Paprskové - sluníčkové obraceče sena

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Levi
Příspěvky: 554
Registrován: stř čer 20, 2012 8:20 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Paprskové / sluníčkové/ obraceče sena - jsou dobré ???

#76 Nový příspěvek od Levi »

sadlicko píše:už ho mam na předek a je to o 100% lepší než vzadu.
Docela jsem se zasmál tomu klacku, ale hl. že slouží! :D :pohar:
Zetor 6718
A všelijaký herberk za traktor.. :)

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 34&t=53481 Něco o naší 6718 A naší farmičce. :)

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Paprskové / sluníčkové/ obraceče sena - jsou dobré ???

#77 Nový příspěvek od sadlicko »

Je to testovací verze. Jak říkáš "hl. že slouží!"

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Paprskové / sluníčkové/ obraceče sena - jsou dobré ???

#78 Nový příspěvek od Milhauss »

Kluvi mám dotaz,byly veškeré sluníčkové stroje jak obracáky,tak nahrnováky,?? Leží u nás jeden ve šrotě,že bych to vyměnil. Ale je polotažený,a nejde překlápět rám na druhou stranu jako u toho mého,jen ty sluníčka jdou přetáčet. Jak to pak funguje???

chobotek
Příspěvky: 10599
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Paprskové / sluníčkové/ obraceče sena - jsou dobré ???

#79 Nový příspěvek od chobotek »

Tohle umí jak obracet, tak nahrnovat. Stejně je to dělané na sluníčkách k M-6. Když se k tomu večer dokopu, vyfotím kus návodu.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Paprskové / sluníčkové/ obraceče sena - jsou dobré ???

#80 Nový příspěvek od Milhauss »

Uvidím co to je vůbec zač,asi českej SOP 5. já mám ty bautz/lely a ty mají zahnuté pera,a otáčíš jak rám doleva doprava,tak jednotlivá sluníčka. A tyto rám otáčecí nemají,ptoto jsem se ptal,ale zase mají asi rovná pera,tudíž to nepotřebují

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Paprskové / sluníčkové/ obraceče sena - jsou dobré ???

#81 Nový příspěvek od Milhauss »

No tak jsem se byl podívat v tom šrotě. Je to lafeta jak kráva,minimálně 6-7 paprskových kol. Rám hranatý alespoň 150x150 mm,vzadu ejdno kolečko. Vzadu klika kterou se zvedají paprsková kola,vepředu rozporka do šavlí,takže polonesené. A kola se dají natáčet na nahrnování a obracení. Přemýšlím,že to za 4tým kolem ufíknu,ufíknu i uchycení rozporky a odvezu to dom. Rozporku udělám menší a mělo by to fachat. Ale bylo to zaházené,tak jsem toho moc neviděl. Vedle se válelo už dost pomačkané OSP. Uvídím,mám slíbeno že to vytáhne,alespoň ty kola kvůli perům si vezmu,mám stejné. A ještě tam ležel rozřezanej nakladač t 174

Za jakékoliv info nebo foto budu rád,co je to vlastně zač. Fotka nebyla možná,koukalo akorát zadní kolečko a na tom ležela bouda z toho bagru,ubytek byl přihrnut vším možným

chobotek
Příspěvky: 10599
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Paprskové / sluníčkové/ obraceče sena - jsou dobré ???

#82 Nový příspěvek od chobotek »

Ten návod k OSPN-130 je tu: http://malotraktoryzprostejova.ic.cz/Mo ... alogND.pdf Je tam popsané přestavovaní z obracecí do nahrnovací polohy.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Levi
Příspěvky: 554
Registrován: stř čer 20, 2012 8:20 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Paprskové / sluníčkové/ obraceče sena - jsou dobré ???

#83 Nový příspěvek od Levi »

Zdravíčko. Který z těchto shrnovačů je asi nejlepší? Chci něco takového koupit, ale nevím který. Je jich kupa.. Nějaký tip? Díky.
Zetor 6718
A všelijaký herberk za traktor.. :)

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 34&t=53481 Něco o naší 6718 A naší farmičce. :)

zetor 6718
Příspěvky: 69
Registrován: sob čer 14, 2014 9:15 pm
Bydliště: klatovsko

paprskový obraceč/shrnovač

#84 Nový příspěvek od zetor 6718 »

Ahoj, chci vás o něco poprosit. Leccos tu už bylo, ale to co jsem chtěl jsem tu nikde nenašel.
Zvažuju tento stroj jak pro obracení, tak pro shrnování, a chci se zeptat, jaké máte kdo zkušenosti s obracením. Vím, že to poměrně špatně rozhazuje řádky od rotačky, ale jak je to potom? Jak si poradí s naschlým senem, které je už rozházené, když ho chci obrátit?
Nebo jestli někdo máte nějaké video, tak sem s ním (video od RAVAKu jsem viděl:-))

zetor 6718
Příspěvky: 69
Registrován: sob čer 14, 2014 9:15 pm
Bydliště: klatovsko

Re: paprskový obraceč/shrnovač

#85 Nový příspěvek od zetor 6718 »

P.S. Vzhledem k tomu, že se jedná o využití převážně na menší a nepravidelné loučky, tak nejspíš v neseném provedení, tedy např. RAVAK SP4-205

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: paprskový obraceč/shrnovač

#86 Nový příspěvek od zikajay »

Tak pro zacatek je dulezite na jake vymere protoze to ma houby zaber
ja sem s tim pred par lety delaval a jaa to nedoporucuju neni to na praci ale spis na takovy to hrani kde cas nehraje roli a clovek usetri tim ze ma 2 stroje v jednom
pri obraceni to dela takove male radecky a obraci to fakt tak ze to to seno jen pretaci ...takze to nejaky chuchvalce nerozkope
na shrnovani to shrnuje perfektne ale (4slunicka) zadny zaber
2hektary sem shrnoval snad hodinu a to sem jezdil jak blazen :D
a co to uplne nesnasi sou haldy hmoty to je pak vrazda 8)


Tak prvni moje otazka zodpovezena jeste nez sem to dopsal :'( :D

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: paprskový obraceč/shrnovač

#87 Nový příspěvek od Antony30011 »

Chtel jsem ho taky. Nakonec jsem si ho pucil a byl jsem vylecenej. Ale tady na foru ho ma Mario a je spokojenej. Ja sel cestou pavouka obracecky a ton shrnovacky. Myslim, ze to je lepsi jak slunka ;-)

střelda
Příspěvky: 28
Registrován: sob kvě 22, 2010 11:23 am
Bydliště: Boskovicko

Re: paprskový obraceč/shrnovač

#88 Nový příspěvek od střelda »

Moje zkušenost po několika sezónách je, že obracení je problém ono to obrací ale musím lítat jak čert na trojku a na hrbatější louce se neudržím v sedačce, nahrabování v pohodě, mám jen jeden stroj takže nechávám seno poschnout v pokosech pak na jeden záběr nahrnu a před lisováním shrnu dva řádky do sebe. Je to docelá šetrné hlavně na vojtěšku a jetel.
Měl jsem starší polonesený paprskáč, každé kolo zvlášť zavěšené na pružině perfektně to kopírovalo terén, ale na mých členitých loučkách problém se vymotat, letos jsem koupil nový z Polska, nesený 4 kola, cena byla dobrá polák mi ho s rotačkou přivezl za cca 7000 Kč, ale už tak dobře nekopíruje a hned se vymačkaly plastová futra uložení ramen co nesou vždy dvojici kol, po 5 ha vůle větší než zamědělské, musím to vytočit z něčeho lepšího, jinak péra mají docela kvalitní ani na loukách kultivovaných divočáky nedošlo k poškození. Pro moji výměru - suším cca 10 ha lehkým traktorem Mahindra 404 todocela stačí.

kubax
Příspěvky: 83
Registrován: ned lis 16, 2014 7:37 pm
Bydliště: Turnov

Re: Paprskové / sluníčkové/ obraceče sena - jsou dobré ???

#89 Nový příspěvek od kubax »

ahoj kluci uvazuju za Mtecko na svoji zahradu o nejakem obracaku, co by jste mi doporucili cca 1-2hektary.
bud to nebo to nebo radsi neco jinyho?
http://stroje.bazos.cz/inzerat/41144259 ... c-sena.php
nebo todle zacina to asi na konci prvni minuty ale jen to obraci a nehrabe....
https://www.youtube.com/watch?v=WF0Lknsv5BI
MT8-050

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Paprskové / sluníčkové/ obraceče sena - jsou dobré ???

#90 Nový příspěvek od Leo »

Na tom videu jen rozhazuje seno, neshrabuje ho. Na tu výměru dobrá mašinka na rozhazování sena.
Sluníčka natřesou, pak shrabou. Ale hlavně na rovinách.
Další možností je Ton - http://www.youtube.com/watch?v=ZbmU4-HYkHI - obrátí a shrne do řádků - samozřejmě při rozdílných pracovních otáčkách stroje.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“