíkovacího lisu (možná i do těch 10ti tis. Kč by se dal sehnat) a udělat si na tom generálku.

Nebo zkusit tohle, možná by se to do desítky vešlo, nepočítaje čas: https://www.youtube.com/watch?v=B0qVwSW2SC4
:-)
Naposledy upravil(a) OakLD dne stř čer 12, 2019 10:47 pm, celkem upraveno 1 x.

OakLD
Příspěvky: 35
Registrován: čtv dub 12, 2018 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: výroba balíkovače

#15 Nový příspěvek od OakLD »

Jo a tady je pro představu jak balíkvací lis (na kulatý balíky) funguje a co to obnáší: https://www.youtube.com/watch?v=zBcUME026w0

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“