Polský jednorotorový shrnovač

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Polský jednorotorový shrnovač

#1 Nový příspěvek od mazhor »

Ahoj, co rikate na toto https://stroje.bazos.cz/inzerat/9828585 ... ac-35m.php jako nahradu za TONa? Secu cca 10 ha seno a senaz. Takze bud starsi znackovy, nebo novy polak.

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Polsky jednorotprovy shrnovac

#2 Nový příspěvek od Tomas6 »

To bych radši jetý značkový. Už třeba kvůli dílům... Nevím nějak ve mně ty polské stroje moc důvěry nebudí. Ta nízká cena musí být někde poznat.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Polsky jednorotprovy shrnovac

#3 Nový příspěvek od Antony30011 »

Jde o polskou značku. Některý jsou fakt šmejdi z papíru, prodávaj to překupníči bez papírů, návodu a často i faktury. Některý značky maj zastoupení jak renomované značky ze západu spolu s osvědčením, návodem, dílama, servisem a zárukou. Nelze všechny házet do jednoho pytle :ano: ono ani ty jetý značkový nejsou žádnej zázrak. Mám doma pottinger a mengele (kvůli ceně) a něco na to sehnat je lítý boj. Tady se pořád nejlíp shání díly na ČSSR stroje

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Polsky jednorotprovy shrnovac

#4 Nový příspěvek od Matúš »

Viem o jednom majiteľovi presne tohoto Metal Technika 3,5 m, má ho myslím od roku 2012 alebo tak. Je nad mieru spokojný, za sezónu dá 100 ha určite, ak nie aj viac. Ťahá Ursusom C-360.

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Polsky jednorotprovy shrnovac

#5 Nový příspěvek od mazhor »

Vlastnim uz slusnou radku polskyho naradi. S vetsinou jsem spokojenej, ale s nekterejma jsem se slusne napalil. Proto jsem obezretny.
Metal technik vyrabi slusny celni nakladace, ale jakou maji zkusenost se shrnovaci je otazka.

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Polsky jednorotprovy shrnovac

#6 Nový příspěvek od honzauta »

Když se podíváte pořádně, tak zjistíte, že používají jako ostatní tradiční vyrobci, italské převodovky, zbytek je jen zamecnictka prace

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Polsky jednorotprovy shrnovac

#7 Nový příspěvek od Jozka »

Přesně tento typ jsem loni koupil. Stihnul jsem jej použít jenom na otavy. Pracoval pěkně. Kvalitou zpracování je to typický polák. Hned v úvodu nešly nasadit hrabice na zajišťovací čepy. Nějak se s tím poláci nezabývali a čep nepasoval do díry na hrabici. Opraveno úhlovou bruskou a od té doby v pohodě. Přeovodovka je, jak píše kolega, italská. Na ty naše výměry to bohatě stačí.

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: Polsky jednorotprovy shrnovac

#8 Nový příspěvek od jojof »

Matúš: kua to co je za dobrodruch hrabat 100ha ursusom C360 jednorotorovym zhrnovacom. To v juny zacne a este dnes hrabe posledny ha? Či?

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Polsky jednorotprovy shrnovac

#9 Nový příspěvek od Antony30011 »

Však psal, za seźonu :D :vysmech:

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Polsky jednorotprovy shrnovac

#10 Nový příspěvek od mazhor »

Kolik ha s nim Jozko obdelavas? Premyslim, zda nekoupit 4,2m ale akcni cena za 3,5m je vice nez lakava a ten vetsi je uz vyprodany.

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Polsky jednorotprovy shrnovac

#11 Nový příspěvek od Jozka »

4ha

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Polsky jednorotprovy shrnovac

#12 Nový příspěvek od Jozka »

Po dvou letech s tímto shrabovačem Metal technik můžu říct, že je to zatím nejslabší polský stroj, který mám. Práci dělá pěknou, ale kvalita zpracování je nízká. Letos jsem píchnul kolo a při tom zjistil, že v něm jsou ložiska úplně vysypané. Při té mé výměře je to docela brzo.
Nejíce mě ale trápí samotná konstrukce shrnovače. Rám se shrabovacím kolem je uchycen přes čep k rámu tříbodového závěsu. Když se na konci řádku stroj zvedne, rám s kolem se přetočí k dorazu a protože je dost těžký, škubne to do boku celým traktorem. Na bočním svahu už jej ani nezvedám, protože to je snad schopno ten traktor převrátit.
Nevíte, jak to mají vyřešené profi značky? Možnost je jezdit se zaaretovaným strojem a otáčení nebude možné. To zase ale půjdou pojezdová kola při zatáčení bokem.
Nemá to někdo už vyřešené?

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Polsky jednorotprovy shrnovac

#13 Nový příspěvek od red.bill »

Profi značky mají buď kulisu a ta se při zvednutí "zavře" takže není možný výkyv to mají hlavně obracáky. Případně tam jsou táhla s pružinama který to stabilizujou do středový polohy. Pokud to zvedneš v rejdu tak to sápne s traktorem taky. To se muselo zvedat pomalu aby to třením o zem brzdilo natočení na střed a pak už normálně zvednout...

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Polsky jednorotprovy shrnovac

#14 Nový příspěvek od Jozka »

Ještě dodám, že se jedná o tento stroj: https://autoline.cz/-/prodej/shrnovace- ... 0077730600

Mrknul jsem na nějaké videa a profíci to mají opravdu jako u obracáku. Claas, Krone.
https://www.youtube.com/watch?v=jCsTUhHfgIs
https://www.youtube.com/watch?v=AQnwgwZJJMg

Popřemýšlím, jestli neudělám taky takovou úpravu. Mohlo by to jít.

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Polsky jednorotprovy shrnovac

#15 Nový příspěvek od honzauta »

Já mám taky polský shrnovač.

https://www.armasz.pl/oferta/zgrabiarki-karuzelowe

Má boční vedení s pružinami, nicméně, když to zvedneš v zatáčce, tak to pružiny vrátí do středové pozice a s traktorem to taky houpne.

Já se snažím jezdit rovně a zvedat to na rovině, na závěr potom objet louku jedním řádkem kolem dokola, je to lepší i pro sběr lisem, sběrák taky nemá rád moc zatáčky.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“