Obraceč a shrnovač OSP - 1, 2

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Roman 5511
Příspěvky: 120
Registrován: čtv úno 18, 2010 6:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Obraceč rada

#16 Nový příspěvek od Roman 5511 »

Pumpik píše:OSP2 je spravený tak po zime vyměnim nějaký zohybaný péra a dostaně lak,no doufám že na něj dostanu nějaký kšefty má to záběr okolo 3 metrů děda řikal že přes 3 metry ale nwm pak to změřim :)
Tento obraceč-nahrnovač mám doma a jmenuje se to OSP2. Dělám s tym asi 5ha ročně a ta šiřka je nastavitelná. Přesný záběr taky nevím, ale ja obracim i nahrnuju na druhou někdy i třetí díru. Je pravda že moc křivý terén to rádo nemá, ale dá se to. Je fakt, že pokud máš víc hmoty na řádku tak ti to přehazuje za a zůstává to za nahrnovačem, proto jsou na rámu navařeny 2 trubky do kterých nastrčíš takovou lištu, která by ti měla seno zarážet aby ti to nelítalo za. Ty péra se mě tam teda moc nelámou, většinou když najedu na velkej hrb tak to vydrží a přes malej hrbek to praskne :) . Ale to je jak se říká "ZÁKON SCHVÁLNOSTI". Pro malého hospodáře to můžu doporučit.

Uživatelský avatar
Poupic
Příspěvky: 904
Registrován: pát říj 31, 2008 5:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Obraceč a shrnovač

#17 Nový příspěvek od Poupic »

Pořád se rozhoduju mezi temito třema mašinama buď TONA, OSP, nebo sluníčka? Co myslíte? Potřebuju to zhruba na 3ha luk. Budu to tahat za zetorem 3011. Louky sou na rovinách žádný kopec.Tak co doporučíce?


Uživatelský avatar
Poupic
Příspěvky: 904
Registrován: pát říj 31, 2008 5:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Obraceč a shrnovač

#19 Nový příspěvek od Poupic »

Dík za typ. Na ten sem se taky díval. Ale mít do začátku na 3ha masinu na obracení a drohou na shrnování to právě nechci. Proto vybírám z těchto třech univerzálů.

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Obraceč a shrnovač

#20 Nový příspěvek od FandaP »

To já se tomu nevyhnu, protože potřebuju něco úzkýho a něco, co obrací za sebe, ne vedle sebe.

Uživatelský avatar
tomasberry
Příspěvky: 504
Registrován: čtv srp 30, 2007 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Obraceč a shrnovač

#21 Nový příspěvek od tomasberry »

3ha už je dost a pokud to posečeš vše naráz tak s těma univerzálama to nebude ono, to budeš celej den jen jezdit (ikdyž ty možná rád, viď :vysmech: ) a ani jeden ten univezrál ti něudělá takovou práci jako rotorovej. Ale když se rozhoduješ pořád mezi těmahle tak každej má svoje pro a proti takže dle mého názoru je to jedno co pořídíš, hlavně abys to do sena stihl.

Uživatelský avatar
Poupic
Příspěvky: 904
Registrován: pát říj 31, 2008 5:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Obraceč a shrnovač

#22 Nový příspěvek od Poupic »

Ne že bych jezdil nerad to rozhodně ne :smich: Prvně jsem chtěl tona měl jsem domluvenýho za 2500kč a musel bych pro něj jet asi 60km. Ale tet mi tady jeden chlapík ve stejný vesnici jak máme barák kde mám stroje nabízí OSP za 1500kč. Dneska ho možná vyfotim a hodim sem foto na posouzení. Taky by se mi líbyl nějákej 4rotorovej obraceč ale nato tet nejsou peníze. Ale celí 3ha mít naráz určitě posečený mít nebudu protože to bych nestíhal. Budu to síct tak na dvě nebo tři etapy. radši

zts18345
Příspěvky: 665
Registrován: ned pro 06, 2009 6:42 pm
Bydliště: dudince

Re: Obraceč a shrnovač

#23 Nový příspěvek od zts18345 »

tomasberry píše:3ha už je dost a pokud to posečeš vše naráz tak s těma univerzálama to nebude ono, to budeš celej den jen jezdit (ikdyž ty možná rád, viď :vysmech: ) a ani jeden ten univezrál ti něudělá takovou práci jako rotorovej. Ale když se rozhoduješ pořád mezi těmahle tak každej má svoje pro a proti takže dle mého názoru je to jedno co pořídíš, hlavně abys to do sena stihl.
sak univerzal mas aj rotorovy skus si kuknut napr. vicon HS 360 ten som kupil aj ja prednedavnom a ma ho tu este aj RD a su spokojny s nim na male kusky a mas zaber cca3,5m to uz slusne ubuda a riadky spravy do boku takze zhruba zo 6metrov mas riadok
Zetor crystal 8011, 2xZetor 50 super + kopec veci k nim co furt vsade zavadzaju

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Obraceč a shrnovač

#24 Nový příspěvek od FandaP »

Vypadá dobře, ale já bych potřeboval užší.

zts18345
Příspěvky: 665
Registrován: ned pro 06, 2009 6:42 pm
Bydliště: dudince

Re: Obraceč a shrnovač

#25 Nový příspěvek od zts18345 »

no robia aj uzsie ale tie uz vecsinou robia stredovy riadok to je dost nevyhoda aspon pre mna treba hladat urcite najdes mam dade aj dajake prospekty co robia poliaci mozna ze to aj najdu
Zetor crystal 8011, 2xZetor 50 super + kopec veci k nim co furt vsade zavadzaju

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Obraceč a shrnovač

#26 Nový příspěvek od FandaP »

Středový řádek mi nevadí. Mám už skoro objednaný (čekám na upřesňující nabídku) polský obraceč, ale je to jen obraceč, neshrnuje. Je to tento:

viewtopic.php?f=52&t=16704

zts18345
Příspěvky: 665
Registrován: ned pro 06, 2009 6:42 pm
Bydliště: dudince

Re: Obraceč a shrnovač

#27 Nový příspěvek od zts18345 »

no aj ten ale mam prospekty este aj na nejake ine skusim to pohladat a ak by si mal zaujem tak poslem mailom
Zetor crystal 8011, 2xZetor 50 super + kopec veci k nim co furt vsade zavadzaju

Uživatelský avatar
Poupic
Příspěvky: 904
Registrován: pát říj 31, 2008 5:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Obraceč a shrnovač

#28 Nový příspěvek od Poupic »

A nevíte kolik má záběr OSP? myslíte že by byl špatný?na kolik tak vyjde ten vicon HS 360.

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Obraceč a shrnovač

#29 Nový příspěvek od FandaP »

zts18345 píše:no aj ten ale mam prospekty este aj na nejake ine skusim to pohladat a ak by si mal zaujem tak poslem mailom
Určitě bych byl rád, kdyby jsi mohl poslat, díky. :friends: 8)

zts18345
Příspěvky: 665
Registrován: ned pro 06, 2009 6:42 pm
Bydliště: dudince

Re: Obraceč a shrnovač

#30 Nový příspěvek od zts18345 »

no pohladam a poslem setko co najdem
Poupic píše:A nevíte kolik má záběr OSP? myslíte že by byl špatný?na kolik tak vyjde ten vicon HS 360.
no osp ma podla mna cca nejake 3metre ale to chce rovne luky a toho vicona som kupil za 500€ aj s nahradnymi dielmi
Zetor crystal 8011, 2xZetor 50 super + kopec veci k nim co furt vsade zavadzaju

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“