Paprskové - sluníčkové obraceče sena

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
wlcoun
Příspěvky: 468
Registrován: stř pro 02, 2009 7:50 pm
Bydliště: Lovosice

Re: Paprskové - sluníčkové obraceče sena

#136 Nový příspěvek od wlcoun »

Sluníčka to po rotačce taky rozhoděj, ale dost mizerně (soused to tak dělal na 2 ha). Musí se jezdit na kosu přes řady, když to naschlo tak to mělo tendenci při dalším obracení spíš dělat chuchvalce. V návodu pro sluníčka bylo, že rozhazují , ale s nezaručeným výsledkem.

t_o_m_k
Příspěvky: 3
Registrován: sob čer 02, 2018 10:11 am
Bydliště: Děčín

Re: Obraceč sena Sitrex

#137 Nový příspěvek od t_o_m_k »

moje zkušenost s obracečem-shrnovačem Sitrex RP6 ( typ sluníčko ) : znova bych do něj nešel .

jako obraceč :
obrací to nic moc . Ještě to ujde , pokud je málo hmoty . Jakmile je hmoty "větší než malé množství" , tak je práce vyložene ubohá . 2020 bylo hmoty hodně a prakticky se mi to nedařilo pořádně obracet .

Jako shrnovač :
to je ještě jakš takš OK , pokud hmoty není moc a hlavně pokud jedete rovně . Pak to funguje docela slušně a dá se tím jet rychle . Ale jakmile potřebujete shrnovat do zatáčky , přestává to fungovat ( bud neshrnujete vůbec a nebo to jenom hrnete před sluníčkama ... podle toho , na jakou stranu zatáčíte ) . Pokud je hmoty moc , má to tendenci udělat velký chumáč a ucpe to průtok hmoty . Musíte pak přizvednout TBZ a hmotu "vypustit" . Taky to při shrnování vyrábí se sena "provaz" .

Ale tohle není chyba stroje , takhle se tenhle typ stroje prostě chová . S tím by se ještě dalo žít , pokud třeba máte malou výměru . ALE :

Technická kvalita : mizerná . Už po roce mi praskul díl co drží nadlehčovací pružiny . A když sem viděl , že těch asi 350 kilo držela trubička se sílou stěny asi 2mm ... navíc na hrozný páce , tak to snad nemohlo neprasknout . Druhej rok praskly při práci šrouby , co držej hlavní díly pohlomadě . Celkove je to podle mě blbě navržený , kriticky namáhaný místa / spojný body jsou poddimenzovaný a zatěžovaný obrovskou pákou . Mám fotky , nahrál bych je sem , kdyby tu nebyl limit 10kb ... napište email , pokud to chcete vidět .

Přejezdy : katastrofa . Sice tam je taková zarážka , která má jakože bránit tomu , aby se to za jízdy nehoupalo nahoru a dolu , ale nějakej blbec si myslel , že M5 šroub udrží 350 kilo při namáhání na střih , s rázama a opět na velký páce . Ani náhodou . Čili pak sem musel před každým přejezdem kurtnama to složitě privazovat k traktoru , jinak to pruží nahoru a dolu a buď to pak mlátí to střechy traktoru a nebo brousí o silnici .

A prodejce ( Agriplan.cz , Jan Langr - je u Humpolce ) ... od toho dal ruce pryč , čili záruka veskrze žádná .

suma sumárum : zadarmo drahý

Monkus
Příspěvky: 94
Registrován: pát zář 03, 2021 2:58 pm
Bydliště: Lopej
Kontaktovat uživatele:

Re: Minibalíkovače

#138 Nový příspěvek od Monkus »

Zdravím páni. Neviete kde by sa dali zohnať podobné slniečka?
Obrázek

Obrázek
LOVOL M354 G3, Vicon CM 165 séria 14034, Balíkovač 0870, Slniečková hrabačka, Fóliovačka na malé balíky
Farma Dolinka

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“