Obraceč a shrnovač OSP - 1, 2

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Obraceč rada

#46 Nový příspěvek od Antony30011 »


přetoč na 0:40

mastnacek
Příspěvky: 7101
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Obraceč rada

#47 Nový příspěvek od mastnacek »

Docela to ma velky tocky. Nechci seno moc pomlatit, tak nekoukam ani po zadnych pavoucich apod. Moje pozadavky jsou celkem skrovne. Staci me zaber 2 metry, obraceni za sebe a setrne zachazeni se senem jako ma ten konak. Na fotky mrknu vecer, ted jsem tam nic moc nedohledal.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Obraceč rada

#48 Nový příspěvek od Antony30011 »

To máš těžký, ten pavouk to sice trochu namlátí ale dokonale obrátí. Ale třeba na vojtěšku to není v žádným případě, i trávu to zláme na menší kusy, ale králíci se tváří jakože to nevadí :D

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Obraceč rada

#49 Nový příspěvek od Antony30011 »

Ještě mě napadá, kamoš má na zahradě takovej ten starej konskej obracák, mohl bych se ho zeptat jestli se toho nechce zbavit

mastnacek
Příspěvky: 7101
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Obraceč rada

#50 Nový příspěvek od mastnacek »

jakej, klasickej s vidlema vzadu? Jestli ten, tak ten mam taky, druhou sezonu s nim obracim a ted mam v merku narhadni cca 20km ode me. Akorat ze to ma zaber asi 1.5m +-. 2ha obraacim pomerne dlouho to je pak kazdej centak zaberu znat.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Obraceč rada

#51 Nový příspěvek od Antony30011 »

Ano ano s vidlema dozadu. Já otáčím tím pavoukem 3m hektar a chlup, ale taky s tím dost letím, protože s tím to prostě de. Když se motávám v sadu a vytahuju to z pod stromů tak mi to trvá o poznání dýl

mastnacek
Příspěvky: 7101
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Obraceč rada

#52 Nový příspěvek od mastnacek »

Kdyz me je lito to seno domrdlat napadrt. Staci ze pri lisovani se to pomacka a pak kdyz ovce doziraj balik, tak zustanou fakt jen vtrddy stebla. Kdyz to porovnam s volne lozenym, ktery jsem bud obracel konakem nebo takovy ty sragory okolo baraku rucne, tak je to nebe a dudy. Proto pasu po necem setrnym i za cenu ztraty casu pri jezdeni. Kua premejslim ze bych sehnal druhej fukar a nebudu uz lisovat ani pro vovce. Treba si toho sena pak ty bestie budou vic vazit? :) Nedavno jsem nasel tovarni obracecku ala ta konska, ale nikde jsem nenasel typ. Pro sikovnyho konstruktera by asi nebyl problem udelat nakres co a jak + prevody. Kdyby tak slo s konkou litat na trojaka cca 10km to by bylo :)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Obraceč rada

#53 Nový příspěvek od Antony30011 »

Já to teda na drť nemá, ale stébla sou tak 15 cm. Při lisování na malý hranatý už mi to neudělá nic. Teda drtě troška je, ale žádná katastrofa. ono taky záleží jak utáhneš komoru :) já na volně ložený nemám tolik prostor a hlavně je s tím daleko těžší manipulace, takže sem balíkovej

mastnacek
Příspěvky: 7101
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Obraceč rada

#54 Nový příspěvek od mastnacek »

Letos jsem rek chlapikoj utahni co to to da. Bylo to pekne nasuseny a mam to venku na paletach, prikrejval jsem to az nekdy snad v zari. Ja bohuzel misto mam v pohode, velkej statek Broumovskyho typu jestli ti to neco rika :) A pak mam chliv pro ovce takove nudlova stavba, pudicka je trojuhelnik o rozmerech cca 5x5x5m a delka cca 20m. Musim to spocitat, jestli by me seno narvany pod tuhle strisku vydrzelo na zimu pro vsechny. Jsou to porad veci co clovek musi resit :)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Obraceč rada

#55 Nový příspěvek od Antony30011 »

Já strkám seno na půdu, a je to dost jednodušší šupat tam balíky než seno v plachtách a pak je košovat důle. Možná by to šlo senometem ze sběráku, ale cpaní košů a sundávání se nevyhneš. Hlavně balík mi pro králíky vydrží na několik dní, podle mladých atd. Ale koše mám dva na den

mastnacek
Příspěvky: 7101
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Obraceč rada

#56 Nový příspěvek od mastnacek »

Tak ted se to dela tak, ze ovcim balikuju kulaty a kravka a kralici maj volne lozeny. Dira pro schazovani je hned na chlivem, takze to pak je ke kralikum i ke kravce par kroku. A v te druhe budove je dira pro schoz primo do zebrin ( kdybych je tam mel ). Fukar mame jen na tu velkou pudu to je v pohode. U tech kulatych baliku i kdyz sbalis zdanlive vsechno seno suchy, muze se vyskytnout kus kde to obracak neobratil ale balikovac to sebere a je zadelano na plisen. A pak skladovani velkych kulatych je problem, pokud nemas prostory. A i tak to nesmi lezet na zemi jen tak. Pro kraliky mame vetsinou ty crcacky okolo baraku a to je seno jedna basen. Sekany bubnovkou vari lucina a obraceny rucne, davany do kupek. Az jim to nekdy zavidim jak to voni :)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Obraceč rada

#57 Nový příspěvek od Antony30011 »

Tak to máš zařízený úžasné 8) já bohužel na gruntu nežiju, takže je to boj :-/

mastnacek
Příspěvky: 7101
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Obraceč rada

#58 Nový příspěvek od mastnacek »

Tohle dela moc peknou praci!


Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Obraceč rada

#59 Nový příspěvek od Antony30011 »

To sem chtěl jeden čas vyrábět, taky se mi to líbilo. Ještě dvě hydraulicky skládaný na boky a je to 8) na tom nic není :) ale nenahrabeš s tím.

mastnacek
Příspěvky: 7101
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Obraceč rada

#60 Nový příspěvek od mastnacek »

To jo, na nahrabavni to neni. Asi pujdu cestou co nejvic poopravit tu konskou obracecku a na hrabani zkusit sehnat co nejlevnejs slunicka.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“