Mulčovač STARK

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: Mulčovač STARK

#61 Nový příspěvek od robert xxx »

Ja chcem cez dva riadky. Tie mám spolu 110 cm a mám motor lombardini dvoj valec, no uvidím. Mulč. Si bral z Viraga? Máš tam nože či kladivka

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač STARK

#62 Nový příspěvek od oco13 »

Stark nie je z Viraga. Od nich som bral ja a v základe sú kladivá. Ja mám 145cm s bočným posuvomObrázek 8)
Ale Y nože aj tak kupovať budem, vyjde ma to na tento rozmer asi stovku.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Mulčovač STARK

#63 Nový příspěvek od pavel sk »

Chlapi, na mulcovanie zemiakovej vňate sa na mulcovace dozadu dávali. kolieska. Valec sa demontoval. Tie kolieska rozchodom tak išli medzi riadky. Mulcovac MU 2400 mal tie kolieska ako doplnkovú výbavu. Držiaky boli na ňom navarené.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač STARK

#64 Nový příspěvek od oco13 »

Pavel a aký bol na to dôvod?

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Mulčovač STARK

#65 Nový příspěvek od pavel sk »

Išlo o to aby ten valec vzadu nevalcoval riadky. Hydraulikou traktora si si nastavil jednu výšku aby nekopal mulcovac do riadkov. Isiel na tých kolieskach.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač STARK

#66 Nový příspěvek od oco13 »

Aha , lebo mne sa do jesene to na jar ohrnuté tak nejako vyrovná a kosil som to normalnou kosačkou na najvyššom stupni. Teraz som sa tešil, že budem mulčovať a kdeže, gazdiná povedala vytrhávať ručne vňať. a dávať sliepkam. :-/

Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: Mulčovač STARK

#67 Nový příspěvek od robert xxx »

A čo na to sliepky? Ja by som sa toho nedotkol.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač STARK

#68 Nový příspěvek od oco13 »

Idú po tom jak besné, teraz som nestriekal (gazdiná zakázala) tak boli na nej aj mandelinky, sliepky sa išli pozabíjať.

Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: Mulčovač STARK

#69 Nový příspěvek od robert xxx »

Oco je dáky rozdiel v starku a v tvojom z Viraga? Rozmýšľam o 125 s bočným posuvom. Mám Mt8 132.32 s motorom lombardini dvoj valec, ale ten menší, tak uvidím. Nevieš či majú stroje skladom?

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač STARK

#70 Nový příspěvek od oco13 »

Virago je minimalne o 1/3 lacnejšie, Starka som pozeral, ale fyzicky za traktorom som ho nemal. Virago 145cm s posuvom ma vyšlo 1100 aj s dopravou, ešte stovku dám do Y nožov a budem vysmiaty. S tým hydraulickým bočným posuvom - mám ho ale zatial ho neviem využívať, treba sa to naučiť. Je to na mňa privela vecí na sledovanie, hlavne v svahovitom terene.

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: Mulčovač STARK

#71 Nový příspěvek od rimmerworld »

Ja to mam od pana od Bardejova.. Berie to z polska..Stal nas 850.sirka 950 mm :D .v zaklade boli kladiva.. Kolieska nemam :).. Bude musiet stacit valec.. A ked ne.. Tak. Klasika.. Krovinorez a kosa :) ja som chcel mulcovac vidiet.. Preto som siel do starku.. Lebo to maju vsade :).. Jeden clen fora - majo258.. ma/ mal stark 115..a tiez dvojvalec.. Ma u seba video z mulcovania..
Naposledy upravil(a) rimmerworld dne stř srp 11, 2021 8:07 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač STARK

#72 Nový příspěvek od oco13 »

Súdruhovia pri tých cenách treba písať aj šírku.
A kto ide kupovať tak pozor na dve veci - pracovná šírka je teoretická, radšej si odrátať 10cm na prekrytie aby ste nemali pásiky. Ďalšia vec je pracovná šírka a prejazdná šírka tá je kludne o 15 - 20cm viac. Bacha na brány a úzke miesta. Mám momentalne doma dva traktory a dva mulčovače takže viem vo co go. :typek: Tiež sa inak správa klasický traktor a inak klbak , u mňa na to doplatil jeden rakytník. :pohlavek:

Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: Mulčovač STARK

#73 Nový příspěvek od robert xxx »

Oco a aký typ máš, ten ľahší, alebo ťažký. Prevedenie a zatial celková spokojnosť. Stačí na prácu okolo domu, alebo treba silnejší. Myslím tak do 0.8-1.0 ha. porastu aj zo zemiakmi.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač STARK

#74 Nový příspěvek od oco13 »

https://www.agrovirago.sk/stroje/mulcovac-kgh/
Toto je ten lahší, mám 145cm, na to či som spokojný budem vedieť odpovedať tak o 2 ? roky. Cronimo mám 2 roky a tam som spokojný. Tu sa učím a rozhodujem aké využitie bude vlastne mať. Na vela hmoty (ďatelina) sú lepšie y nože a zase na náletové dreviny kladivá :-/ Ja mám oboje tak sa trocha škrabem za ušami. Rovnako sa budem musieť naučiť pracovať s výsuvom, zatial nestíham pozerať aj kam idem aj na mulčer. :typek:
Takže výsledok je "neviem" a chodím do džungle s obidvoma.
Mechanicky vyzerá fajn , všade sú maznice a asi aj pevnosť bude , lebo už som stihol aj pár tehál s ním vyhrabať a nič.
A pri tejto velkosti si už treba uvedomiť, že 250kg zapájať sám je fuška.

palobobo
Příspěvky: 1903
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Mulčovač STARK

#75 Nový příspěvek od palobobo »

oco: uz si konecne namontuj zadne rychloupinace a nebude fuska zapinat nic.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“